Hvězdný prach (2007)

Hranice mezi pohádkou a fantasy jsou často velmi tenké, a také v případě Hvězdného prachu těžko soudit. Ačkoliv na pohádku je zde až příliš často poněkud černý humor. Od prvních chvil vám nedá příběh vydechnout svou imaginací a hravostí, kdy se během několika minut odehraje takových věcí, až divák nestačí žasnout. Vše začne útěkem mladíka za hranice městečka, kde žije, aby našel na tržišti princeznu, kterou zde drží zlá baba. Když se jim narodí syn, také by rád utekl z vesnice, už proto, že nemá před místní krasavicí na místní šviháky. A to ještě netuší, že na druhém konci kraje žije král, jenž hledá následníka a následníci se mezi sebou zatím vyvražďují. A tak má rozhodnout kouzelný talisman, který však shodí na zem hvězdu v podání Claire Danes... A to jsem vám prozradil jen začátek, protože nejlepší scénky s Robertem DeNirem, který podle mne paroduje Piráty z Karibiku, a čarodějnicí v podání Michelle Pfeiffer teprve přijdou. Hravé, nápadité, vtipné, leckdy s příměsí černého humoru, ty dvě hodinky utečou jako nic, a člověk si říká, na to se musím podívat znovu. A kupodivu vůbec nevadí, že triky nejsou velkolepé, jako u některých blockbusterů. Tady je vidět, že stačí dobrý nápad, dobře napsaný scénář, zkušený režisér a herci, kteří tvoří s chutí. http://www.dvdextra.cz/dvd-recenze/hvezdny-prach.html

Scooby-Doo a Batman (1972)

Dva příběhy: V prvním Joker a Tučňák unesou profesora do úkrytu v jeskyních, a když je profesor zachráněn, musí Batman, Robin a Záhady, s.r.o. zachránit jeho úžasný vynález - létající oblek. Ve druhém objeví Záhady,s.r.o. a Batman s Robinem padělané bankovky v záhadném domě, přežijí bitku na autovrakovišti a honí pak Tučňáka s Jokerem v zábavním parku, aby přišli na to, že za paděláním peněz stojí někdo jiný. --- Animace 70. let, žádné velké myšlenkové kotrmelce, občas hapruje i logika, ale na odreagování to ujde, i když chvílemi je to už zdlouhavé a nudné.

Looney Tunes: Zpět v akci (2003)

Z nudy jsem si to pustil v busu Student Agency a nutno říci, že jsem to dokoukal, takže to nějaký potenciál má. Jen jsem si každou chvíli říkal, mankote, tohle je fakt Brendan Fraser? A tohle Joan Cusack? A Timothy Dalton? ... Přesně, jak už tu někdo napsal, děj je nulový, film je poskládán z různých scének, většinou nijak vtipných, i když sem tam něco skutečně humorného se objeví, takže mi to celé přišlo jako neskutečně absurdní WTF od začátku do konce, kde ani herci myslím často netuší, co vlastně představují a hrají. Jo, a taky mi vadilo dost mizerné skloubení animace a skutečných herců.

Podvodníčci (2011) (seriál)

Pro dospělé to není, ale děti u toho kupodivu vydrží napjatě koukat a řešit úkoly.

King Kong (1976)

Typický film té doby - nějaké napětí, nějaká ta romantika, nějaké ty efekty, béčkovost a naivita - a stejně se na to po letech docela dobře kouká.

King Kong (2005)

Zdlouhavé triková nuda. Aneb dejte filmaři hromadu peněz, a nebude vědět, nad čím dřív a s čím onanovat.

King Kong (1933)

Chvílemi je to nudné, přece jen v té době stopáž 100 minut, to už byl panečku nějaký velkofilm!, ale pořád je to takové roztomilé, a dost možná to má lepší scénář než mnohé současné podobné monster filmy.

Dům v růžích (2002) (seriál)

Mrzelo mne trochu zpackané finále, ale jinak minisérie chytí a nepustí, drží hororovou a naínavou atmosféru, jak má. Líbila se mi i kamera a výtvarné pojetí, výprava, skutečně povedené. Velmi dobře to napsal ve svém komentáři Gimli.

To (1990) (TV film)

Tak nějak jsem pořád čekal, co se z toho vyvrbí, a nakonec mne to zklamalo. Hezká příroda, občas nějaké tajuplno, ale ty klukoské příhody na třeba Stand By Me nemají ani náhodou. Dlouhé a vlastně nakonec nudné.

Kočičí oko (1985)

Tři Kingovy povídky, které volně propojuje mezi scénami probíhající tajemná kočka (která nakonec má určitou roli). Skutečně kvalitou jsou povídky nevyrovnané a nejlepší je ta první, částečně druhá, a ta poslední je jen do počtu, ale stále to má oldschoolový feeling, jinak řečeno atmosféru osmdesátek, kdy nastoupovaly VHS kazety, a v této souvislosti je to jeden z lepších filmů té doby a na toto téma.

Časové pásmo bylo změněno