Jako ty (2015)

Pokus o antiutopické scifi, které se přiživuje na THX 1138 a 1984 od Orwella. Vizuálně to není vůbec špatný. Minimalistické prostředí mi k tomu velice sedělo, a to i hudba. Tady jsou ale největším problémem herecké výkony a slabší scénář. Takový film utáhnou jen lepší herci, kteří musí umět opravdu zahrát citlivé scény a být pro diváka sympatičtí. Což, když se vám vybaví Kristen Stewart a její výraz - po amputaci mozku,.. nikoho to nemůže ohromit, navíc když má ještě odporně umaštěný krátký a ulíznutý vlasy do zadu,(vypadajíc jak lesba roku) na sexappelu heterosexualní postavy jí to nepřidá. Hoult neni zas až tak špatný, ale vážné role mu nejdou. Škoda.. Mohlo to dopadnout lépe.

Chilli, sex a samba (2000)

Romantická pohádka, na sobotní odpoledne jak stvořené. Sice trochu jednoduché, přesto milé, s nádhernou Penélope Cruz a hudbou co vás pohladí na duši.. Jen nad tím moc nepřemýšlejte. Pak se stane taková věc, jak zdejší nesmyslné hodnocení všech na hlavu padlejch.

Bohové Egypta (2016)

Když vypnete mozek, tak si to užijete v celkem pohodové náladě. Digitalní triky sice občas zaostávají.. sem tam vás to prostě plácne přes oči, a řeknete si, to (zelený) plátno za nima, moc na kráse filmu nepřidá, ale celý ten příběh je pro diváka sympatický a hlavně nenáročný. A čas při něm utíká s větrem o závod,.. Člověk pak i opomene tu stylizaci, protože hudba byla nádherná a herci hrali fajn. 70%

Comet (2014)

Originální Festivalová vztahovka, která vám dá dávku silného hypnotika. Milé, vtipné, smutné, dojemné, a hlavně ze života. Závěrečná řeč mě dostala. Tu bezmoc jsem si zažil i já, takže jsem to s hlavní postavou cítil v nekonečném momentu, kde se vrátily vzpomínky ..Protože nic netrvá navěky.. "Je to jako kdybych byl ve špatném světě.. Protože já nepatřím do světa, kde nejsme nakonec spolu. Jsou tu paralelní vesmíry kde se tohle stalo.. Kde jsme spolu. A ať je vesmír jaký chce, je to ten, kde žije moje srdce. Víš, nikdy jsem nevěřil, že je láska skutečná.. Teď vím, že život bez ní není skutečný.."

Oko v oblacích (2015)

Čekal jsem víc akce i toho napětí. Tenhle snímek má ukázat moralní zásady ve válce a rozhodování o lidských životech, a každý ať si z toho vezme to své. Oběti budou vždy, jen záleží kolik jich v nezodpovědném rozhodnutí učiníme, protože pokaždé tomu zabránit nejde..Je to smutné, ale jestli 1 nebo 80 sami řekněte co by jste udělali. Já bych rozhodl stejně.

Zootropolis: Město zvířat (2016)

Po dlouhé době opravdu originální a výborný animák, který se veze na vlně 80'-90' krimi budies comedy. Představte si třeba Policajt z Beverly Hills, nebo 48 hodin , akorát ve světě zvířat. Animace i hudba 9/10, ale asi nejlepší z celého filmu jsou lenochodi,a to jsem se řezal smíchy, že jsem málem spadl z postele,.. Také mě dostal teplý gepard na vrátnici. Doufám že dostanou svůj spin-off , nebo natočí další pokračování. 90%

Warcraft: První střet (2016)

Nikdy jsem nebyl fanoušek hry, a tak jsem od toho neočekával mnoho. Trailer na mě dělal dojem asi jako - Pán Prstění, pardon Prstenů & Hoblít. Protože ale tuto serii už vůbec nemusim, tak jsem ani nepřemýšlel, že bych na to do kina vůbec šel. Přesto mě včera kamarád vytáhl s tím že to cálne. Tak proč ne.. Musím uznat že mě to docela mile překvapilo,.. ve filmu nehrajou žádný kdo ví jaký esa, ale herecké výkony byly slušné. Hudba 8/10, a vizuál nebyl tak přeplácaný, jak jsem si původně myslel,..(až na pár vyjímek). Příběh je jednoduchý, ale vůbec ne tak pitomý, jak se může na první pohled zdát. Celé se mi to jevilo jako mix - Avatar, Harry Potter, a trochu Lord of the rings (spíše tím prostředím). A já vycházel ze sálu s úměvem na tváři, a hlavou mi prolétlo - "Jsem zvědavý jak to bude dál.." 75%

Melissa a Joey (2010) (seriál)

Na tenhle pohodovej sitcom jsem náhodně narazil v TV, a docela mě chytl.. a tak jsem začal koukat od prvního dílu, abych pochopil celou pointu. Sice to nejsou přátelé, ani dva a půl chlapa, přesto je to zase něco jiného. Melissa, i děcka hrajou fajn , ale celé to táhne sympaťák Joey Lawrence. Myslím že na dnešní dobu dost trefné, když si vemete ženskou a chlapa, a prohodíte jim každodenní náplň a povinnosti - Joey doma s dětma, jako pan chůva, a Melissa jako důležitá radní. A právě tímto twistem svých typických rolí vznikají neobvyklé situace, které jsou hodně zábavné.. A i když nebude mít záchvaty smíchu, tak alespoň v koutku malej úsměv.. Po 2.Serii zvedam na 5*

V srdci moře (2015)

Já prostě nemůžu hodnotit. Na film jsem se nejdřív těšil, protože miluju moře i dobu 19. století, ale efekty zeleného plátna v traileru mě hrozně odradily. Ale nakonec jsem to pustil a začátek vůbec nebyl tak hrozný. Jenže ve třetině přišel záběr, který jsem tak trochu nemohl snést: Zabíjení velryb - zvířat které jsou gigantické a přesto mírumilovné, (ano uvědomuju si že byly digitální) , když ale námořníci zabodnou kopí do jejího masa, a hlas její bolesti, nad kterém se všichni tak moc radují, mě přišlo tak nesnesitelně odporný a bezcitný, že jsem to musel okamžitě vypnout, a pustit sitcom na odlehčenou. A fakt nevím jestli se na to ještě kdy kouknu..

Konspirátor (2010)

Asi jedno z nejsilnějších soudních dramat. Zajímavé, se podívat do Ameriky v období severu proti jihu. Přesto, že já osobně nevyhledávám snímky kde se hodně mluví a málo děje, musím říct že Redfordova režie, hudba, a herecký výkon a hlavně proslov J. McAvoye, je zvládnutý na výbornou.