Nepřítel před branami (2001)

Dříve, než jsem shlédl tento film, hrál jsem hru Call of Duty 2. Říkal jsem si, že je to výborná hra, ale jakmile jsem se podíval na tento film, svůj závěr jsem přehodnotil. Výborná hra podle dokonalého filmu. Stejná jména, stejná místa. Ale abych se nebavil o hře ale o filmu, prostě naprosto surové zobrazení války, nejvíce mi běhal mráz po zádech, když vojáci "fasovali" munici a zbraně podle vzorce : sudý, lichý, sudý, lichý.... Jinak na filmu nemám co vytknout, herci předvedli vynikající výkon, režizér ukázal své kvality a to vše završila hudba, která celku dodala tu pravou šťávu.

Indiana Jones a Chrám zkázy (1984)

V Indym se vracím do svých dětských let, kdy jsem na filmy s Indianou Jonesem koukal s němým úžasem a Indy pro mě byl vzorem. Prostě je to takový ten dobrodružný film, u kterého se člověk 100% odreaguje i když ho vidí po stopadesáté. Já si ani nedokážu přestavit, že bych filmy na filmy s Indym napsal nějakou kritiku, možná někdo by mohl, ale já prostě ne. Jsou to pro mne opravdu jedny z TOP filmů a dovolím si říct, že je zbožňuji. :-)

Údolí stínů (2002)

Pravá, nefalšovaná řežba. Na můj vkus (a to mám rád válečné filmy) až moc krve, ale možná to tomuto filmu dodává na kráse. O to smutnější, že tento film možná ukazuje válku ve Vietnamu nejrealističtěji ze všech filmů, které se tímto historickým milníkem zabývaly. Ale zaslouží si 4*.

Blbec k večeři (1998)

Hodně zajímavá nízkorozpočtová inscenace. De facto se celý tento film se odehrával v jednom pokoji a ani herců nebylo mnoho. U komedií mám ten problém, že většinou předpovím co se stane. Ale u této... Opravdu jsem se nasmál, protože mnohokrát se stalo něco, co jsem neočekával. Nemůžu jinak, než doporučit :-) 5*

Pařba ve Vegas (2009)

Co koukám na americké komedie, je to plus minus to stejné. Ten samý humor atd atd. Ale v Hangoveru je humor velice originální. Tento film mi je velice blízký, snad možná kvůli tomu, že se tohle opravdu může stát (snad na tygra a Tysona). Prostě velmi se mi líbilo to jejich "okno" po neskutečné pařbě. Opravdu velmi kvalitní komedie a je dobře, že jsem se k ní konečně dokopal :-)

Plastická chirurgie s. r. o. (2003) (seriál)

Zajímavý seriál. No jak bych to okomentoval slušně. Š***l tam kámen cihlu. Opravdu každý s každým. Ale to na tomto seriálu bylo zajímavé, protože takových seriálů není opravdu mnoho. Ale abych mu dal 4* mu něco chybělo, ale přesně nevím co. Proto 3*.

Doktor z hor (1992) (seriál)

Jako milovník aut dávám jednu hvězdu jen kvůli krásnému Mercedesu G class...:-)

V zajetí rychlosti (2005)

Tento film krásně ukazuje realitu. Prostě senioři jsou často podceňovaní a my "mladší" jim akorát říkáme, že to nezvládnou apod. V tomto filmu Anthony ukázal, že i se starší generací se musí počítat. Nic jiného než 5* si u mě tento film nezaslouží.

Zodiac (2007)

Jedna z největších kriminalistických záhad 20. století. Se zaujetím jsem se na tento film díval a sám jsem zkoušel tu záhadu vyřešit. Nevím, čím to, ale samozřejmě jsem ji nevyřešil. Děj je opravdu krásně protkaný slepými uličkami k podezřelým, kteří s těmito zločiny neměli nic společného. Kdo tento film neviděl tak hrrr na něj. 5*

Nagano 1998 - hokejový turnaj století (1998)

Při sledování tohoto pořadu jsem měl místy slzy na krajíčku a zároveň neskutečné mrazení v zádech. Jednodušše mi to obnovilo krásné vzpomínky a nezbývá na to říct nic jiného než: "HOŠI DĚKUJEM!!!!"...