„Marečku, podejte mi pero!“ (1976)

Co dodat když hlášky tipu "Hliník se odstěhoval do Humpolce" jsou celkem hluboko zakořeněné v povědomí skoro nás všech.

Pelíšky (1999)

Výborný film na danou dobu. Bohužel lidi, kteří se narodily už v době demokracie asi úplně nepochopí o co vlastně jde a humor podaný našimi předními herci jim asi prostě nedojde.

Kruh (2002)

To už musí být, když se mi podaří leknout se tak, až sebou trhnu a při prvním střihu na první obět jsem se opravdu vyděsil. Zpracovní dívky jak leze ven ze studny....... brrr. Navíc prolínání černobílého obrazu a střihového přiblížení, kdy si vžíváte do role, jak sedíte v tom křesle a říkáte si ne..ne.. to přece není možný tohle se mě stát nemůže, z tý televize nevyleze. Muhehe vyleze a stanete se jen vyschlou křížalou. Zkrátka povedený horor

Záhada Blair Witch (1999)

Málokdy se něčeho leknu nebo se vyděsím, ale v tomto případě mi běhal mráz po zádech.

Oko dravce (2008)

Dobrou Carusovu režii snižuje napřed napínavý příběh, ale když se nakonec zjistí, že záhadný ženský hlas z mobilu je hlas kybernetického mozku počítače nějak mě to přestalo bavit. V celku je děj akční a ani jsem se moc nenudil, ale výsledná známka mluví za vše.

Odpor (2008)

Příběh dvou bratrů Tuvia (Daniel Craig) a Zus (Liev Schreiber) Bielských z Běloruska v období druhé světové války, kdy nejdřív z nutnosti a pak i z vlastního přesvědčení zachrání na 1500 židů. Děj je inspirován skutečnou událostí a Zwick natočil perfektní drama a osudu a přežití komunity lidí, kteří se schovájí před krutostí fašistů v Běloruských lesích. Velice dobře zahraná role Tuvii (Daniek Craig), který se stane samozvaným velitel a vůdcem skupiny oněch zachráněných židů. Craig předvedl, že mu sednou i jiné role než role ultra hrdiny v podobě agenta se dvěma nulami a sedmičkou.

96 hodin (2008)

Slušný akční a efekty nabitý snímek. Liam Neeson zahrál agenta CIA v důchodu, který se zoufale snaží najít svou unesenou dceru a při své záchrané misi nezná núspěch a jde tvrdě po těch, kteří jsou za to zodpovědní. U sledování jsem se opravdu nenudil. Nejvíc mě ovšem dostal Albánský hampejs na staveništi za závěsem se zfetovanými a unesenými dívkami z celého světa.

Bratrstvo neohrožených (2001) (seriál)

Precisní vyprávění o pouti roty E 101 výsadkové spojeneckých sil na starém kontinentě v období druhé světové války od přijímače až ke konci války. Vypráví o tom jaké to bylo bojovat stovky mil od domova a nevědět, kdy se domů vrátí. Za takového stavu se budují přátelství, které nevznikne nikde jinde. 10 dílů válečného drama, skutečností a faktů, kterým rota E musela během války projít vyprávěná skutečnými vojáky, kteří si toto celé prošly. Výborná režie, kulisy, herecké výkony a celková atmosféra. Velmi odvážné a netradiční udělat seriál na takové téma, ale do jednoho celovečerního snímku by se to nedalo vtěsnat, takže klobouk dolů před těmi kdo tento projekt dotáhl až k poslední klapce.

Wrestler (2008)

Tento film mě opravdu velice mile překvapil, protože jsem čekal jen druhořadý snímek o vyhasínající wrestlingové hvězdě (M. Rourke), který dostal na stará kolena druhou šanci dostat se opět na vrchol. Opak je však pravdou. Příběh sportovce pro kterého je wrestling to jediné co má, a když je po infarktu nucen se svojí dráhou skončit zjistí, že ve světě bez wrestlingu je jen pouhý stárnoucí a osamělý muž, který už nemá pro co žít. Tradiční příběh otec – dcera kdy se otec skoro celý život nestaral a snaží se opět získat lásku své dcery což se mu nakonec kvůli své povaze nepodaří a taky zkouší získat něco víc než jen přízeň v podobě zákazníka striptérky v podání Marisy Tomei. V závěru zjistí, že než žít život ve světě kde je jen víc než pouhé nic radši nežít vůbec. Snímek je poutavý a dává nahlédnout do zákusilí wrestlingu a i do věcí o, kterých se nemluví, ale jsou nedílnou součástí vrcholových sportů.