Bludička (1981) (seriál)

Jeden z naprosto nejvíce hustých seriálů mého mládí. Víla Mavis. Malá tlustá s předkusem, Edna zlá bedna atd. Naprosto kuriozní postavy v seriálu pro děti. Až trochu morbidní, ale moc výtečný a s dabingem Oldřicha Keisera nostalgické čtyři hvězdy.

Báječná léta pod psa (1997)

Kdo tohle nezažil na vlastní kůži určitě nepochopí. Takhle to skutečně bylo. A ten konec..........."Ještě, že už jsou ty komunisti konečně v prdeli. Tak nashledanou" pravil kovanej bolševik jako ředitel tamní fabriky. Ztvárnil ho Vladimír Javorský. Nemá to chybu.

André a včela (1984)

První krůčky Pixaru aneb ještě než Pixar začal. První 3D animace.

Vega (1987) (pořad)

Který puberťák na tohle nekoukal, když nebylo nic jiného?

Zdivočelá země (1997) (seriál)

Naprosto perfektně zpracovaný scénář. Nechci tady nikoho a nic politizovat, ale zarputilí bolševici tento seriál na místě zavrhnou. Lidi, kteří měli s tímto režimem co dočinění a jakýmkoli způsobem jim byl na překážku tento seriál dozajista ocení. Poslední skupina lidí jsou postrevoluční děti, kteří o komunismu většinou nemají povědomí, takže seriál buď se zájmem zkouknou a něco si z něj vemou, nebo jim nedá vůbec nic. Každopádně je to pravdivé svědectví o tehdejším režimu a seriál má ukázat jaký režim ve své skutečné podstatě byl. Děj se neodehrává nějak udýchaně, ale plynule vypráví jak to všechno začalo až jak to všechno skončilo (uvidíme třetí série se připravuje). Zkrátka každý si na něj musí udělat svůj vlastní dojem a na každého zapůsobí odlišně. V měm případě mě naprosto ohromil. Ne proto, že bych nevěděl jaký tehdejší režim byl a na jakých principech funoval, ale proto jak jednoduše a fakticky vypráví o tvrdé diktatuře a o osudech postav, kteří byli nuceni žít tak jak jim někdo přikázal.

Olověná vesta (1987)

Jeden z nejlepších filmů o americkém vpádu do vietnamu. Stanley Kubrick vytvořil fascinující snímek o mentalitě vojáků, kteří byli nuceni v téhle válce bojovat. V první polovině se děj odehrává ve výcvikovém táboře kdy se instruktor Hartman snaží fyzickým a psychyckým drilem vojáky připravit na to na co je stejně nikdo nepřipravý dokud nejsou vystaveni skutečné a kruté realitě války. Jeden slabomyslný voják také takové psychické vypětí neunese a výsledek je vraždda instruktora a vzápětí i sebe. V druhé polovině je se děj pdehrává už v samotné válce. Kubrick ukázal, že jen málokdo z tamních vojáků vlastně věřil tomu za co bojoval, ale plnit rozkazy museli všichni.

Nepřítel před branami (2001)

Strhující začátek v podobě politiky Rudé armády. Nahnat lidi jako dobytek do vlaku a vysypat je hned na frontě. Málo pušek? Nevadí nás mnogo tady máš pušku, ty zas náboje a mazej. Kupředu levá zpátky ni krok. Buď německá kulka zepředu nabo rudá zezadu. Skutečná čest být vojákem Rudé armády. Tak to začalo a jednomu se podařilo přežít a jakožto vynikajícímu střelci a taky díky náhodě se obrovsky zpopularizoval coby neohrožený odstřelovač. Plný příběh, dokonalé kulisy a nakonec i dobrý Jude Law coby neohrožený rudý sniper Rudé armády Vasilij Zajcev.

Bohouš (1968) (TV film)

Pamatuju si jak jsem vždycky počítal kolik toho oba snědli a jediné co bych do úst nevložil by byla tak kůže z té tlačenky brrrr.

Krvavý sport (1988)

První film, kdy se mi do podvědomí dostal Jean-Claude Van Damme. Tenkrát jsem ho viděl na videu s dabingem typu ach muj bože ach..... au to bolí atd. Prostě jeden hlas podkreslený originálem. A hrozně jsme to tenkrát žrali. První film, kde jsem karate nebo jiné bojové umění viděl ve filmu a hrozně se mi to líbilo.

Klub marmeláda (1994) (pořad)

Na svojí dobu obrovský boom. Každý znal tak Vegu nebo Magion s Hložkem nebo Rosákem. První pořad pro puberťáky (dnes už pro teenagery) ve kterém bylo od každého něco. Videoklipy, rady co a jak a hlavně slangová mluva blízká mládeži (v té době mi bylo kolem 14ti let, takže jsem to hrozně žral). NA pět to nění, ale z nostalgie za čtyři.