V Bruggách (2008)

Tragikomické drama o dvou nájemných zabijácích, kdy jeden z nich vypadá jako německý turista na poznávacím zájezdu (Brendan Gleeson) a druhý (Colin Farrell) zase jako mladík, který holduje vínu, ženám a zpěvu a je mu jedno kde. Oceňuji střídavé pojetí dramatu a komedie, i když scénář mi přijde dost plochý leč netradiční. Hezký film, který dokáže pobavit a zároveň vás vtáhne do svědomí člověka, který zabil dítě a neví jestli chce dál žít nebo ne.

M*A*S*H (1972) (seriál)

Na tento seriál se dokáži dívat znovu a znovu. Geniální postava je Howkei Pierce (Alan Alda). Civilista, který je ve válce jakoby omylem, ale protože svou profersí perfektního chirurga si může dovolit to co by mu jinak neprošlo, provádí spolu s dalšími aktéry naprosto výborné a humorné kousky. Perfektní satira na Korejskou válku.

Tom a Jerry (1940) (seriál)

Snad nevyčerpatelná studnice gagů jak chce kočka dopadnout myš. Nejlepší je, když se Tomovi Jerryho čas od času podaří chytit tak si Tom Jerryho vždycky hned solí. Koukám na to se smíchem i teď.

Rychle a zběsile: Tokijská jízda (2006)

Jen jedna hvězda, a to pouze za Ford Mustang fastback r.v 1968. Od mládí mám velice vstřícný vztah k tomuto typu auta. Jinak aplikace americké mládeže do japonských škol a vůbec ztvárnění Yakuzi.... ehm no prostě to se fakt nedalo.

Rocky Balboa (2006)

No nevím nečekal jsem nějaký Stallonův comeback v 60ti letech mezi provazy v ringu. Ale počítačová animace jak by mohla dopadnout bitka......... Chvílemi jsem myslel, že spíš koukám na nějaké sci-fi než na Rockyho. Toho Rockyho, který se s tvrdou palicí mlátí hlava nehlava dokud soupeř nelehne. Asi jsem šel do kina na něco jiného než na ukázání vztahu otce a syna, kdy syn žije ve stínu někdejší slávy svého otce.

Casino (1995)

Asi nejlepěí snímek Scorseseho serie o mafii někdejší Ameriky. Drsně způsoby, kterými se tehdy dalo vyřešit vlastně všehcno ve mě zanechává dojem, že kdybych žil v té době chtěl bych být mafiánem. Ale všechno temné má svůj konec, takže nakonec se z prosperity stane zase jen boj o přežití, ale Scorsese to podává tak, že alespoň na krátkou chvíli je velice příjemníé užívat si, když vám život dá na co si jen vzpomenete.

Zachraňte vojína Ryana (1998)

Co ještě dodat? Jednoznačně můj nej nej válečný film. Jednoznačně nejlepší ztvárnění vylodění v Normandii co jsem kdy na plátně v kina viděl. Naprosto jsem se vcítil do role vojáka, který po otevření předku lodě kouká na to jak mu těžký kulomet kosí kamarády a ví, že na 99% ho čeká stejný osud ještě než jeho bota dolehne na pláž. Takové pocity a mrazení v zádech ve mě dokáže vzbudit jen Steven Spielberg.

Roming (2007) odpad!

Osobně bych sestříhal akorát Polívkovi scény a z toho bych udělal film o délce dvaceti minut.

Černý jestřáb sestřelen (2001)

Válečný film, který je prostě jen akční a to od začátku do konce. A to akční naprosto precizně. Jistě jsou naznačené krutosi, které se v Somálsku děli a důvod proto, proč americká armáda vstoupila do Afriky, ale zbytek filmu je jen precizně ukázaný boj.

Matrix (1999)

Ve své době naprosto revoluční zážitek. Jak ve formě příběhu tak efektů a bojových scén. Málokdy se mi stane, že bych byl tak nepozorný divák, že bych na poprvé nepochopil celkový příběh a hlavně myšlenku příběhu. V Matrixu se mi do hlavy lilo tolik věcí a pocitů současně, že jsem myšlenku úplně pochopil až na druhé shlédnutí. Každopádně je to první pokrokový film na poli efektů a bojových scén.