Ip Man (2008)

Poslední trendy čínské produkce kung-fu filmů, kdy hrdinové létají vzduchem, běhají po střechách a po vodě atd. mě opravdu dosti nudí. Snímek Ip Man přináší nepřehnané, realistické a perfektně propracované bojové scény s plnohodnotným dějem. Byl jsem opravdu mile překvapen a snímek tohoto tipu jistě shlédnu více než jednou.

Zázračná planeta - Série 1 (2006) (série)

Naprosto dech vyrážející podívaná. Tak dokonale propracované záběry přírody a života v 11ti dílném zpracování o naší planetě. Kdo neviděl prohloupil.

Earth (2007) (TV film)

Naprosto dokanelé záběry planety a života ne něm.

Hráči (1998)

Hodnotím z pohledu velkého fandy (a i hráče) Texas Hold´em Pokeru. Ve filmu jsou perfektně vystiženy základy této varianty Pokeru a Matt Damon co by hráč v této hře umí zatraceně dobře chodit. Film už je dobrý v tom že Matt Damon umí vyhrávat čistou hrou tzn. využívá jen svého hráčského umění a zkušeností a nepotřebuje používat švindl jako jeho přítel v podání Edwarda Nortona. Navíc u filmu tohoto tipu většinou někdo obírá, buď casina v Las Vegas nebo nějakého neporazitelného ultra karbaníka. Tady se jedná o formu živobití a to vkládá do filmu další prvek netradičnosti a vytříbenosti. Film má příběh má spád, divák se nenudí. Zkrátka jeslti máte rádi filmy kde karty jen šustí a točí se velké peníze vřele doporučuji.

Ostrov (2005)

V začátku filmu jsem tušil nějaké sci-fi. Postupem času mi došlo, že se o sci-fi úplně nejedná a začínal jsem se tak trochu nudit. Zhruba od poloviny začínal film nabírat na obrátkách ve stylu Michael Bay a až do konce se míhala jedna akční scéna za druhou. Zkrátka jak jsem byl ze začátku dost skeptický tak konci jsem zhodnotil, že jsem viděl dobrou akční podívanou a v mých očích si tento film pět hvězd zaslouží.

Tenkrát v Americe (1984)

Film jsem zhlédl až po 25 letech od jeho natočení. Tento snímek mám v podvědomí již dlouho, ale šetřil jsem si ho na příhodnou chvíli klidu. Tento okamžik jsem oddaloval poměrně dost dlouho, abych měl z filmu ještě větší požitek. Film je dokonalost sama. Jednak mám rád filmy z období americké prohibice a také, že mám rád osobitý herecký výkon De Nira. James Woods v žádném případě nepokulhává. K filmu nemám jedinou výtku. A co se finálního rozuzlení týče málokdy se mi stane, že bych nebyl schopen odhadnout celou skutečnost již o něco dříve. U tohoto snímku se Leonemu povedlo mě dokanle zmást a o to bylo mé překvapení a naplnění ještě lepší. Výborná práce, příběh, celkový průběh dějě a mistrovské výkony nejen dospělých postav ve mě po konci filmu nechali smutek, že už skončil.

V pasti (2005)

Kdyby se nejednalo o 14ti letou holku asi by to bylo více zajímavé. Takhle to na mě budilo dojem tak trochu sci-fi, protože pubescent by nebyl schopný takového psycholigického rozboru a navíc jednání až se stoickým klidem. Ovšem herecké výkony dopadly na výbornou to zase musím uznat do plusu. Celkový dojem tři a půl

Milionář z chatrče (2008)

Když film vyšel neměl jsem o něj vůbec žádný zájem. Moje první smyšlená domněnka byla, že je to jen další příběh jednoho chudáka co dostal šanci. Film jsem tedy shlédl až po tom co dostal Oscara a popravdě mi vyrazil dech. Nejen, že naprosto předčil mé očekávání, ale přibil mě naprosto do křesla. Příběh dvou bratrů a jedné krásné Latiky popisující strasti a těžký život v indickém slumu (přístřešky zbudované ze všeho co se najde) je opravdu jedinečný filmový zážitek. Po shlédnutí věřím, že Jamall musí být ve skutečnosti pro tamější lidi obrovskou ikonou. Danny Boyle si vzal na bedra opravdu velké sousto se, kterým se dokázal mistrovsky poprat. Dokázal, že špičkové herecké obsazení není důležité k tomu, aby film získal jakousi pochybnou záruku kvality. Dokázal, že i s naprosto neznámimy herci se dá vytvořit mistrovský kousek, který nemá obdoby a to hlavně z hlediska příběhu a perfektní režie. Opravdu klobouk dolů.

Podraz (1973)

Film jsem viděl až teď, ale je opravdu dobrý. Námět, šermantní Redford a Newman. Roztomilé na tom celém je, že o pár let později kdy Chigago ovládla Sicilská mafie by se takový mistrovský kousek dozajista nedal už uskutečnit. Konec jsem tak trochu předvídal, ale neubral nic na finálním vyvrcholení celého příběhu.

Collateral (2004)

Jeden chlápek co řídí taxík a jeden zákazník co je chladnokrevný nájemný vrah. Nejdřív mi Tom Cruise do role onoho zabijáka moc neseděl, ale postupem děje jsem si na něj tak zvyknul, že na konci říkám ano Tome zahrál jsi to skvěle. Možná mi trochu vadilo psychologické rozpytvávání a filozofování. To mi k nájemnému zabijákovi moc nesedělo, ale akční a napínavé to tedy bylo. Líbili se mi zvraty a jak Jamie Foxx (taxikář) dokázal řešit situaci.Opravdu dobře udělané, svižné, napínavé.