Underworld: Probuzení (2012)

Prokrindapána! Levné, bez nápadu či překvapení a i nějaká ta atmoška z počátku série je tatam. Nezachrání to ani pohledná Kate opět ve svém S&M oblečku či občasné gore efekty. Vše se zmítá v neustále se opakujících přestřelkách za účasti digitálně odfláknutých lykanů. Tohle myslím nebylo zapotřebí. Předvítatelná a nemastná podívaná je ještě navíc korunována nalívkou na další díl. To už fakt ne.

Nebe nad Berlínem (1987)

Umělecky i vizuálně neselhávající naléhavost. Buď splynete, nebo ne.

Crash (2004)

Cítím hlavně lítost nad přílišnou vykonstruovaností, která sice jitří emoce tak jak má být, ale zase bohužel nabourává pocit uvěřitelnosti jenž v konečném důsledku brání naprostému vnitřnímu prožití a připoutání se k tomuto jinak velice kvalitnímu dílu. Crash je chvílemi velmi syrovým a občas zase docela citlivým náhledem do amerického multikulturního blázince v nemž se skutečně skrývá mrazivý potenciál. Proto je taková škoda až příliš podezřelého zacyklení osudů, které způsobí že červík pochyb se zakousne ve vaší hlavě a už nepustí.

Kontakt (1997)

Jeden by se snad během sledování Kontaktu i zamiloval do Jodie Foster jejíž citlivá, ale zároveň i neskutečně silná postava k tomu přímo svádí. Ovšem na(ne)štěstí se vám toho před očima míhá mnohem více. A budete si to pamatovat až do konce života.

96 hodin (2008)

Asi nejdrsnější Liamova role aneb jak se skrze pěkných pár hromádek mrtvol dobrati rodinného štěstí. Přímočarost a hrubost akce chvílemi až bere dech. Ultimátní tempo to drží nad vodou a vůbec mé sympatie tato pouť jednoho starostlivého tatínka rozhodně má. Škoda, že se vše topí v záplavě totálního klišé. Kdyby si cesta k vykoupení vyžádala Bryanův život, příběh by hned dostal jiné grády. Takhle jen za čtyři no. Ale dobré, moc dobré.

Apocalypto (2006)

Málokdy se musím prát s takovou nechutí psát komentář u filmu který se mi vlastně docela líbil. Nedokážu přesně určit co je toho důvodem. Nicméně Apocalypto nabírá postupem v příběhu velice slušné tempo, které vás prostě donutí si to dát do konce stůj co stůj. Kostýmní a vůbec vizuální zpracování je na vysoké úrovni, dokáže vás přesvědčivě vnést do příběhu a rozptýlit ostatní chmury. Tleskám i za vůli používat původní mayský jazyk, to se cení.

Kuky se vrací (2010)

Rozhodně tvůrcům nelze upřít snahu učinit Kukyho něčím víc nežli jen moralistickým animákem pro dětské diváky. Žel tato snaha nakonec nevyšla úplně stoprocentně. Nápady s dětskou představivostí přitom skýtají tak neuvěřitelný potenciál až z toho mrazí. I proto škoda jakoby nedotaženého prolnutí imaginativního a reálného světa. Co se technických připomínek týká, tak v případě Kukyho a Hergota bych si dokázal předstvit tedy mnohem procítěnější dabing, neboť pocit pouze rutinně odečteného textu ve mně přetrvával po celou dobu. Záporné postavičky na tom v tomto směru byly o mnoho lépe. Vůbec ta část charakterů reprezentovaná démonickým Anuškou nebo dvěma přihlouplými zlouny ze skládky jakoby disponovala mnohem větší dávkou charismatu. I díky těmto postavám a milým momentům při kterých jsem se od srdce zasmál, se přes všechny mé výhrady nakonec přikláním v hodnocení tam kam se přikláním.

Kmotr III (1990)

Velice důstojné pokračování předchozích famozních dílů k těmto naprosto plnohodnotný a jim rovnocenný. Coppola si vše nechal pěkných pár let uležet v hlavě a nechal celou ságu vygradovat k osudové dokonalosti. Excelentně emociálně i narativně vyhrocená jízda až k hořkému poznání všeho. Takhle se zvírá kniha věčné dokonalosti, takhle se zavírá série jenž bude navždy patřit na piedestal filmového universa.

Hvězdný prach (2007)

Dojemně roztomilé. Až překvapivě stravitelné i pro mojí maličkost. Má to nadhled, vtip i tempo. Nelze mnoho vytknout, veškeré pochybnosti totiž zaplaší herecké veličiny svým charismatem a své k tomu má co říci i skvělý soundtrack. Láska nebeská.