4 měsíce, 3 týdny a 2 dny (2007)

To co dělá tento film jedinečným je dozajista zručnost s jakou jsou navozeny reálie tehdejší doby a jakási tísnivá syrovost atmosféry, jenž protkla celý tento unikátní snímek. Musím říct, že občas jsem až dech zatajoval, či se dokonce neklidně ošíval. Vskutku syrově chytlavá záležistost.

Symptom Pandorum (2009)

Sympatický pokus o propojení a vykradení několika předchůdců v žánru, který se celkem povedl. Bohužel se dočkáme i mnoha velmi slabých míst. Ovšem musím říct, že když od toho zase tolik nečekáte, dostanete porci poctivé zábavy. Já se celkem bavil.

Ratatouille (2007)

Standardní animovaná zábava posledních let pro celou rodinu. Vzhledem k předpokládanému složení diváctva nabízí Ratatouille nejen notně povedený vtip a tah na bránu, ale opět jaksi značně polopaticky předhozený morální podtext. Skoro bych řekl až trochu naivně.

Likvidátor (1996)

Jako komedie s akčním nádechem to funguje. Občas i kouzlem nechtěného. U některých scén a Arnieho hlášek jsem se skutečně až svíjel smíchy v křečích.

Přehlídka národů (1938)

Myslím, že tady dala Leni Riefenstahl skutečně průchod svému talentu a za pomocí tehdy revolučních technik natáčení stvořila toto filmové veledílo plné krásy.

Oslava krásy (1938)

Natočeno je to mistrovsky. Ovšem, že se se při sportovní střelbě střílelo na terče v podobě lidí, to mluví samo za sebe.

Triumf vůle (1935)

Ať žije vrchol filmové propagandy. Tím co nám ukazuje si obdiv zaslouží. Hypnotizující obludnost a zrůdnost vyplouvá na povrch skrze projevy Adolfa Hitlera, jenž sice jen sype z rukávů klišé nejhrubšího zrna, ale i to se může stát mocným, když vám v odpověď burácí hlasy statisíců. Velikost tohoto díla však není v tom kdo jej natáčel, ale v tom co snímá. Zkuste si ho zhlédnout a oprostit se přitom od morálních předsudků. Tohle dýchá něčím neskutečným.

L. A. - Přísně tajné (1997)

Skvěle zpracované detektivní téma, které vaří především z povahové barevnosti postav policistů a jejich vzájemného střetávání. Kdo by odolal postavě Buda Whitea, prototypa drsných, ale přímých poldů?

Vzpomínky na lásku (2004)

Zhlédnuto director's cut. Ze sladkobolů ten nejsladší a nejbolestivější zároveň. I když to v podstatě není nic jiného než velice naivní příběh s neuvěřitelně hloupou zápletkou, která je těžce přitažená za vlasy. Nicméně propojení se s postavami je velmi intenzivní. Nedat téhle melodrámě plný počet se nedá. Zvláště když je to také zároveň tak dobrá reklama na coca-colu. Romantické nebe i peklo.

Tři mušketýři (1973)

Ultimátní a skvostné zpracování slavného románu. Nade vše ale vynikají dvě věci, precizní humor a božská Raquel v jejích nejlepších letech na vrcholu své krásy. Sledovat to, je jedno velké potěšení.