Cizinec (2010)

Docela hovadina! Tak moc překombinovaný a zamotaný scénář, až je to na škodu. Prvních 50 minut se koušete nudou a zbylé minuty žasnete nad debilitou, kterou se do vás snaží vmasírovat scénáristé, tím koncem to absolutně zabili! Když jsem si pročítal zdejší komenty, říkal jsem si, že to přece nemůže být pravda, Johny Depp by prostě nešel do nějaký sračky...Ano, sračka to není, ale debilní je to dosti. Depp nezklamal výkonem, nýbrž výběrem filmu, Bettany je dobrej, Angelina je "fuckable", ale tím to pozitivní končí.

Mechanik zabiják (1972)

Připad, kdy původní film není o nic lepší než jeho remake v hlavní roli se Stathamem.

Náhradníci (2000)

Velice dobře poskládaná mozaika vykreslující příběh party amatérů tahnoucí skomírající Washington Sentinels do Play-off a to vše pod taktovkou charismatického Gena Hackmana. The Replacements je tak trochu mojí srdcovkou a zároveň nejoblíbenější sportovní komedií. Mužstvo postavené z charatkerů, drsňáků, mafiánů, blbců a jednoho irského individua (Rhys Ifans) vám zaručeně přiroste k srdci a 118 minut vás bude bavit. Vše je podpořeno libovým soundtrackem.

Butch Cassidy a Sundance Kid (1969)

Dva králové svý doby se potkali na divokém západě a vznikl jeden z nejlepších westernů vůbec! Film, který je možno vidět x-krát a neomrzí, mezi Butchem a Sundancem funguje nepopsatelná chemie, která vás na chvíli "zastaví", osloví, chytne a nepustí!

Mechanik zabiják (2011)

Jason patří v žánru akčních libovek už dlouho mezi jasnou špičku, což potvrdil i tentokrát! O akci, tvrdá slova, drsné výrazy, splašené kulky revolverů není jako obvykle nouze, jako další plus bych uvedl zajímavý a nápaditý konec! Ale pořád se nemohu zbavit pocitu, že z toho šlo vytřískat přece jenom ještě trochu víc....a proto jsem po 24 hodinovém uležení musel ubrat jednu hvězdu.

Fotři jsou lotři (2010)

Já mít takovýho father-in-law, tak první co udělám je, že ho vyřadím z circle of trust! Jinak hezkej konec, kterej přímo volá po čtvrtém pokračování, celá rodina na jednom místě, kdy se dočkáme?

Město andělů (1998)

Pobavilo mě, jak píše don corleone, že Nicholas Cage trénoval nemrkání a vydržel upřený pohled držet až několik minut! Někdo měl ale Nicholasovi říct, že to nemrkání a upřený psí dívání bylo pouze pro roli v City of Angels (ovšem nutno dodat, že i tady mě ten jeho pohled neskutečne sral)....chudák se snažil ten trénink využít v každým filmu za posledních 13 let, což je špatně!!

Indiana Jones a Království křišťálové lebky (2008)

To bylo zase jednou protrápenejch 117 minut....Ach jo, tenhle Indy neměl nikdy spařit světlo světa, kambek po téměř 20ti letech nedělá dobrotu, totálně kazí značku Indiana Jones!! Harrison je bez štávy, jak nádrž u Hummera, ty léta jsou v tomhle případě dosti znát. Od nižšího hodnocení to zachránil milej hereckej výkon (standard) Shii LeBeoufa a prostě fakt, že i když je to tak marný, tak zkrátka v případě Jonese nemohu jít na 2 hvězdy.

Dědictví aneb Kurvahošigutntág (1992)

Něco, co mě ale kurvahošiminulo...Polívka mi tady nepřijde vtipnej a Donutil to nutil zrhuba stějně tak, jako já tenhle komentář!

127 hodin (2010)

Velice těžké ohodnotit tenhle Bouylův kousek! Přicházej mi do úvahy dva typy hodnocení, lidské a filmové. Žádná o tom, že je to hodně silnej zážitek, na konci se mnou emoce a pocity cloumaly celkem slušně, velmi zajímavé, procítěné, drsné! Také jsem se přistihl, že mi nějak slzej oči, ale nevím, jestli lítostí nebo vztekem. Kdybych to vzal z hlediska lidského, tak musím říct, že to byla čistá a surová nezodpovědnost Arona Ralstona a že si za vzniklou situaci může sám (což tam on i ostatně přímo přiznává)! Chápu, že tenhle mladej týpek má rád přírodu, adrenalin a potřebuje bejt sám se sebou, s hudbou v uších, obklopen drsným kaňonem a tak nějak s pocitem života na hraně, ale vyrazit někam a neříct o tom ani jednomu kámošovi (matce se tyhle věci neříkaj, to chápu), to je prostě na pováženou. Nicméně ale i tak, přes to všechno, bych vyslal plnou palbu hvězd. Ale bohužel je tady ještě ta druhá strana, hledisko...a to filmové, v mém případě u 127 Hours to podstatnější. Nemám problém s celkem nechutným lámáním a řezáním ruky, vlastně nemám problém s ničím kromě stopáže a neskutečného natahování. Dokážu si představit, že by se to o nějakejch 10-20 minut mohlo vokuchat, neříkalo by se tomu už celovečerní film, ale myslím, že ve finále by to bylo trochu živější, já bych nepokukoval po fotbalu v televizi a výsledek by byl jednoznačně "pětihvězdovej".