Jižanská pohostinnost (1981)

No tak si to shrneme: Jste jižanský vidlák, ideálně negr s křivou hubou, který žije v močálech Luisiany (a modří už vědí, byla tam ta Luisiana, tak jsem nemohl odolat). Váš den sestává z výroby loděk, pytlačení bobrů a norků a lovu ryb (za pomoci dynamitu, ale proč se dřít s udicí, že). Zničehonic se u vás před barákem objeví banda zpovykaných vojáků, kteří by ani neudrželi krok, natož pak hubu. Protože jsou to naprosto neschopná hovada, vezmou vám lodě, které jste matlal celý minulý rok a když na ně koukáte, jak vám odplouvají v dáli, ještě po vás začnou střílet samopalem. No nezabili byste je? Fanoušek buranských vyvražďovaček bude potěšen především tím, že po dlouhé době nejsou honěni pošahaní teenageři a teenagerky, ale slepými náboji ozbrojení vojáci (bez vojaček, takže si to honění asi dovedete představit). Nebude potěšen tím, že se vojáci chovají přibližně stejně debilně jako pošahaní teenageři.

Dům voskových figurín (2005)

Po shlédnutí předchůdce mohu s klidným svědomím potvrdit 3 hvězdy a dokonce i to, že tentokrát remake ostudu svému vzoru neudělal. Je to podobně nudná blbost, kterou ale tahají z bahna jak povedené efekty a atmosféra, tak i výkon Elishi Cuthbert (samozřejmě scéna s prstíkem je dokonalá).

Past na turisty (1979)

Až teď jsem zjistil, že Dům voskových figurín je remake Pasti na turisty. Jinak zcela chápu, proč tento horor vešel v zapomnění, protože je bohužel přesně tou tvorbou, kterou až na kost ohlodal zub času. Chtěl jsem napsat, že je tam přepálená stopáž, ale koukám, že filmík má 90 minut... no řekněme si to na rovinu, nebýt Tanyi Roberts a Jocelyn Jones, je to na dvě hvězdy. Nebavilo.

The Gravedancers (2006)

Já to pořád říkám, že taneční hudba je zlo! Kdyby si ty hovada pustili nějakou odrhovačku od Manowar nebo Napalm Death, určitě by je nenapadlo křepčit a místo toho by nábožně poslouchali a chlastali. Dopis by odrecitovali a vrátili na místo. Ale zase pak by to byl film dost o hovně. Takhle je to slušivý kousek do sbírky duchařin. Dominic Purcell má sice herecký projev jak dubová fošna, ale na druhou stranu to Megahn Perry s brejličkama slušelo, tak se to nějak v průměru dalo snést. Památná věta:"Nikam nejdu, dokud mě něco nezačne honit!"

Johnny Mnemonic (1995)

Já tedy nevím, co proti tomu všichni mají. Když film vyšel, byli jsme z něj všichni vysraní a diskutovalo se, jak je to ve srovnání s Gibsonovou verzí a tak nějak to většina lidí brala jako přípravu na zfilmování toho zásadního díla, navazujícího na Johnyho Mnemonica, kterým měl být Neuromancer. To se bohužel nikdy nestalo a místo toho natočili Matrix, který kromě herce neměl s původním dílem nic společného. Kromě neuměle udělaného akvárka na konci proti Johnymu nemůžu říct ani popel.

Výheň (2011)

Nudná postapo procházka, kde se už zase většina postav chová jako paka. Jednak je to nepříliš povedená kopie víckrát viděného a jednak film disponuje nadobyčej přihlouplým závěrem. Navíc nesnáším ekologické agitky, které se samozřejmě ideálně zabývají globálním oteplováním. Pro sběratele z oboru je to určitě zajímavý film, jinak nestojí za moc.

Smrtihlav (1998)

Nedokážu se soustředit na film, když v něm hraje takový odporný úchyl jako je Rufus Sewell, který se celý film tváří prakticky stejně a to jako by ho zezadu do hlavy bouchli těžkým tupým předmětem. Chápu, že za ty vylezlé bulvy a tím pádem neustále vyvalený výraz asi nemůže (vypadá to jako vrozená vada), ale ve filmu mi to dost vadí. Jenom díky tomu se pro mně z celkem dobrého filmu stává průměrný, protože ta jeho ohavná držka mi většinu projekce kazila. A to jsem tolerantní a v tramvaji bych ho určitě pustil sednout!

Byl jednou jeden... život (1987) (seriál)

Toto, toto je vážení a milí, edukace jak to hovado! Na haranty to vážně funguje, ověřeno v praxi.

Vřískot (1996)

Docela zábavný kousek, který staví především na narážkách na starší slashery. Nevím kdo vymyslel ptákovinu, že Vřískot založil žánr teenage horror, imho od Pátku třináctého se tyhle kravinky točí nepřetržitě. Ale Vřískot je po dlouhé době poměrně zábavný kus, který se nesnaží brát úplně vážně. Ty tržby nechápu, ve slasherech se najde víc mnohem lepších kusů, ale tipoval bych to na dobře zmáklý marketing.

Scary Movie: Děsnej biják (2000)

Já jsem tak, ale tak moc pitomý. Když jsem viděl Scary Movie, tak jsem říkal...to je divný, nějak mi to připomíná Vřískot, jenom ty vtípky tam jsou o stupeň blbější. Bylo mi laskavě sděleno, že to je parodie na Vřískot. Do té doby jsem si zcela vážně myslel, že Vřískot je docela slušná parodie na slashery. Tak prý ne, Vřískot je vážný film a Scary Movie je na něj parodií. Nevím jak to tvůrci původně mysleli, ale každopádně Scary Movie na mě nějak vtipně nepůsobí, za celý film jsem napočítal 5 (slovy pět) vtipných momentů a za to 5 (slovy pět) hvězd nejde dát.