Nekromancie (2009)

Nekromancie byla má oblíbená škola magie již od dob AD&D (druhá edice), logicky jsem filmu s takovým názvem nemohl odolat. Ze začátku se to jevilo jako zajímavé dílo, ale postupem času se děj začal rozpadat, stejně jako režisérova osobnost. Nevím co bral, ale zřejmě se to mělo ředit. Zase jednou se povedlo natočit pomatenost bez příčetného zakončení, ale těžko říci, jestli během natáčení došly drogy a dealer měl zpoždění, anebo si štáb definitivně vysmažil mozky. Jedna hvězda za luxusní prase a druhá za zubatého frajera.

Noc démonů (1988)

No ruku na srdce, byla to kravina. Nemožní herci, komické masky a otravná hudba. Naštěstí na rozdíl od Bavova podobného nesmyslu tu aspoň ti zlí nezvracejí hrachovou kaši a v druhé polovině se daří nastolit celkem kulantní atmosféra. Další zástupce filmů, které beznadějně zastaraly. Až mi bude zase někdo cpát, že dneska už filmaři neumí pořádné horory, tak ho odkážu kromě jiného na tohle, aby viděl, jak to neuměli už před dvaceti lety.

Poslední dny na Marsu (2013)

Tenhle film možná neměl srdíčko a postavy v něm neměly právě štěstíčko, ke konci v nich moc člověčiny nezbylo, ale byla to paráda. Nebylo to úplně originální, ale děj odsýpal, kamera byla parádní (nevšiml jsem si, že by byla nějak roztřesená), herci hráli výborně, prostě všechno na svém místě. Hodina a půl utekla jako voda a nemůžu proti filmu říct křivého slova. Kdo má rád hard scifi, bude nanejvýš potěšen. Od Sunshine po dlouhé době velmi povedený extra-terrestrial scifi kus.

Deadgirl (2008)

Další z pořadů, ve kterém se dozvíte, že správná roštěnka prostě musí být pořádně odleželá, abychom si jí mohli řádně vychutnat. Výborný pětikoulový nápad je zabitý nanicovatým dějem a především odpornými neherci, kteří se snažili hrát drsně, ale bylo to umělé jak vánoční radost z ponožek. Každopádně za ten nápad a hezký (i když nepřekvapivý) konec to na tři ohnilé hvězdy dosáhne.

Domov snů (2010)

Když si nějaká Čeng umane, že se bude koukat na hnusný průmyslový přístav, plný nákladních lodí, tak se na něj bude koukat, i kdyby se fotr měl zadusit. Film je znepokojivou sondou do duší mladých rákosníků, jejich životní hodnoty jsou naší konzumní společností zcela převrácené a místo aby na balkóně řešili ikebanu, doma před akvárkem skládali origami a rozvíjeli své nitro i tělo cvičením taiči, tak se honí za pozemskými statky, berou si dvě zaměstnání a po nocích vyvádějí opravdu, ale opravdu nepěkné věci. V podstatě se jedná o rozsáhlé (přes několik bytových jednotek) sociální drama, kde tvůrci nezapomněli zmínit problematiku drog, hlučných večírků, nebezpečnosti vysavačů a nakonec v závěru se dozvíme, že veškeré pinožení za těmi přízemními materiálními hodnotami je marnost nad marnost. Když budete chtít, všechny tyhle kokotiny tam najdete, ale hlavně je to kvalitní masakr.

Příběh kmotra (2013)

A je to tady! Další tvorba z českých dílen. Díky dokonale neprůjezdné jižní spojce jsem dnes večer zavelel a s mojí značně dražší polovičkou jsme zavítali do přítmí kinosálu vyčkat na zlepšení dopravní situace. Jacksonův jmenovec se tedy opět předvedl ve značně mdlém světle. Po tom co už jednou spláchl do žumpy ideální matroš na kvalitní film v Lidicích a navíc dokonale pohrdl hereckými možnostmi ansámblu ve Jménu krále, podařilo se mu posrat na první pohled neposratelné téma. Ale kdo umí, ten umí. Nikolaev, ten expertní expeditor exkrementů, si vyhrnul rukáv a ponořil ručku do hloubi scénáristických kvasících sraček, aby vytáhl sešitek, který se vznášel těsně nade dnem. Tuhle hovnařinu rozdal hercům, ať se s tím nějak popasují. Tak jako Roden v Lidicích, ani maestro Vetchý & his boys nemohli zvládnout pletení biče z hoven. Ale na to, co měli k dispozici, povedla se jim z toho umotat ještě slušná vánočka a zase tak moc se neumazali. Proč mám při sledování Nikolaevových filmů imrvere koprofilní myšlenky? Jo a hudba stála taky za hovno. Jedna hvězda je za skvělýho Ondřeje "Vedrala" a druhá za ostatní herce.

Blood River (2009)

Během prvních padesáti minut filmu jsem uštrikoval dvoje ponožky a ostříhal si nehty na nohách. Kdyby měl celý film 55 minut (z té druhé poloviny samozřejmě), tak tady vykřikuju jak retard, že to byla upe upe bomba. Takhle se to v nánosu nudy zmohlo na malou, stěží funkční rozbušku. Když už herci hrají snesitelně (i když nevěsta mě s tím šklebením ke konci celkem srala) a nápad je výborný, tak to režisér podělá takovou nechutnou stopáží. Škoda.

Jarní prázdniny (2009) odpad!

Rachel Dratch je zřejmě maximální eklhaft, co jsem mezi herečkami asi viděl. S dalšími krasavicemi z bažin si hrají na mladé holky v bezdějové sračce, kde se žvaní o rodinných hodnotách, přátelství, lásce a ochraně životního prostředí. Duvenblejt. Ale to mám já kretén za to, že jsem se rozhodl se zase jednou podívat na americkou komedii. N.E.U.V.Ě.Ř.I.T.E.L.N.Á LEGRANDA. Dobře mi tak.

Hell No (2013)

Krátké, vtipné, úderné. Aneb kdyby se postavy v hororech chovaly příčetně, scénáristi by chcípli hlady.

Nymphomania (1993) odpad!

Mám dilema, buď Tessa Hughes-Freeland nemůže dojít ukojení běžnou cestou, anebo má velmi zásadní problém s muži. Vlastně žádné dilema nemám, je mi to úplně buřt, ale ke kameře by jí už pouštět neměli. Ztracených 9 minut času.