Halloweenská noc (2007)

K takove te podzimni melancholii vcelku prijemne pokoukani. Nic narocneho, vcelku to vypada jako par lepsich pribehu z Verte neverte, jako bonus jsou vsechny nejak provazane (ale nijak zasadne). Pohodovka na jedno podivani.

2012 (2009)

Pamatuji si, že když jsem onehdá vycházel z kina, byl jsem celkem spokojený. Po letech viděno podruhé. Stále platí, že vetšina filmu je taková zábavná blockbusterová splácanina o konci světa. Za tu poslední natahovanou půlhodinu bych ale Emmerichovi nafackoval.

Česko - Slovenská SuperStar (2009) (pořad)

Za to silene natahovani a neustale okapovani toho sameho bych mel dat odpad hned z fleku, protoze to je proste fakt uz moc. Ale na druhou stranu u castingovych dilu jsem se slusne bavil, a moderatorska dvojice je taky vcelku fajn, tak tomu s odrenyma usima priznam ty 2 hvezdicky. Ale jinak nejde o nic jineho, nez naprosto zbytecneho, nekolikrat videneho zabijaka casu.

Vzhůru do oblak (2009)

B.E.A.U.T.I.F.U.L. Skoro bych rekl ze to je fakt nejlepsi pixarovka... ale Toy story byl proste prvni :-) U traileru jsem si pokladal otazku jak muze jeden zapskly stary dedek a maly harant s sikmyma ocima (heh, zni skoro jako Gran torino 2 :-) utahnout sami o sobe cely film... ale on me ten deda dostal hned behem prvnich par minut. Ono vubec cela prvni pulka je tak sileny, ale zaroven prijemny dojak, ze vam v podstate ani nedaji jinou moznost, nez to milovat :-)

Stopař (1986)

Tak slusne rozjety thriller by si kazdopadne zaslouzil udernejsi zakonceni. Rutger Hauer je docela borec. Sice jde o zapornou postavu, ale zpusob jak si pohrava s policii a s mladym typkem co si vyhlidl je proste super. Film celou dobu slape na 4 hvezdicky, ale ten konec je proste chaby, skoda ho.

Transformers: Pomsta poražených (2009)

Ja si pripadam jak znasilnenej. Pokazde kdyz prisla nejaka silnejsi scena, muselo samozrejme prijit i neco, co mi slo desne proti srsti. Kdyz Optimus stoji na pousti a leskne se v odrazu slunce, je cool, ale kdyz u toho blaboli o spojeni nasich a jejich rasy a spolecnemu celeni budoucnosti, uz to moc cool neni. Roboti bitvy? Legendary, jak jinak, ale proc si u toho museji povidat o planete a o lidech, to jsem moc nepochopil. Vzdyt tech zlych robotu je nekolikanasobne vice, ale stejne jsou to za kazdych okolnosti sraci co maji potrebu se tech hodnych ptat jestli to mysli vazne s ochranou Zeme... Dokazi teda nejakeho toho hodneho zabit, ale nedokazi sejmout jednoho kluka, kolem ktereho se to cele toci. Navic ti dobri se stejne vraceji, takze tu mame vlastne nikdy nekoncici pribeh. A koho ksakru napadla ta blbost, roboty co nejvice zlidstovat? Ze Bumblebee breci, no dobre no, jako vtipek ok. Ale dale tady roboti prdi, kdyz si daji pres hubu tak vyplivuji srouby jakoze zuby, kdyz se sejmou tece jim z ran a z huby olej jakoze krev, Devastator ma dokonce koule! Prvni pulka filmu utece jako voda, hlavne proto ze v te prvni pulce jeste o nic moc nejde, takze tu mame jen super akci a fajn vtipne hlasky. Ale pak se dej komplikuje (pomoci fakt hloupych klicek), stopaz natahuje a patla se jedna volovina za druhou. Prozatim 70%, Michael Bay by mel ubrat, a ne se snazit udelat z hrackarstvi nove hvezdne valky.

Princ a já 2 (2006) odpad!

Boze kdo tyhle sracky toci, to jako mysli fakt vazne?

Gran Torino (2008)

Clint Eastwood... jestli nekdy budu z poloviny tak drsny jako on, poseru se sam ze sebe.

Griffinovi (1999) (seriál)

Tenhle animak brutalnima kamenakama velice naslapan jest, to se mi libi.

Strážci - Watchmen (2009)

Komiksem jdem nedotknuty.. a mozna proto se mi Strazci tak libili. Zack Snyder mile prekvapil a evidentne rozsahle a komplexni dilo udrzel pohromade aniz by se mu to sypalo pod rukama. Urcite neni pravdou ze 80% filmu tvori pouze flashbacky jak tvdi Pomo. Je to tak pul na pul. Nekoho to muze rusit, me to vubec nevadilo, proste to doplnovalo dej v ty spravne momenty. Akce je ve filmu spis jako doplnek, je ji poskromnu, ale kdyz uz je, tak stoji za to. Priznam se ze jsem vahal mezi 4 a 5*, ale za ten konec si to petku proste zaslouzi. Aspon teda u me. Abych nezapomnel, bod taky za postavu Rorschacha (nejvetsi kladas), a v neposledni rade i za prijemne oldschoolovej soundtrack :-)