Privilegium (2022)

Začalo to fajn, ale potom omáčka a koniec o ničom, totálna béčkovo-céčková klasika. Technicky fajn, ale to je tak všetko, žiadne prekvapenie...

Útěk z pole (2022)

Slabulinký triler bez konca, neodporúčam sledovať, ja som to urobil čisto zo zvedavosti, pretože na pojmy ako Cube či Saw stále počujem a čakal som fajn kombináciu, čo sa však nestalo.

Ztracení chlapci (1987)

Jeden z fajn aj keď zabudnutých béčkových flákov zo zlatých osemdesiatiek. Obsadenie vyšlo, nie úplne profesionálny dabing je zaujímavý aj po rokoch, väčšie mená aj pred aj za kamerou je tam vidieť.

V žoldu smrti (2022)

Dávam silnejšie tri hviezdy. Pine je sympaťák a človek mu to všetko verí. Foster už je trilerová klasika a Kiefer s Marsanom aj napriek mini priestoru boli už len čerešnička na minitorte. Presvedčivé, realistické, civilné, možno preto až zbytočne menej pútavé. Možno časom prehodnotím a zdvihnem o hviezdu. Nie je to žiadny zázrak, ale určite neľutujem, že som to videl.

Moon Knight (2022) (seriál)

Nedá sa tomu uprieť snaha o väčší záber aj po psychologickej stránke aj po akčnej aj po dobrodružnej aj po komixovej stránke. Zároveň sa tomu nedá odpustiť zlyhanie na všetkých spomínaných frontoch, pretože sme síce dostali z každého rožku trošku, ale dokopy nič moc. Z hraných Marvel seriálov asi druhý najslabší, úplne najslabšia je Ms. Marvel, ale to je v podstate seriál pre deti, takže to moc nebolo konkurencieschopné. Nebolo to zlé, videl by som tam nádej, ale neočakávam už toho moc. A ak toto mal byť Marvelácky Batman, tak potom dovi-dopo.

Hon na myš (1997)

Veľmi dobrá hraná variácia na Toma a Jerryho, lepšia ako skutočná hraná verzia :) Videl som film roky dozadu v kine a teraz som si ho strihol spolu s osemročnou dcérkou a bolo to fajn, nasmiali sme sa. Teraz mám v pláne Trable prcka Binka, Pidilidi a pod.

Smrt ve tmě 2 (2021)

Samozrejme slabšie ako prvá časť, ale stále seriózne neúprosné, drsné, temné, len mimo "hlavný dom" už naozaj nerealistické. Na druhú stranu, Stephen Lang na svoj vek vyzerá stále fantasticky.

Jurský svět: Nadvláda (2022)

Nebyť absencie skutočného napätia, keďže všetko sme tu už videli a nie raz, tak dám možno z úcty k sérii aj plný počet. Takto dávam štyri hviezdy, pretože ako obvykle, technické spracovanie je fantastické, akcia výborná, len mi to prišlo ďaleko menej konzistentné ako v predchádzajúcich častiach. Opakuje sa niečo podobné, ako pri prvej sérii. Na druhú stranu, stále je čo povedať a cesta k dystopickej budúcnosti ála Planéta opíc, ako som to spomínal pri predchádzajúcej časti, je vydláždená fajn.

Interceptor (2022)

Die Hard pre ženy na úrovni niekdajších Dudikoffovských céčkarin? V časoch minulých možno fajn vec, v časoch súčasných trestuhodné. Elsa Pataky má fyzické schopnosti, ktoré by sa dali využiť lepšie, Luke Bracey hral debila, ostatní nestáli za reč. Dej sa odohráva v podstate v jednej miestosti, to čo vyzeralo v úvodných minútach zaujímavo sa pomaly dostáva do polohy takmer paródie a to nielen v momentoch, kedy na scénu nabehne Elsyn manžel, dokonca mu venovali potitulkovú scénu, wtf? Zabitý čas, stačilo trošku viac snahy a mohlo to vyskočiť aj na tri hviezdy, ale takto veľmi slabé dve.

Devs (2020) (seriál)

Slabulinké oprdené tri hviezdy. Garlandovi jeho ego evidentne stúplo do hlavy až príliš, pretože v prípade DEVS forma neprebila ale rovno zabila obsah. Pseudobláboly, pseudoscifi, pseudotriler, pseudovšetko. Tony vaty, kecov o ničom, prerušované podmanivými kamerovými nájazdmi podporenými podmanivým ozvučením... a potom zasa tony vaty. O čom to bolo, resp. malo byť, to asi nevie ani sám Garland, pretože postavy napriek tomu, že mali vyzerať chytro, tak robili určité veci ako tupé opice a ich správanie sa odporovalo logike, na ktorú sa tu strašne chcelo hrať. Na osudovosť, či prepletenosť a slobodnú vôľu to tiež neuhral, pretože seriál operoval s absolútne vyhroteným determinizmom, ktorý takéto niečo nepripúšťa. V jednej chvíli sa postavy trmácajú nudnou vylajnovanou cestou, všetko je vopred jasné, nič sa nedá robiť ani zmeniť a zrazu v zlomku sekundy k tomu dôjde. A dôvod? Strata viery? Spájať vieru s týmto typom sci-fi je celkom odvážne a u mňa to vlastne snímku po obsahovej stránke dokonale zlomilo väzy. Dve hviezdy sú za spracovanie a tá tretia otrhaná až k jadru za celkom slušný začiatok. Inak seriál neodporúčam nikomu okrem filozofov filozofujúcich o hodnote hovna v alobale.