Díra (2009)

Jediné, čo sa filmu nedá odoprieť, je jeho dokonalo výstižný názov. The Hole je rovnako prázdny ako tá diera v pivnici. Nezvládnuteľne mieša niekoľko žánrov dohromady, pritom film nefunguje ani ako horor, a už vôbec nie ako fantasy. Treba však uznať, že občas to má istú tajomnú a hustú atmosféru, no to "niečo" sa tam začne diať až takmer pri konci, kde záverečná scéna ako jediná stojí za zmienku. Vo všetkom ostatnom boduje ako tuctový teenagersky horror wannabe s katastrofálnym scenárom a nesprávne vybratými hercami, ktorý však duševné zdravie neuberá, ale druhýkrát už v prehrávači nebude.

Resident Evil: Zatracení (2012)

Ako fanúšik hry som bol dostatočne uspokojený, najmä preto, že Damnation takmer vo všetkom predčí všetky hrané filmové adaptácie dokopy, už len samotný scenár má v sebe viac myšlienok. Nádherný audiovizuál s fantastickou animáciou, Leonove hlášky, adrenalínové scény (najmä naháňačka s mutantmi medzi kontajnermi v podzemí!), či občasná sympatická japonská prehnanosť robia film už samým o sebe sexy a to aj bez Miliných modrých očí. Niečo mi však vadilo, pretože sa nedokážem zbaviť pocitu že to ako filmový celok bolo akési suchopárne. Každopádne fanúšikovia hry budú spokojní.

Muži v černém 3 (2012)

Po slabučkej a krivkajúcej nudnej dvojke konečne zasa ten pravý Men in Black. Chýbalo tomu značne viac humoru, čo celkom zaujímavý scenár ako-tak vykryl, no uznávam, že napriek tomu všetkému má film isté čaro. Atmosféra šesťdesiatych rokov, mladý K, vtip s kakaom a finále na odpaľovacej rampe ma bezpečne preniesli časom až do konca. Bohužiaľ nápady vždy niekomu dôjdu a v tomto prípade to bolo veľmi silno cítiť. Ďalší diel by asi už len sérii uškodil. Slabšie 4*.

Bitevní loď (2012)

Ohromná debilita, od prvých minút sršiaca ďalším prestreleným americkým vojenským patriotizmom, po dlhej dobe znova vmiesenom do sci-fi. Tu mimo iného filmu chýba akákoľvek pointa, ktorá by onú demenciu zahnala bokom, preto Berg vsadil aspoň na Neesonovo meno, aby sa film dal ako-tak pozdvihnúť. Na druhej strane to však má všetko ostatné, čo by mal mať letný hollywoodsky blockbuster - sympatických hercov, slastné hláškovanie, jednu sexi blondsku a najmä tony nadupaných efektov, ktoré upútajú divákov zrak na celé dve hodiny. Ano, pekne sa na to pozerá, bitka s ufónmi na mori za hudobného doprovodu AC/DC má istú štýlovosť a originalitu, a tupý záver ktorý samozrejme neobjasní nič okrem hrdinstva námornej flotily donúti človeka usmievať sa, ako aj po celú stopáž. Nuže, to je predsa zámer nie? Ešte by som si dovolil jednu radu pre tvorcov, milí priatelia, Rihannu do filmu už nikdy viac.

Prci, prci, prcičky: Školní sraz (2012)

Výborné ukončenie série, kde sme sa okrem klasického zvrhlého humoru, ktorý bol prítomný vždy, dočkali aj zopár skutočných hier na city, a my ako generácia 90s komédií zisťujeme, že to, čo sa vo filme deje, je často aj smutná pravda odrazu dnešnej doby. Jedine Stiffler nikdy nedospeje!

American Horror Story - Murder House (2011) (série)

Neprekonateľná dávka psychologického hororu postaveného na komplikovanom scenári, ktorý divákovi otvára sánku až po posledný diel série. Bohovsky vymyslené, navyše mnohokrát poučné a plné skvelých úvah, ktoré si človek natrvalo zapamätá. American Horror Story je jednoducho najlepší žánrový seriál, ktorý otvoril novú dimenziu vo svete seriálov. Druhá séria, come on! /100%/

Jump street 21 (2012)

Tak trochu netradičná teenagerská komédia, ktorá vzdáva hold školským kravinám 90-tych rokov a zároveň obdobným akčňákom. Tu to máme krásne zmiešané dokopy do ohromnej somariny, ktorá je napriek tomu tak dobre zahraná a vymyslená, navyše miestami až nákazlivo vtipná, až človeku pri tom uletia z hlavy všetky myšlienky. Hromada hlášok a nezmyselností, ktoré hlavní hrdinovia predvádzajú (mimochodom roly vybrané úplne dokonalo - Tatuma som znova bez následkov zniesol), k tomu naviac kopec pamätných scén a epické finále s Johnnym Deppom a naháňačkou na limuzínach, to bola vec ! /75%/

Pod povrchem (2012) (seriál)

Andy Kraus by jednoducho mal prestať vymýšlať seriály, a ostať pri svojom ako-tak úspešnom, no stále rovnako debilnom Paneláku, ktorý je podstatne pozerateľnejší v tom, že je aj občas vtipný. Tu mi tie nútené a primitívne emočné pokusy zožierali nervy každou sekundou. Síce sa herci snažia, kamera je podstatne pokrokovejšia ako pri podobných seriáloch, ale to ani nestojí za reč. Bohužial, zasa mimo.

Horúca krv (2012) (seriál)

Zozačiatku vyzerajúce ako KONEČNE slušný slovenský seriál, no na "prekvapenie" zasa ďalšia tupá telenovela, ktorá je tak katastrofálne napísaná, až mi vlasy stáli dupkom. Premiérový diel ukázal kriminálnu zápletku, od ktorej sa zvyšok seriálu bude (pravdepodobne) odvíjať, no aby niekto napísal do scenára niečo takéto, ešte k tomu bez najmenšieho pokusu o prečítanie si justičného zákonníka vopred, čo má za následok katastrofálne deravý "krimi" dej obohatený tonami romantických klišé, drístov a ešte k tomu aj nešikovných hercov, ďakujeme pekne. Áno, ďakujeme za ďalšiu zbytočnú výplň večerného týždňového programu, kedy si radšej otvoríme knihy, prípadne prepneme na nejaký dokumentárny kanál.

Veľký rešpekt (2008)

Na prvý pohľad študentská amatérska práca, no na prekvapenie a porovnanie s ostatnými súčasnými slovenskými gýčmi, ktoré dokonca pchajú aj do kín, vcelku pozerateľná komédia. Ono to v podstate nemá ani hlavu ani pätu, len nejaké tie kamarátske romániky a prihlúple skeče z Petržalky s nehercami z ulice, na ktorých sa dá občas aj fajn zasmiať. Bohužial sa to celé rozvinie len v tupú zmes dialógov bez pointy s množstvom zbytočných vulgarizmov, no treba uznať že v národnom archíve máme aj omnoho horšie kusy.