Jennifer's Body - Bacha, kouše! (2009)

Tak toto je teda riadna hlúposť, ktorá ale splnila svoj prvotný účel - dokázala ma rozosmiať. Aby som bol presnejší, ani nie pre vtipy a hlášky, ktoré vôbec smiešne neboli, ale v tom, aké je to povrchné, hlupučké a vďaka neuveriteľne trápnym a bezduchým dialógom, aké som nevidel už roky ! Megan Fox tu máme naservírovanú pekne na mokrom, čo je možno malinké plus pre nás mužskú časť obecenstva. Bavila ma však aspoň jedna vec - rockový soundtrack, ktorý mi pripomenul sladké časy 90's teen komédií. /40%/

V lepší společnosti (2010)

Kirsten a Ryan boli jediné dva dôvody, prečo som film dopozeral až do konca. Neustále ma sprevádzal pocit, že sledujem akýsi nedokončený a neplnohodnotný film, ktorý sa často podobal na kdeakú kanadskú drámu z televíznej produkcie. Neoriginálny námet naviac spackaný celkovo nudnou a nezaujímavou réžiou, kde sa určite pár svetlých momentov nájde, to sa vytknúť nedá. Ale ako spracovanie skutočnej udalosti, to teda nie. Pozliepané scénky ktoré kričali jedna cez druhú bez akejsi väčšej logiky v deji, bez akejkoľvek celistvej príbehovej kostry, ktoré nedonútia ani priemerného diváka k nejakej emócii (aj keď sa jedná o takúto nepríjemnú tému). Raz vidieť mi to určite stačilo.

Extrémní rodiny (2012) (pořad) odpad!

To len naša debilná slovenská TV produkcia môže natočiť niečo takéto a očakávať, že sa budeme baviť na luďoch, ktorí za svoj osud naozaj nemôžu. Hanbite sa.

Los ojos de Julia (2010)

Nadpriemerný thriller, ktorý je však na môj vkus až príliš nevyvážený. Zatiaľ čo prvá polovica filmu zliepa dokopy len akési čriepky z objasňovania vraždy, kedy to pôsobí ako "len" obyčajná kriminálka, obohatená akými-takými pokusmi o fright scény, zvyšok bol tak dobre vymyslený, napínavý a kvalitne zahratý, že som si stihol obhrýzť snáď všetky nechty na rukách. Brilantný nápad, fantastická Belén Rueda a stiesňujúca atmosféra, z toho by nič nazmar nevyšlo, nebyť tej zbytočnej rozťahanosti stopáže, v ktorej chcel autor zrejme spojiť dva filmy do jedného, no v tomto prípade to jednoducho príliš nefunguje.

Krev: Poslední upír (2009)

No ja by som sa za toto aj kludne postavil. Tupý scenár to malo len čo je pravda, efekty nestáli za nič a celé to bolo tak nejak nešikovne zostrihané, že autor asi sám niekedy nevedel aký film z toho vlastne chce mať, a výsledok pôsobí veľmi chaoticky a hlupučko. No ja si myslím, že napriek tomu kolko chýb to malo, to bolo solídne béčko ktoré nenudí, rýchlo ubehne, a dokonca obsahuje zopár štýlových scén, na ktoré si človek kupodivu spomenie aj neskôr. Dostať to do správnych rúk a zmeniť obsadenie niektorých postáv (Ji-hyeon sa mi náhodou ako Saya páčila), mohol byť z toho slušný akčný fantasy nárez.

2001: Vesmírná odysea (1968)

Kubrick na prvý pohľad. Vizuálne efekty ktoré predbehli svoju dobu najmenej o dekádu spojené s neskutočne fantasticky zachytenou atmosférou doslova tichého vesmíru. Nezabudnuteľný hudobný podklad, vložený len do scén na to priam určených, ale myšlienka je pre mňa doteraz záhadou. Presne ako je v popise filmu napísané, celé to bolo nejak za hranicami môjho chápania, nech som sa na to díval z akéhokoľvek uhla, videl som len to režisérske a herecké umenie, obalené do pre mňa pomerne nudného a neuveriteľne rozťahaného scenáru. Možno to bude tou modernou dobou, ale ja mám predsa Kubricka veľmi rád, toto mi jednoducho až tak po chuti nebolo.

John Carter: Mezi dvěma světy (2012)

Technicky absolútne dokonalý, výpravou úchvatný a scenáristicky tak trochu povrchný fantasy popcorn. Spočiatku som ohŕňal nos keď som sa dozvedel že hlavnú úlohu schytal práve Kitsch, no aj keď by tam predsa len sadol aj niekto iný, celkom svoju postavu zvládal. Charizmy síce až tak veľa nepobral, no myslím si, že u mňa sa vryje do pamäti už nie ako Gambit, ale ako John Carter. Priznám sa že som dostal to čo som aj očakával - nebolo to ani horšie, no ani lepšie. Nebyť slušného a pekne napojeného záveru tak sa možno chytám za hlavu. Epických scén tu bolo neúrekom, no už - už keď sa hromadil adrenalín a veľkoleposť vás začne dvíhať z kresla, zvrhli ju nejakou sentimentálnou alebo zbytočne humornou hlúposťou. Ale je to predsa Disneyovka. Mám tendenciu hodnotiť filmy po zážitku z 3D kina o stupeň vyššie, no mám pocit že keď si toto pozriem za nejaký čas doma druhý raz, budem sa asi len smiať.

Pitevna (2006)

Ďalšia thajská hororová tuctovka, ktorá absolútne nič neponúkne a neobsahuje ani štipku inovácie žánru, ktorá by stála za reč. Myslím si však, že práve preto akým štýlom si ide za klasickými ducharinami s tématikou "duše a obrady" vmiešanej do súčasnej doby, patrí k tým lepším. Sú tu však dve rušivé zložky ktoré film neuveriteľne zhadzujú, a to otravná neschopná hlavná predstaviteľka, ktorá by sa hereckému remeslu ešte stále mala čo učiť, a tou druhou je pokus o spojenie pointy s kriminálnou zápletkou, ktorá pôsobí skôr chabo a nezaujímavo. Ja osobne by som ten film ale až tak nesfukoval, malo to niečo do seba. /55%/

Kairo (2001)

Typický japonský horor (tentoraz už konečne bez dlhých vlasov), ktorý nazerá miestami do sci-fi sféry, čo je samozrejme v jeho prípade obrovské plus. Osobne som váhal medzi 3 a 4 hviezdami, na napokon som sa rozhodol takto a to už po prvej polovici filmu. Kairo má dôkladne budovanú atmosféru podloženú absolútne dokonalou hudobnou zložkou, ktorá z vlastne nehororového filmu robí hrôzostrašný a dusivý. Je tu však niekoľko scén, pri ktorých mráz prebehne po chrbte, no dali by sa spočítať na prstoch jednej ruky. Scenáristicky to bolo nadpriemerne vymyslené, no spracovanie mi prišlo zbytočne rozťahané a to malo za následok práve to, že film už často začína nudiť a v závere už pôsobí príliš deravo a rozpadnuto. Ducharina by z toho mohla byť ešte o kus lepšia, v mojom prípade trochu sklamanie.

Antikrist (2009)

Zaujímavé, nápadité, náročné, zvrátené, a veľmi ťažko pochopiteľné. Pravdepodobne som veľký laik čo sa týka filmov tohto druhu, pretože som nedokázal za celý čas prísť na to, čo autor chcel filmom naznačiť (alebo či vôbec niečo naznačiť chcel). Pre mňa osobne veľký problém nájsť si k samotnej myšlienke a k postavám akúsi cestu, napriek tomu sa to celé nedá nazvať inak ako umením (práca s kamerou, herecké výkony priam neuveriteľné !). Bohužiaľ ale pre mňa aj vďaka vyššie uvedeným faktom aj dosť nudným.