Nebesa smrti (2010)

Ale no tak, veď to vôbec nebolo zlé ! Lacné nízkorozpočtové béčko vôbec nepôsobilo okato, práve naopak, celkom slušne nakrútené, ani herci neboli až takí zlí (podotýkam že film som videl v slovenskom dabingu). Napätie bolo prítomné takmer bez prestania, stiesnené priestory malého lietadla boli vystihnuté skvelo a konflikty medzi postavami dosť úbohé, no nakoniec aj keď tam večne chýbala logika, to všetko celkom pekne vydalo. Nápad vskutku originálny, len škoda že príšerka sa tam neukázala trochu viac ako len v závere. /60%/

Šmoulové (2011)

Ďalšia preameričtená rozprávka, v ktorej aj sami šmolkovia (hlavne ten s trenkami I love NY) sú miestami samotnou reklamou na New York. Napriek tomu je to všedný kasový poloanimák, určený pre všetky vekové kategórie, nadšení z neho zrovna všetci možno nebudú. Ale na jedno večerné rodinné posedenie (pokiaľ máte veľa malých detí a chcete si užiť trochu pokoja) určite postačí.

Trust (2010)

Schwimmer natočil v podstate všednú drámu zo života o problémoch dnešnej modernej internetovej doby ktoré sa dejú denne. Napriek svojej jednoduchosti je to veľmi zaujímavo natočené, nezdráham sa povedať že priam strhujúco. Dej je veľmi prostý ale nenudí ani chvíľu, Owen je fantastický a predpokladaná pointa filmu, incident, kedy sa všetko zmení, je vlastne len podnetom ku skvelo rozvinutým rodinným vzťahom a obrovskej zmene psychiky postáv. Hviezdu naviac pridávam určite za pre mňa absolútne nečakaný, dojímavý a neobyčajný záver.

Nepřemožitelné zlo (2005)

Už som sa začínal báť, že sa dobré horory minuli, alebo som sa ich už úplne prepozeral. A zrazu som narazil na Fragile, ktorý predčil všetky moje očakávania. Ano, prišiel som k tomuto filmu najmä vďaka menu režiséra (pochopiteľne aj vďaka REC), ale niečo tak výborné som fakt nečakal. Od začiatku mrazivá atmosféra, aj keď mierne pomalý a zbytočne suchý rozbeh, napriek tomu udržujúci hutný dych vďaka skvelej hudbe. Priestory starej nemocnice vyzerali už samy o sebe dosť desivo, nehovoriac o druhom poschodí :) A tá záverečná polhodinka - to bol miestami aj pre mňa riadny nervák.

Nová dcera (2009)

Zbytočná nudná báchorka, v ktorej stále čakáte na niečo, čo vám rozpumpuje adrenalín a vydesí vás, no po hodine v to prestanete aj dúfať. Tradičný pokus o nahradenie prázdneho scenára kvalitnejším hereckým obsadením, ktoré znova raz nevyšlo. Hudobne približujúce nejaký ten horor, Costner s Ivanou OK a zbytok bola len strata drahého času.

Smrtící spojení (2007)

Celkom pôsobivý snímok, ktorý kazí v podstate to, že tu minimálne do polovice nejde akosi o nič. V prvom rade len nejaké tie lakačky, ktoré nie sú už až také účinné, ako pri Shutter, a až potom tá veľkolepá dychberúca pointa. Teda, aspoň tak nejak som si to predstavoval, no ten obrovský zvrat, ktorý nastal pri samotnom závere, ma nejak veľmi neprekvapil, aj keď bol v podstate veľmi dobrý. Zbytok filmu mi ale akosi stále unikal, strácali sa mi v pamäti niektoré momenty a ako celok pôsobí slušne, ale treba tomu priznať, že s takým kvalitným scenárom by to šlo aj lepšie.

Ďábel v těle (2012)

Ďalší zbytočný pseudo dokument, ktorý akoby Paranormal Activity z oka vypadol, lenže pozor, tentokrát tu máme exorcizmus. Nehnevajte sa na mňa, ale za celý čas sa vo filme neudeje nič podstatné, chýba tomu akákoľvek atmosféra (ktorá sa dá vystihnúť aj vo filmoch tohto druhu), a keď sa v záverečnej päťminútovke udejú všetky haluze a klišovité psycho scény, nabehnú titulky. Hlúposť na všetky mocniny, ktorá vytŕča jedine vďaka sympatickej hlavnej predstaviteľke. Vďaka bohu, že to nebolo dlhšie, asi by ma pri tom už porazilo a v momente by som strelil odpad. Týmto chcem vyvarovať všetkých ľudí, ktorí sa na to ešte len chystajú do kina - nevyhadzujte za to peniaze, bude vám ich ľúto.

Americká kletba (2005)

Keby vopred neviem, že tu hrá Donald, na základe obsahu dejovej stránky si to ani nepozriem. Popravde by to bola celkom škoda. Veľmi dobre spracovaný haunted house námet celkom neobyčajne zasadený do 19. storočia sa podaril, a aj keď autori so žiadnymi novinkami neprišli, spokojnosť hororových fanúšikov je na mieste. Osobne nie som veľký hladač logiky vo filmoch, no tu ma občas tie obrovské diery v deji či spomínanej logike hnevali. Miestami mi to prišlo, akoby som pozeral film televíznej produkcie, no na podobné béčko to vôbec zlé nebolo, práve naopak, ako krátka hororová atmosferická jednohubka slušne potešilo.

Dům snů (2011)

Trailer k filmu v podstate ukázal všetko, čo sa vo filme za celú stopáž udeje - vlastne takmer všetko, až na hlavnú pointu, ktorá je síce fajn, ale nič výnimočné, kvôli čomu by sa film dal nejak vyvýšiť. Sheridan svoje remeslo ovláda výborne, atmosféru to malo zaujímavú a až taká nuda to zasa nebola, no schizo zápletka je viac menej predvídateľná a po čase už aj samotný záver s pointov celého filmu. Hviezdne obsadenie je obrovské plus, inak by to pravdepodobne šlo dolu vodou. Napriek sklamaniu to však za to jedno pozretie stálo.

Shutter (2004)

Shutter je aj napriek všetkým svojim muchám, okukaným scénkam a hluchým miestam poriadna porcia atmosferického a scenáristicky takmer do detailu premysleného hororu kvalitnej východnej produkcie. Obrovský podiel celkovej kvality a hrôzy, ktorá z filmu sála, náleží predovšetkým mrazivej hudbe a až po nej klasickým, no stále účinným lakačkám. A ten koniec mi priam vyrazil dych.