Sintel: Příběh draka (2010)

Neuveriteľne krásny a dojímavý animovaný fantasy príbeh, ktorý by som si vedel predstaviť ako celovečerný projekt, ktorý by navyše s vysokým rozpočtom a ešte krajšou animáciou dokázal spraviť dieru do sveta animákov. V podstate ani s týmto krátkometrážnym spracovaním od toho ďaleko nemá.

Zavaleni (2006) (TV film) odpad!

Začalo to ako typický podradný film za najnižší možný rozpočet z najhoršími hercami akých kto kedy vyhrabal z hlbín zeme, no to sa ešte prekúsnuť nejak dalo. Akonáhle vybehli na scénu polystyrénové jaskynné kulisy z lacného divadelného predstavenia a smiešni chrobáci na baterky, musel som to vypnúť. Toto predsa od človeka so zdravým rozumom nemôže nikto chcieť aby to dopozeral.

Pilíře Země (2010) (seriál)

Absolútny vrchol televíznej produkcie čo sa týka výpravy, fantastického audiovizuálu a obsadenia. Seriál si svojim spracovaním zaslúži pozornosť najväčších historických velkofilmov a v žiadnom prípade neostane v hanbe. V porovnaní s knižným spracovaním riadne dejovo okresané, napriek tomu stále pútavé a zaujímavé až do posledných minút. Morrisova hudba dodáva sérii ešte väčšiu veľkoleposť a Ian McShane ukazuje, ako má vyzerať herecké umenie. Dokonalosť.

Pařba v Bangkoku (2011)

Zasa ďalšia "dvojka". Rovnaké vtipy, žarty a scénky, ktoré až tak vtipné už druhý raz nie sú, zmena miesta a pár nových postáv. O tuctovú americkú komédiu našťastie nejde a párkrát som sa skutočne nasmial až mi zabehlo. Osobne ma prekvapila kriminálna zápletka s Giamattim, ale aj tak to už žiaľ nemá také gule. Predsalen, na porovnanie je to to isté, Hangover bola výborná prelomová komédia a dvojka je už proste len dvojka. Menej možností, menej nápadov, ale stále kopa srandy.

Transformers 3 (2011)

Musím uznať, že som čakal väčšiu blbosť. Oproti slabšej dvojke výrazný krok vpred a obrovská podobnosť so skvelým prvým dielom, no Bayovi už zjavne dochádzajú nápady a preto sa rozhodol trochu zaexperimentovať. Tým myslím to, že šom občas v tom vyšperkovanom a presýtenom vizuále nestíhal hltať žánre jeden za druhým, raz komédiu, akčný trhák, alebo katastrofickú drámu. A kde preboha nechali Megan Fox? Táto nová pseudomodelka mi bola maximálne nesympatická, jedine ak v dobrom pornofilme. Dĺžka mi však vôbec nevadila, film mal popri svojich nedostatkoch stále čo ponúknuť zarytým blockbusterákom a nechýbalo ani typické klišovité a gýčové finále uzatvorené tradične skladbou od Linkin Park.

Voda pro slony (2011)

Myslím si, že keby sa dej tohto filmu neodohrával v nádhernom prostredí cirkusu, tak by ho kopa z nás ani nedopozerala. Tuctový a predvídateľný dej o zakázanej láske, napriek tomu to však niečo do seba malo a ako romantický film určite zaberá. Hviezda naviac pre fantastického Christopha Waltza, ktorý ako vždy nesklamal, a navyše vidím že aj žehličkár patizón vie hrať aj niečo iné ako komického upíra.

Kovbojové a vetřelci (2011)

Veľmi originálny western, ktorý ohúri svojou výrazne kvalitnou produkciou (Spielberg sa jednoducho nezaprie) s výbornými hercami a neuveriteľne povrchným a klišovitým scenárom. Nemôžem povedať že by som sa pri filme nebavil, alebo ma nezaujal, ale niečo tomu proste chýbalo. Cowboys & Aliens na mňa pôsobilo po celý čas len veľmi zľahka a slabo, ak nerátam krásnu Oliviu Wilde ktorá popri digitálnych eyegasmoch neostáva nikdy pozadu :) Trošku sklamanie, ale ako tuctový sci-fi blockbuster, ktorým film však vôbec nemusel byť, hodnotím ľahkým nadpriemerom. /60%/

Kazatel (2011)

Priest je so svojím jednoduchým a neoriginálnym dejom veľmi ľahko prehliadnuteľné scifi, ktorého slabosti sú vyrovnávané perfektným audiovizuálom, napeckovanou akciou a temnou post-apokalyptickou atmosférou. Navyše sa tu dokonca vyskytujú aj upíri ktorí nevyzerajú ako bledé buzny s ligotavou kožou. Byť trochu väčšieho zápalu a prepracovanejšieho scenára, mohol Priest vyjsť ako parádne epické sci-fi a v takomto prípade by mi absolútne nevadilo, keby sa jeho krátka stopáž natiahla aj na vyše dvoch hodín.

Střepy v hlavě (2008)

Absolútne nezáživná, tupá a bezpointová kravina, ktorá ma nudila každou minútou už od samého začiatku. Žiadne poriadne lakačky, nesympatickí herci, a naviac mi to celé pripomenulo mix niečoho ako Mirrors a Invasion dokopy. Nebyť mrazivej hudby, ktorá aspoň sčasti naznačovala, že film je horor (inak by ma to asi ani nenapadlo) a zaujímavého prostredia, vypnem to po piatich minútach. Fuj.

Lokal TV (2011) (seriál)

Po stopách South Parku sa vydávajú už aj slovenskí tvorcovia, no je to bohužial riadna bieda. Nezasmial som sa ani raz, jediný vtipný moment predstavuje Marián Čekovský alias Pišta Lakatoš, ktorý mal byť podľa môjho hlavná postava, ale po prvom dieli si uvedomujem, že to bol asi len akýsi ťah. Nanajvýš amatérske, tupé a takmer vôbec vtipné. Veľké očakávanie, ale nakoniec len veľké sklamanie.