Ďáblovo dítě (2008)

Úplne obyčajný tuctový horor, tentoraz s mierne tupou pointou a odfláknutým koncom, ktorý napriek všetkým nedostatkom zabaví, vďaka veľmi dobre vystupňovanému napätiu a občas aj nechutnosti udrží diváka sledovať to, a každopádne na obyčajný večer splní svoj účel. Pekný priemer.

Hačikó - příběh psa (2009)

Veľmi pekná rodinná oddychovka, ktorá tlačí na divákove city (aspoň sa o to snaží) celú dobu, no praskne to jedine na konci - smutný moment ktorý sa od poslednej štvrtiny filmu ťahá až do konca, na ktorý sa v podstate čakalo zvyšnú hodinu, stále a stále nič, čo by o kúsok viac prehlbovalo opis vzťahu človek - pes. Hachi je milý, ale čakal som trochu väčšiu citovú rozrážačku.

Skrýš (2010)

Nechce sa mi ani počítať, kolký raz som podobnú omielanú osnovu už videl, ale Shelter si určite zapamätám ako jednu z najlepších. Výborná hororová atmosféra, skvelo zakomponované čarodejníctvo a kopa zvratov v ľahko detektívnom podaní fantastickej Julianne Moore, a ten koniec, to bolo nenormálne psycho !

Noroi (2005)

Toľko ohlasov, keď som sa konečne k Noroi dostal, a takmer som zomrel od nudy. Navonok výborný námet, premyslený do detailov ako to Japonci majú vo zvyku, ukazuje dokumentárnym spracovaním ani nie horor, ako detektívku. Mal som však pocit, že som pri filme strávil pol dňa - absolútne naťahované bez väčšieho množstva významných momentov, pri ktorých sa ani nebojíte, občas zasmejete, ku koncu trochu prituhuje a samotný záver bol dobrý, no nehodnotíme záverečnú štvrtinu, ale celý film. Čím ďalej tým viac začínam mať plné zuby týchto polodokumentárnych hororov, ktoré som spočiatku obľuboval, no žáner ide čím ďalej tým viac do sračiek. A Japonci, majstri hororu, sú poslední, od ktorých by som čakal takúto slabotu.

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

Mechanická hora svalov Arny a jeho nezabudnuteľné "Astalavista baby" v jednom z najlepších sci-fi filmov všetkých čias. Ešteže toho Camerona máme.

Bitva o Hill 60 (2010)

Prvá svetová je vo filme len zriedkavý úkaz a dobre spracovaná ešte zriedkavejší. Beneath Hill 60 vlastne nič nové neukáže a v podstate je dejovo úplne priemerný, no tá hnusná, zatuchlá a mokrá realistická atmosféra ktorá sála z celého filmu, uznajme, to len tak niekto natočiť nevie. Výborne spracované, dostatočne temné a napínavé, dokonca aj herci boli veľmi dobrí. Romantické spomienky zo života hlavného hrdinu mi občas trochu vadili, ale nijak vážne ujmy filmu nespôsobujú.

Noc oživlých mrtvol (1968)

Špička svojho žánru, ktorá má ešte aj dnes čo ukázať. Romero sa nesnaží vyliať na diváka hektolitre krvi z obrazovky, ale hrá sa s jeho psychikou ako profesionálny šachista. Napínavé a stiesňujúce až do výborného vyvrcholenia. Podľa mňa sa už aj vtedy mohli maskéri trochu viac pohrať s mŕtvolami, aby naháňali ešte väčšiu hrôzu, čo bola v tomto smere dosť veľká škoda, ale mimo toho absolútna spokojnosť.

Rosalinda (1999) (seriál) odpad!

Katastrofa...toho Fernanda by som nakopal poriadne silno do zadku, aby sa už nikdy pred kameru nepostavil.

Amélie z Montmartru (2001)

Améliin príbeh je neuveriteľne rozmanitý, originálny, milý a nádherný tak, že to viac už asi ani nejde. Človeka doslova núti k optimistickému mysleniu a na niektoré veci sa budem odteraz určite pozerať z inej perspektívy.

Rozhovor (1974)

Fantastický Gene Hackman v najlepšej forme, no Coppola ma pri tomto filme mierne sklamal a trochu sa sekol. Scenár má veľmi dobrý námet aj myšlienku, okolo ktorej sa nejak snažil len tak slabšie kľučkovať. Zameral sa tentoraz na zobrazenie paranoje hlavnej postavy, ktorú vykreslil absolútne dokonalo, bohužial na ostatok príliš dôraz nekládol. Skvelá réžia, temná hudba a silná atmosféra bola po celý čas narušená scénami, ktoré film zbytočne naťahovali a robili ho občas veľmi nudným. Najviac ma však sklamal koniec, ktorý zbytočne nechal mnoho vecí nevyriešených.