• Romantický

Ulička hanby (2014)

Kvalitní tři hvězdy, bavila jsem se celou dobu. Film šlapal - od herců až po scénář.

Vše o E (2015)

Tenhle film má strašně moc slabých míst ve scénáři, ale jako taková náladovka se mi celkem líbil. Může za to sympatická ústřední dvojice E a Trish a kvalitní hudba. Krimi motiv se ale moc nepovedl, je nedotažený a s chabým padouchem, kterého vůbec nechápete. Love motiv se povedl na výbornou, erotická scéna je dost dobrá :-) Buddy motiv lesby s gayem je slabší hlavně kvůli blbě napsané postavě Matta, který je fakt chodící klišé. Jako road movie - slušné. Australská příroda a nekonečné pláně se prodávají samy, takže za mě ok. Hlavně kvůli těm dvěma lesbám ;-)

Až po uši (2014) (seriál)

Rozhodně nadprůměr mezi českými seriály - ať už scénářem, který opíše dramatický oblouk od 1. do 13. dílu, nebo postavami, které se někam posunou, nebo lokacemi a výpravou... Režie zručná, Hřebejk typický, herci super - kouzelný Havelka, překvapivá Čvančarová (po sestřičce z Ordinace ukázala, že utáhne jednu z hlavních linek), supersexy Kolesárová. Akorát ten Čermák - jako hrát umí dobře, ale abych věřila, že takový "pinďour s ušima" balí samé hezké ženské a nemá s tím problém? Nevim nevim... oproti pár sekvencím maďarské verze máme živější dialogy i hezčí lokace, takže za mě palec nahoru a druhou sérii sem hned :-)

Jedna za všechny (2014)

Otravné až hrůza. Film o třech pipinách, které podvádí jeden chlap. Kate Upton je hezká, ale totálně prázdná. Cameron Diaz stará (sorry, holka, já taky nemládnu) a Leslie Mann je na ránu. A co tam dělala prdel Nicki Minaj, to nechápu. Po traileru těšing, po filmu teda ne. Slabé dvě hvězdy.

Orange Is the New Black (2013) (seriál)

Naprostá bomba. Jako fakt. Ani už nevím, jak jsem se k tomu dostala, ale už se od toho neodlepím :-) Skvěle napsaný scénář, kvalitně zrežírovaný, korunují ho herecké výkony. Americká kráska Taylor Schilling mě překvapila výrazovým rejstříkem od naivky po zhroucenou osobu, super sexy Laura Prepon využívá svého přirozeného charismatu a vzrušujícího chrapláku, zato Natasha Lyonne zase svou drogovou minulost, aby postavě Nicky dodala pravdivost. Roztomilá Yael Stone, ruská Kate Mulgrew, zubatá Taryn Manning. Nemastný neslaný je Jason Biggs jako Larry, ale za to může spíš scénář, který ho podává jako moulu. Po druhé sérii jsem ještě nadšenější, jen to čekání na třetí je strašně dlouhé. Ale Alex Vause má být prý v každém dílu, jaaaaj! Sex v kapli rulezz ;-)

Životní šance (2013)

Celkem příjemný film na nedělní velké prádlo nebo k zašívání ponožek. James Corden a jeho filmoví rodiče Meaney a Walters ok. Natočeno zřejmě kvůli dojímání se sám nad sebou, případně nad tím, jak je ten náš život těžký a jak je hezké, že televizní soutěž někomu změní život. P. S. csfd.cz nabízí jako podobný film Billyho Elliota, ve kterém taky hrála Julia Walters. Ten však měl na rozdíl od tohohle koule. Možná proto, že fikce?

Walter Mitty a jeho tajný život (2013)

Pohádka pro dospělé, kde se člověk nezabije po skoku do arktického oceánu ani neumře hlady cestou z Grónska na Island :-) Ale krásná pohádka. Náhod je tam sice víc než dost, ale funkčně slouží celku stejně jako obsazení. Pěkné exteriéry, pěkní herci, pěkná hudba, pěkná oddychovka s pěkným koncem - co víc si přát? Bene Stillere, jsi frajer...

Sesterstvo putovních kalhot (2005)

Naslazená americká blbina, která naštěstí zachytila jakýs takýs vývoj postav díky jedněm gatím. No premisa teda nic extra, jednotlivé příběhy nevyvážené, naivní, ale dalo se to přežít. Jako film k žehlení je to dobré :-)

Stážisti (2013)

Velmi milé překvapení, které ode mě dostává slabé 4 hvězdy (i kvůli zdejšímu nízkému hodnocení). Ačkoliv ústřední dvojku nemůžu vystát od Nesvatbových, tak jsem se překvapivě bavila. A to jsem to viděla s dabingem, což nesnáším! Ale jo, za mě to fungovalo.... 1) Vaughnovy motivační projevy o Flashdance byly celkem vtipné a nešlo o motivační projevy, které jsou obvyklé v každém druhém americkém filmu. 2) popkulturní narážky s prof. Xavierem nebo hraní famfrpálu bylo boží! 3) jsem ve věku, kdy už chápu i je jako dinosaury, ale osmdesátky jsem na vlastní kůži zažila (takže Alanis mě od začátku chytla a bylo hotovo). 4) zbytek týmu byl dobře složený, když pomineme povinnou rasovou a genderovou vyváženost (Asiat, Indka, dva brýlatí...) 5) bavila jsem se a o to jde, ne? Takže pro mě velmi příjemné překvápko.

Čtvrtá hvězda (2014) (seriál)

Počkala jsem si skoro do konce a s radostí dávám plný počet. Je to přestřelené, na hraně, charaktery šílené, ale prostě to je zábava. A tak to má být, ne? Nejlepší postava jednoznačně Tereza v podání Lenky Krobotové a s ní spojené scény "erotického zájmu" o Davida nebo točení "porna" s Františkem :-)))