• Romantický

Middletonská romance (2013)

Příjemná pohodička k hoře prádla na žehlení. Ústřední dvojka šlape, prostředí plní svou funkci a o jednu hvězdu to navýšila absence vyloženě hollywoodského konce, který jsem čekala a nedočkala se ho :-) Výrazným pozitivem bylo obsazení mladé Farmigy, konečně si jsou v nějakém filmu matka a dcera fyzicky podobné! Akorát její otravná postava "obdivuju-starého-lingvistu" byla totálně mimo, ovšem účel to plnilo. Tak jako celý film.

Better Than Chocolate (1999)

Slabá kanadská komedie, kterou zabíjejí dlouhé sekvence z nočního klubu a scénáristické faily (jako fakt matce nedojde nic o dvoumetrové Judy? jako fakt Maggie získá náhodou byt plný dild? atp....) Ještě že to zachraňovalo hezké ústřední duo, kterému nebyl problém jejich vztah věřit.

Atlas mraků (2012)

Ten čas za to stojí. Ať si mozkové závity trošku užijou sofistikovanějších příběhových nitek a (někdy) šílených masek. Měla jsem problém trošku s nevyrovnaností jednotlivých povídek, některé tam byly vysloveně navíc (ta s Jimem Broadbentem ze současnosti např.). Wachowští mají po Matrixu strašně těžkou pozici a tímhle dokázali, že to od nich nebyla "haluz", ale že fakt umějí točit. Ať už jako bratři, nebo jako sourozenci. Herecky mě překvapil nejvíc Jim Sturgess, který dokázal všem svým charakterům vtisknout podobnost a zároveň jinakost.

Můj milý, můj drahý (2009)

Milý film s občas trošku hořkým podtónem v ději, který táhnou Renée Zellweger a Logan Lerman. Tyhle retro-dobovky mám ráda, zvlášť pokud je tam humor a rozumný příběh. A to tady bylo. Obojí. Akorát postava přemoudřelého krásného teenagera (Lerman) mi moc neseděla, ale hošan to zvládl uhrát na ty svoje kukadla :-))

Neobyčejný život Timothyho Greena (2012)

Kýčovitá slátanina nebo slátaný kýč s jediným nápadem (dítě, které vyrostlo ze země). Rodiče, kteří řeší jenom sebe ("moc na něho tlačíš") a sebe. Herecky je to slušné, to by Disney do světa asi nepustil, ale je to zoufalá nuda proložená občas povytaženým obočím. Nemá to jedinou myšlenku, je to prázdný naleštěný obal rozbředlého hovínka v hezkých barvách a lokacích. Takže těch 100 minut doporučuju strávit nějak smysluplněji - i umývání záchodu je proti tomu zábava.

Spisovatelé (2012)

Mdlé to bylo, nevěrohodné taky, herecky naštěstí ne tak slabé. Celkově jsem ale nechápala zdejší vysoké hodnocení, které mě na film navnadilo. Jediný, kdo to zachraňoval, byl Logan Lerman, i když jeho stoprocentně dokonalá postava mě občas rozesmívala tam, kde neměla. Scénář Joshe Boona byla jedna velká americká naivita, že když dá postavám do úst hodně názvů knih, budou ty postavy chytré. Překvapivě nebyly. Ani jejich dialogy chytré nebyly, byla to jen vata. A tváří se to tak chytře, přitom je to hrozně blbé a odhadnutelné (ačkoliv na to nebývám zrovna fištrón). Hudba byla v pohodě a jediným překvapením filmu bylo, že Lily Collins umí hrát! :-)

Kouzlo přítomného okamžiku (2013)

Zase jsem se nechala nachytat na skvělý trailer! Ale ne, nebylo to pro mě žádné zklamání, jen první hodina a půl byla celkem nudná. Linky mezi oběma hrdiny se budovaly pomalu a dost mi vadilo ono americké "jsi génius, máš na všechno, bla bla bla". Prostě ta vata, pomocí které se dneska lidi spolu baví. Čišela z toho prázdnota a až na konci filmu jsem pochopila, že to tak mělo být. A se Sutterovým prohlédnutím jsem prohlédla taky. Takže konec to zvedl, ale průběh nezáživný, tak jenom tři hvězdy.

Láska je láska (2012)

Pro mě celkem překvapení - na to, že jde o český film, který navíc točil Cieslar, jehož stylu nějak nemůžu přijít na chuť (normálně). Film je dost nevyrovnaný, silnější dějové linky (Libuščin Alzheimer, totálně šílená Stašová) shazují ty slabší (prasák Hrušínský). Největší slabinou je naivní příběh slepé Marušky, která potká tak strašně hodného Roma, že to snad ani není pravda - jenže z hlediska jejího důvěřivého pohledu na svět už to najednou do filmu zapadá víc než dobře. Pobavilo mě to, žánrová nevyhraněnost mi nevadí, takže ***.

Španglicky snadno a rychle (2004)

Příjemná záležitost, což je pro mě překvapení. Nesnáším totiž Sandlera a tenhle film šel mimo mě dlouhou dobu i kvůli divnému názvu, pod kterým jsem si toho moc nepředstavila. Ale realita? Otravná Téa Leoni, půvabná Paz Veza, jde-přežít Sandler a dobře vybraní dětští herci si vystačí na půdorysu rodinného dramatu. Ano, je dost dlouhé. Ano, chybí tam exteriéry. Ale mělo to překvapivě dost vrstev na mainstreamový americký film, takže za mě spokojenost.

Zvuk hluku (2010)

Strašně roztomilá švédská úchylárna, která bohužel ke konci ztrácí dech. Plusy - skvělá hudební čísla, zkratkovité a fakt vtipné představení všech bubeníků, Sanna Persson, která táhne celý film. Mínusy - vyústění. Člověk by čekal něco víc originálního, přišlo mi, že tvůrci už nevědí, kudy kam a jak...