• Romantický

Bejvalek se nezbavíš (2009)

Matte, příliš mnoho solárka. Hrůzná Lacey Chabert mě ničím nepřesvědčila, že není kráva a že by s ní Breckin Meyer měl zůstat. Krom toho trapná scéna z budoucnosti. Všechno zachraňuje komická linka strýčka Douglase, nicméně nelogický scénář rozhodně nejde pominout. Ačkoliv je to předvídatelné, člověk se zasměje. Bohužel nic víc

Určitě, možná (2008)

Milé, ale nějak mě to úplně neoslovilo. Navíc Isla Fisher mi vůbec neseděla do role, naopak Abigail Breslin po Little Miss Sunshine vystřihla další uvěřitelnou holku - uvidíme, jak to s ní půjde dál. Dala bych tři a půl, což nejde, takže jdu na tři hvězdy. Stojí to za to, když nemáte co jiného na práci, ale nutně to vidět nemusíte..

Miluji tě k sežrání (2005)

Průměr. Ale Anna Faris válcuje vše, co jí stojí v cestě! Scéna v restauraci s klapkami na uších, kde ji nikdo nepozná, nebo při zpěvu nové písně Forgiveness, to byly vrcholy filmu. Ukradla si ho prostě pro sebe...

Dvojí hra (2009)

Čekala jsem víc, ústřední dvojice i hlavní šéfové v pohodě, ale pointa mě nijak nenadchla. Zůstala jsem sedět s pocitem "a co jako?". Prostě mě to nevtáhlo do děje, navíc mi připadala rušivá i hudba, která je do těchto špionážních hříček dělaná jako přes kopírák. Stejně jako obraz rozdělený na několik částí a cestování do několika světových metropolí.

Rande na jednu noc (2008)

Oproti joudovi z Juno, kde mi lezl totálně na nervy, je tady Michael Cera snesitelnější. Ale mnohem víc mě bavila parta tří gayů a Kat Dennigs s kámoškou, která mi silně připomněla jednu moji známou :-D no a taky hudba, ta byla úžasná a celý film táhla dopředu.

Pravdivé lži (1994)

Kamenný Arnold Schwarzenegger, odvážná a ve striptýzu velmi sexy Jamie Lee Curtis a srandovní teroristi. Podařená parodie, kterou můžu vidět co půl roku a vždycky mě pobaví

Vzhůru do oblak (2009)

Na to, že nemám ráda animáky...dát pět hvězd je hodně odvážné, ale je to taky první animák, který se dá brát jako "normální film". Je tam všechno, co od dobrého filmu žádám - emoce, příběh, vtip, švih, akce a přesah.

Zack a Miri točí porno (2008)

Kocourův komentář mi naprosto mluví z duše, takže kopíruju - "Konec druhých Clerks roztažený na hodinu a půl = perfektní romantika po (typickém) smithovsku. Navzdory své povrchní pubertálnosti mnohokrát dospělejší než "dospělé" filmy, které si hrají na velké životní pravdy. I want more! (80-90%)." Navíc k tomu musím dodat, že z často srovnávané dvojice Appatow - Smith rozhodně volím Smithe, ten nezklame nikdy. I jeho nejslabší film je stále ještě hodně dobrý oproti tomu, co točí jiní...I want more!

Loupež po italsku (2003)

Edward Norton je krásně slizký, Mark Wahlberg je tak akorát "správný" a Charlize Theron tomu dodává napětí...když ji hoši mlsně sledují, ale přitom si k ní nic nedovolí :-) celá partička je dobře obsazena, film odsýpá, Benátky i Minicoopery mám moc ráda a je to o dost vtipnější než filmy podobného ražení (Dannyho parťáci, Chladnokrevně). Základní účel to splnilo - pobavilo moc dobře.

Zbožňuju prachy! (2006)

Panebože, to byla nuda. Nuda, nuda, nuda. Ačkoliv v tom hrálo hned několik mých oblíbených hereček (Frances, Catherine, Joan), dohromady to byla slátanina s pitomým scénářem. Začátek: Frances si nemyje vlasy. Její manžel je asi gay, všichni si to myslí. Jennifer je chudá. Ostatní jsou bohaté. Catherine má za manžela blbečka. Konec: Frances si umyla vlasy. Její manžel je asi gay, všichni si to myslí. Jennifer je chudá, ale našla si chlapa, který je možná bohatý, takže zapadne do party. Catherine se rozvede. No super, ještě že to bylo relativně krátké, ale jinak teda bloumání od ničeho k ničemu, přehlídka prachů a prachy jako hlavní smysl života - já vím, ten název mě měl možná upozornit, že to bude o penězích, ale člověk si říká - proč má taková Frances McDormand potřebu hrát v tomhle?? Normálně mám konverzačky moc ráda, tohle bylo ale šlápnutí vedle.