Zpověď zabijáka (2010)

Vůbec ne špatný akční film. Snipes docela příjemně hraje, Daniels zato vůbec, ale kdo by se na něj zlobil. Robert "Zvláštní agent Johnson" Davi moc šancí něco předvést nedostal, ta jeho role byla opravdu vyloženě o jméně. Tradičně žádný super scénář, ale to u typu tohoto filmu se nedá čekat. Příjemně překvapený celkem slušnými souboji a nijak zběsilým střihem jsem se těšil na očekávaný závěrečný souboj Snipes vs. Daniels, který však nedopadl nic moc. Zatímco přechozí souboje byly celkem přehledné, o tomhle se to tedy příliš říct nedá, střih to zase málem všechno zabil, navíc celý ten souboj vypadal chvílemi jak souboj osmdesátníků, kteří si po každé ráně musí na pár vteřin oddechnout. Půlka souboje probíhá stylem, rána, pár vteřin pauza, oni dva na sebe čumějí a neví coby, pak si řeknou, že to zkusí znova, znovu rána a opakuje se to několikrát dokola. Potom od Wesleho trochu Seagal style a konec.

Captain America: První Avenger (2011)

Látka Kapitána Ameriky je mi rozhodně bližší, než třeba Thor, na druhou stranu Thor měl přecijen nějaké lepší zpracování a já od Kapitána přecijen čekal trochu víc. Proto nechám oba na stejném hodnocení.

Nájemní zabijáci (2011)

Ne, z tohohle člověk jako já, který s van Dammem vyrůstal a stále si přeje, aby se mu dařilo lépe, nemůže být zklamaný. Velice mě zaujala občas docela hustá atmosféra, například když Adkins prochází to skladiště, tak na mě dýchla úplně STALKERovská atmosféra, jak tou temnotou, tak skvěle vybranou hudbou. Jinak ano, některé scény by na sebe mohly lépe navazovat a když už tam máme takové dva akční borce, tak tam té akce sice nemusí být tolik (a ani není), ale aspoň jeden fight by mohl být pořádný, nejlépe ten mezi nimi. JInak musím se přiklonit k Malarkeymu, že ten van Dammův syn je ještě větší herecké dřevo, než Jean-Claude sám, zároveň je krajně nesympatický a nemá vůbec co nabídnout, takže to, že ho van Damme v poslední době cpe skoro všech svých filmů mě také příliš netěší. Ještě v Teroru ve vlaku byl celkem v pohodě a předváděl bojové umění, které napovídalo, že by mohl jít v tátových stopách, to se ale nakonec nepovedlo a herectvím to opravdu nezachrání. Jsem však ochoten tohle všechno odpustit, protože tohle je návrat van Damma do první ligy. Sice ne nijak špičkový, ale snaha se cení. Po menším období váhání dávám nakonec 4 hvězdy, protože věřím, že si to i přes výše napsaná negativa zaslouží. Ale na hraně :-), 70 %

Mrtvý vesmír: Po katastrofě (2011)

Oproti Downfall opravdu o třídu níž, proto také i o hvězdu méně. Animace mi nijak zvlášť nevadila, asi nemám takové nároky jako ostatní. Co však nechápu je to, proč v každé verzi příběhu prostřednictvím flashbacků měli stejné postavy stále jinou podobu. Koukat pětkrát na ty stejné postavy, aby vypadaly úplně jinak, to je fakt na hlavu. Nechápu. Kromě toho do doby, než se příběh posune do té akčnější části, kterou všichni znají ze hry, tzn. útoku Necromorphů, příběh hru vůbec nepřipomíná. Je to jen takové povinné zlo, které nám propojí to, co nám chtěli tvůrci říct, ale minimálně první polovina prostě nebaví, druhá polovina ale částečně napravuje reputaci a závěr slušně navnadí.

Green Lantern (2011)

Musím říct, že o Green Lanternovi jsem toho před filmem věděl minimum a tak mě tenhle superhrdina opravdu nadchnul, protože opravdu vypadá na velice propracovanou mytologii a skvěle vymyšlenou schopnost. Má dobré herce, skvělý vizuál i dobrou hudbu, ale nevím kdo, jestli režisér, nebo scénárista, nebo oba, to silně nezvládl. Ty scény na sebe opravdu moc nenavazují, celý civilní začátek s Halovým dětstvím úplně zbytečný, když si to celé znovu prohlédneme později při vzpomínkách. Jinak to bohužel nemá žádnou velkou hlavu a patu, než se k něčemu Hal jako GL k něčemu dostane, tak je pomalu půlka filmu, všechno proběhne hrozně rychle, námluvy, trénink, závěrečný souboj, jako by člověk koukal na výcuc něčeho delšího. Je to škoda, mělo to skvěle našlápnuto, ale takhlet to zpracování zvorat, no nic. Ovlivněný vizuálem a samotným hrdinou jsem původně dal 4 hvězdy, s odstupem dvou dnů a menším uvědomněním, že to na sebe ty scény opravdu moc nenavazovaly a bylo to celé takové zkratkovité, protože tam bylo spoustu scén zbytečně navíc, tak musím níž. Ta potitulková scéna mající nás navnadit na další díl byla taky pěkně prvoplánová. 65 % ať nežeru.

Ošetřovatel (2011)

Na tenhle film jsem se díval hlavně z důvodu, že krále džungle tady nadaboval král akčních filmů Sylvester Stallone a nevěděl příliš co mám očekávat. Dokud se pohybujeme v Zoo, tak se jedná o poklidný rodinný film, jakmile se ale James dostane jen mezi lidi, tak celý film padá na hubu, protože je to jedna horší scéna za druhou a celý děj postavený na tom, že James jako největší lůzr se snaží sbalit svoji příšernou bývalou přítelkyni, aby to nakonec dopadlo tak, jak všichni očekávali, takhle prostě dobrý film vypadat nemůžu. 55 %

Rio (2011)

I přesto, že jsem byl na vážkách, závěr filmu to nakonec zachránil, Powell opět nezklamal, i když přiznávám, že mě ty brazilské rytmy nijak zvlášť nebraly, a já si opět prožil ten sice opakovaný, ale "neopakovatelný" pocit radosti, kdy všechno dobře dopadlo. Už holt jiný nebudu.

Alfa a Omega (2010)

Druhý pól ke komentáři k Megamindovi. Dlouho jsem se rozhodoval, jaké hodnocení tomuto animáku dám. Přestože děj není nic objevného a občasné scény jsou občas až moc dětinské, nijak zvláštní problém jsem s tím filmem po celou dobu neměl. Ale zatímco Megamind měl vyrovnanější děj a lepší scénář, emocionálně mě úplně minul, tak Alpha and Omega se sice nemohl pyšnit tak dobrým scénářem, měl však ke konci pár silných scén, které se mi líbili a zadřeli se trochu pod kůži. Hodnocení u obou stejné, 70 % a tři hvězdy.

Megamysl (2010)

Film, který mě nijak emocionálně nezasáhl. Sice hezky plyne, nic člověka neruší, vtípky slušné a hudba slušná, ale prostě to mnou nějak prošumnělo a víceméně nic nezanechalo. A to prostě není dobře, protože film s touhle zápletkou by ve mně jinak určitě nějakou emocionální stopu zanechal. Zároveň musím srovnávat s předchozím viděným Alpha and Omega, který se sice nemohl pyšnit tak vyrovnaným dějem, měl však několik silných okamžiků, které jsem si užil a budu na ně vzpomínat. Proto jsem si říkal, že oba filmy musí dostat stejné hodnocení, jen jsem nevěděl, jestli 3, nebo 4 hvězdy. Nechávám u obou na třech, ale subjektivně si budu myslet pěkných 70 %.

New Police Story (2004)

Nejhorší ze všech Police Story. Látka s pár geniálními nápady zabitá občas až hrozným zpracováním a nevyrovnaným scénářem. Vzít to do ruky někdo schopnější, lépe upravit scénář a vybrat pořádné herce, mohlo by z toho být jedno velké pošušňáníčko, takhle ale ne. Proti Jackimu nic nemám, mám ho vlastně dost rád, ale tohle prostě není ono. A ani ty zkažené záběry na konci nejsou to, co bývaly, takové, které nakonec dokázali zachránit dojem z celého filmu.