Každému, co mu patří... (1967)

Velký nástup, postupné gradování a na konci filmu zakončení, které byste čekali opravdu jen na Sicílii 70. let. I přes stáří tohoto snímku, má co říct. Film perfektně šlape a ukazuje pravou tvář a hlavně sílu sicilské mafie. 85%

Schůzky naslepo (2013)

Další karlovarská pecka. Film od kterého jsem nečekal zhola nic, je ukázkou kusu života ztroskotaného učitele, který se v jeho 40. letech snaží najít s nejlepším přítelem tu pravou lásku. Ať se snaží ale sebevíc, nevychází mu to a nakonec se zamiluje do své kolegyně v práci. Bohužel ta už má rodinu a i přes její náklonost k němu nedokáže opustit manžela a znepřátelit si své dítě, které miluje jen pravého tátu, ať je jaký je. Film je krásnou ukázkou, že minulost nejde obejít, zapomenout a už vůbec jí neutečete. Jediné co se dá dělat, je ji vyřešit. Bohužel to umí, ale jen velmi malá část lidí a tak se minulost neustále vrací a nervově sžírá nejednoho jedince. 100%

Ledová archa (2013)

Neuvěřitelná jízda, která Vás přivede do beznaděje a velmi hluboké deprese. Viděno ve velkém sále v KV, kde byly tyto pocity ještě umocněny. Tento film vzniká tak jednou za 10 let, naposledy ve mně podobné pocity vyvolali Potomci lidí. Za zajímavost stojí, že film byl kompletně natáčen v ČR ve studiích Barandov a vlastně krom hlavních hereckých postav a režiséra se na tom podíleli nejvíce Češi. Jak smutné, že nejsme schopni bez zahraničního vedení, vyrobit něco podobného. 100%

Zejtra napořád (2014)

Po skončení premiéry ve Velkém sálu v KV, jsem byl téměř nadšen. Vydrželo mi to částečně do odchodu ze sálu, ale noc už to nepřežilo. Film je plný klišé, bizarní scény jsou až k pláči (jak typické pro český film) a jediné co film vytahuje z podprůměru jsou herecké výkony. Filip Blažek opět ukazuje, že umí a kdykoliv se objeví na scéně, je film zachráněn. Ještě stojí za zmínku Pavel Batěk, který by mohl být v budoucnu příslibem lepší herecké školy. 40%

Rozhodčí (2013)

Ze začátku jsem myslel, že tento film nemá šanci dosáhnout lepšího hodnocení než 50%. Nicméně po vyspání a pochopení filmu, který čerpá předlohu od Dante Alighieriho a jeho božské komedie, kde napasování na fotbalové poměry, prostě nemá chybu, letí hodnocení nahoru. Filmařina je to poctivá a černobílá barva rozhodně neubírá na kvalitě, spíše naopak. 85%

Godzilla (2014)

Pořádně si vygumovat mozek, trochu se opít a pak je tenhle film neskutečná podívaná. Kde si užijete vizuál, monstra a trochu toho řevu :) Jak nad tim ale začnete přemýšlet, zjistíte, že je to sračka. Nicméně, kvůli ději a logickým souvislostem tento film určitě nevznikl. 70%

Captain America: Návrat prvního Avengera (2014)

Začátek je slibný, silná zápletka, co slibuje nejedno překvapení a vyšší potickou hru o "čistou rasu", kdy pokračuje sen nacistů. Trochu to připomíná Indiana Jonese. Jenže pak začne klasická marvelovská velkolepost, kdy vzduchem krom Kapitáná lítají i tuny železa a všeho možného i nemožného materiálu a film jde dolu. Jde dolu tak moc, že už ta akce ani nebaví. Vše, se jako vždycky povede a můžeme se těšit na další díl. Továrna na peníze pokračuje. 70%

Ona (2013)

Zajímavý nápad, kdy lidstvo v nedaleké budoucnosti je už tak pohodlné a mezilidské vztahy tak špatné, že si radši člověk pořídí na milování stroj (program), který bude vždycky dělat jen pro jeho dobro, nikdy mu nebude nadávat, nic vyčítat a vždycky ho pochválí. Kdo by tomu nepodlehl? :) Jinak Phoenix ze začátku dobrý, ale jak na něm má stát celý film, stává se jeho postava nudnější a nudnější, až to někde za polovinou přestává bavit a jen se čeká na nevyhnutelný konec, který nutno podotknout na Holywood, je až moc logický, což je trochu škoda. 70%

300: Vzestup říše (2014)

Zcela jistě překvapení jara. Perfektní řežba od začátku do konce, skvělé provázání na první díl a dá se říct, rozvinutí celého příběhu. Jak o další postavy, tak o události. Krásně nám ta série košatí a doufám, že se brzy dočkáme dalšího, neméně povedeného dílu. 80%

Případy 1. oddělení (2014) (seriál)

Po 9. díle tohoto seriálu směle můžu prohlásit, že je to nejlepší detektivní seriál, co byl kdy v ČR natočen. Vyšetřovací metody, herecké výkony, samotný děj jsou uvěřitelné a i přes velké napětí reálné a policejní práce zaslouží opravdu obdiv. 100%