NON-STOP (2014)

Liam Neeson se dlouhodobě řadí k mým nejoblíbenějším hercům a od té doby co začal hrát nekompromisní drsňáky, tak se našel. Další snímek, který mu naprosto sedne je Non-stop. Neskutečná jízda od začátku až do konce. Líbí se mi na tomto filmu nepředvídatelný děj a absolutně se nedá odhadnout, kdo je záporák. Kloubouk dolu před režisérem, že dokázal z tak minimalistického prostředí, jako je letadlo, vymáčkout tolik akce. Jediný co bych asi vytknul, je úplný závěr, ale to můžu vytýkat u 99% filmů z Holywoodu. :) 80%

Robocop (2014)

Skvělý Hi-tech film, kde si milovníci nových technologií přijdou na své, úchvatné na tom je, že by to snad i mohlo někdy ve vzdáleném budoucnu fungovat. Asi bych to připrovnal k Batman Begins, jen s tim rozdílem, že tady chybí Bale. Hlavní hrdina mi jinak totiž moc sympatický nepřijde. 80%

Na život a na smrt (2013)

Už jsem pochopil, proč při jakémkoliv střetu je vždycky nejvíce mrtvích vojáků z vlastní blbosti. Tenhle snímek je toho příkladem. Věřím, že se to tak podobně mohlo stát, nicméně jednání mariňáků je totálně mimo. Možná to způsobil ten výcvik, že už nejsou schopni přemýšlet a dělat racionální rozhodnutí. Stojí za to vidět jako instruktážní video, proč nejít k vojákům a je dobře, že už to dělaj jen pomatenci z vlastního rozhodnutí. 70%

Kapitán Phillips (2013)

Rád chodim na filmy Greengrasse. Vždycky mě dokážou pohltit a obvykle gradují do takové míry, kterou ještě snesu. U kapitána Phillipse to bylo stejné. Konec vygradovaný do maximálních možnych mezí, stejně jako herecký výkon Toma Hankse. Nicméně hodnotit se má celý film a ten bohužel je dost nekonzistetní. Začátek se vleče a jakoby se snaží připoutat diváka k hlavnímu hrdinovi a jeho rodině. Což se ale opravdu nepovede a jdeme do práce / akce. Po chvilce seznamování posádky začne ta pravá "sranda", která graduje až do samotného závěru. Na filmu oceňuji, že je závěr dost nečitelný. 85%

Hunger Games: Vražedná pomsta (2013)

Hodnocení rozdělim do dvou částí. Filmařsky, herecky, prostě po technické stránce určitě lepší než průměr. Vše sedí, jak má a režijně je to dobrá práce. Nicméně ten děj !?! Panebože jakou kravinu to zase kdo vymyslel. Absolutně nenormální chování všech postav, naprosto dokonale předvídatelný děj od první minuty až dokonce - v tomhle filmu neni vůbec žádný překvapení. Perfektně čitelné postavy od prvního slova, že se ze záporáka stane klaďas, je jasný hned. Dle hodnocení na CSFD začínám mít pocit, že čim je děj lépe čitelný a předvídatelný, film má větší a větší procentuelní hodnocení. Asi ty statisky nekecají, že jako národ jsme čim dál dementnější. Závěrem bych řekl, že to bylo velký zklamání a je to jeden z těch filmů, kde neodpovídá hodnocení v % na tomto serveru proti realitě. Toť můj subjektivní názor. 60%

Plán útěku (2013)

Neskutečně chytré. Po posledním propadáku Svarcika ve filmu Konečná a po hrůzostrašné sérii Expendables, jsem od Plánu útěku nečekal vůbec nic. Musim ale říct, že jsem se dost spletl. Režisér dal těmto hercům roli, která přesně odpovídá jejich věku a postavení. Už žádné velkolepé honičky, střílečky, stovky a tisíce mrtvol. Pěkně na všechno přijít hlavou a pokud možno co nejjednodušeji a potichu. Měli by si z toho vzít příklad a pokračovat v podobných filmech dál. A spojení Stallone a Schwarzenegger funguje skvěle, až mě to dojalo. 85%

Thor: Temný svět (2013)

Musím říct, že další pokračování úpadku marvelovskych filmů stále pokračuje. Po nemastném, neslaném Iron manovi 3, přichází další film, který nic nového do série nepřináší, jen ukazuje přehlídku digitálních efektů a kostýmů. Hlavní hrdina má hrozně plochý charakter a nikdy neudělá nic nečekaného. Ještě jeden dva filmy s takto sestupnou tendencí a už mě na marvelovskych filmech nikdo neuvidí. 60%

Kick-Ass 2 (2013)

Když jsem šel na tento film, očekával jsem, že to bude oddechovka plná vtipných hlášek a čas od času bizardních scén. Nakonec jsem dostal jakýsi mix všeho možného s přídavkem dosti násilných scén, takže oddechovka se nekonala. Místo toho jsem se snažil vstřebávat neustálé míchání dětské komedie a dospělácké brutality, ale nedal jsem to. 70%

Pot a krev (2013)

Filmová podívaná jak se patří a na druhou polovinu léta naprosto skvělá. Opět se jen ukazuje, že reálný život může být pěkně absurdní a ani ty nejšílenější filmaře, by takovýto příběh nenapadl. Hudba pompézní, herecké výkony maximální (netřeba očekávat nic velkolepého) a film baví od začátku až do konce. 80%

Útok na Bílý dům (2013)

Emmerich opět nezklamal a natočil další sračku. Nic než tupé klišé s úplně jasnym dějem od samého začátku. Záporaci jsou úplný dementi, co neumí ani do pěti napočítat a jejich největší génius, který ani neni ve filmu potřeba se nakonec stejně odpraví sám. Je to další úplně zbytečný film, za který se rozhodně nevyplácí utrácet peníze. 20%