Tři oříšky pro Popelku (1973)

Jedna z nejvíc ikonických českých pohádek. To asi nemá cenu někomu připomínat. Pro mě osobně nejvýraznější herecký výkon Libuše Šafránkové. To asi taky není nic překvapivého. Ale nedalo mi to. Díky všem umělcům, kteří do filmu dali něco extra. RIP 9/10

Volný pád (1993)

Mám takový pocit, že tento námět se bude ve filmech pro příští generace opakovat. =Not economically viable= Takže tady máme opět vyhořelého překvalifikovaného člověka s rozbitou rodinou, naštvaností a psychickou nevyrovnaností. Jak překvapivé. Vždyť to je hlavní produkt systému přece. Nevím proto jestli to je k smíchu nebo k pláči. Film tak nějak balancuje. Hlavní postava si poctivě buduje image pana nepředvídatelného. Tím, že platí u pokladny na sebe strhává pozornost. Vyšetřovateli je dán velký prostor pro líčení i jeho života, avšak nakonec nedojde k žádnému zužitkování toho všeho. Na dnešní poměry by si to zasloužilo něco víc wow. Zpočátku jsem uvažoval o pěti hvězdách, protože herecký výkon a atmosféra tomu odpovídaly. 6.5/10

Akta X - Můj boj 4 (2018) (epizoda)

Akční. Syn a otec, těhotenské bříško, to by mělo s někým rezonovat. Můj názor, tohle je zklamání, tohle je nepovedené. Tohle měl být epický závěr mysteriózního seriálu, který trval roky.  Kde je? 4/10

Akta X - Důvěrně známý démon (2018) (epizoda)

Ouuu, tak drsný thriller jsem nečekal. Serióznost zpracování se vymyká dosavadnímu průměru. Není to typ mysteriózna který bych čekal, ale tohle beru. 10/10

Akta X - Sledující (2018) (epizoda)

Úžasný díl, který by se neztratil i jako film. Určitě jeden z námětů, který bych od nových X-Files čekal. Doba ho vytvořila. Mrazivá atmosféra. Střídání příjemných pocitů komfortu se strachem ze ztráty kontroly. Narušení soukromí = samozřejmost. 10/10

Akta X - Ghouli (2018) (epizoda)

Ať celkově X-Files jako seriál zklamal, minimálně závěr, tak se mu musí nechat body za velkou koncentraci dějových zvratů. Ghouli je další zdárný vzorový příklad. Aha to bylo jinak, aha to bylo úplně jinak. Wow a to skončilo úplně jinak. Ten kluk je dobrej. Má super cool schopnost superhrdiny a hlavně, je to náš kluk... 9/10

Akta X - Série 11 (2018) (série)

V názvech posledních dílů se často vyskytuje slovo Struggle, výstižné. Dosledovat seriál bylo úmorné, ale pro klid duše nezbytné. Pořád tam byla špetka naděje, že se stane něco wow. Jak typické pro X-Files že? Naděje, zvědavost, konspirace... Základní myšlenky seriálu byly super, ale realita konkrétních dílů přinášela minimálně zklamání z nenaplnění velkého potenciálu. //\\ Chtělo to něco nového a ne přežvýkávání pořád toho samého na všechny způsoby. Smoking Man už opravdu vyčerpal potenciál. Dojná kráva umřela, ale tvůrci se na ni i přesto nějak napojili. / Setkání se zelenými mužíky mohla být cesta. Neříkám že ta nejoriginálnější. Pořád lepší než předstírat, že seriály nepotřebují závěr. Fail. //\\ Duchovny a Anderson zas a znovu dokázali, že patří k nejlepším z nejlepších ve svojí brandži. Nezestárli a ke konci se znovu dostali do solidního tempa. Kvalita dílů sama o sobě byla velmi dobrá, ale o to tady už nešlo. 5.5/10

Na život a na smrt (2013)

Divná hudba. Tvůrci měli problém nastolit tu správnou atmosféru. Začátek mi přišel nudný, nepodstatný a dlouhý. Film je pak dle mého názoru málo věryhodný. Herecké obsazení a hraní mi neseděly. Sebranka spíše do komedie než do válečné mise. Stopáž je dlouhá, ale dalo se to asi zmáčknout na polovinu. Kdyby protivníci dostali trochu IQ a lidskosti, a neposkakovali jako no name ovce, mohlo to nabídnout alespoň adrenalin. O to víc působí závěr jako utopie. O to méně působí pocty vojákům. 3.5/10

Le Mans '66 (2019)

Nezvyklé. Abnormálně vysoká preciznost zpracování. Taková ta americká srdcovka. Pochopitelně že. Scénář mě bavil. Herecky velmi povedené. Každá postava nabízí něco jiného. Ch. Bale už léta dělá ze skvělých filmů dokonalé filmy. M. Damon neurazil. 9/10

Sestra (2012) odpad!

Budu asi hodně přísný, ale tohle je totální nuda a pořádná ztráta času! Přesně takový film si zaslouží přeskočení. Obzvláště díky vydatnému hereckému jménu v kombinaci s netradičním místem vzniku a žánrem vznikl lákavý koktejl pro opomíjenou cílovku. To je tak vše. Film nic zásadního neřeší, není poutavý a ani nenabízí nějakou silnou pointu k zamyšlení. Někdo uzná, že se napálil, někdo ne. Kdyby měl film nižší hodnocení tak nejsem tak naštvaný. (Hodnocení je promyšlené a stojím si za ním. Situace kdy 90% uživatelů hodnotí filmy na 70% je vtipná, ale neúčelná.)  0/10