M1k9

okres Ostrava

1 4 5 6 7 8 9 10 12 18 23
    • 8.1.2017  20:29
    Spotlight (2015)

Nezajímavý námět. Nezáživný (a nechutný) scénář. Tím pádem znuděnost nad herci a jejich "nasazením" na takovou blbost. Vůbec se mi to nechtělo ani dodívat. Michael Keaton se mi jeví jako nejvíce přeceňovaný herec Hollywoodu už delší dobu. 3/10

• 27.12.2016  04:39

Sebevědomé, drahé, načančané, prázdné. Ač se jedná o blábol jiného formátu než jsme zvyklí, mám pocit, že se lidem na pobřeží US smaží mozky. Po celém světě je spousta dalších, kteří mají co říct. Je škoda, že nemají privilegium jako tito zdegenerovaní tvůrci. Člověk se přirozeně na něco takového bojí plivnout. Možná to je přece jenom umění a a všechno je přece subjektivní a relativní? Jaký je to pocit vylízat tolik exkluzivních mističek a protáhnout je mečíkem? Schválně, dám ještě jednu? Jsou nějaký fajn čičiny i v Tibetu? 2/10

• 24.12.2016  17:42
    Unfriend (2016)

S výjimkou docela štiplavého námětu naprostý průměr posledních let. Čím více se v hororech objevuje něco co používáme, nebo něco s čím se setkáváme každý den, tím více nás to vtáhne. Mozek? :)) 3/10

• 15.12.2016  00:34

Jako jednorázový zážitek, proč ne. Jinak je to tuctovka. Prachbídný námět a scénář. Pokud ještě někdo bude vymýtat démona takovým protřelým způsobem, usnu u toho nudou. 4.5/10

• 15.12.2016  00:19

Dokument má velmi silný námět, navíc je doplněný o brutální realitu v přímém přenosu. Člověk, který sebere kus odvahy pro dobrou věc, což zde podle mě platí, si zaslouží obdiv. Tohle všechno, to obětování, musí mít smysl, říkám si. Je to víc než jen kousek do sbírky či zábava na jednu noc... Nelíbí se mi, jak se lidé začínají chovat a jak přistupují k manipulaci. Nechají se. Vždy volí / volíme "bezpečnou" cestu. Nechat se a nepouštět se do riskantních akcí, které mohou někoho pořádně na***. Otázka zní, co nám zbývá? Za každým naším odmítnutím či zaváháním, čeká nějaká forma represe. Lidé stojící proti nám tam někde ve stínu NSA si postupně troufají více a více. Pokud mohou zůstat v anonymitě, jejich chování se stupňuje bez hranic. Když se vrátím zpět k dokumentu, je tu hodně nevyužitého potenciálu. V druhé polovině nám tvůrci neřekli už téměř nic. Chybí ty kýžené konkrétní informace. Takto je to pořád tak nějak nedotažené a zamaskovatelné. Pochybení jednoho člověka a konec příběhu. 8.5/10

• 11.12.2016  02:54
    Jezero smrti (2008)

Od povrchní řežby po hluboké zamyšlení. Ze závěru mě zamrazilo. Všechna ta brutalita by nebyla tak tíživá, kdyby neměla dost společného s realitou. Naivita se trestá!!! Každé naivní jednání vede mimo jiné k tomu, že dostanete pěkně na p**. Je však fakt, že žijeme v hodně nebezpečném světě. Tady bylo krásně vidět, že ti dva do určitého bodu zlomu ignorovali ostatní, kteří jim byli někde. Není to tak nějak reflekce na "dnešní dobu". Každý je king jen ve svém autíčku / letadle a na uliční "lůzu" neobětuje ani pohled. Všichni jsme si čím dál tím víc vzdáleni a máme svoje oddělené "sektory". 8.5/10

• 9.12.2016  23:46
    Neon Demon (2016)

Tohle bude hodně těžké popsat a hodně těžké doporučit každému. Dokážu si představit jen pár jedinců, kteří ocení umělecké pojetí filmu. Je vizuálně poutavý (vizuálně strhující!!!), herecky sympatický, hudebně podmanivý, originální, adrenalinový, poetický, dokonalý v detailech, dokonalý ve scénách, skvělá práce s kamerou, atd. Fascinuje mě křivka napětí filmu. Fascinuje mě, jak moc jsem čekal něco jiného - obyčejného. Klobouk dolů před 18letou měňavou Fanning. Režisér je mistr na atmosféru. NICE! 9/10

• 5.12.2016  00:13
    Nulté dny (2016)

Každá akce vyvolává reakce, stejně tak každý takový dokument je mohutný vibrující impulz pro otevřenou mysl. Na konspirační teorie je už pozdě. Musíme si uvědomit, že čas uběhl a běží dál neuvěřitelně rychle. Spousta masivních problémů eskaluje exponenciálně. To co vidím v současnosti je oddalování nevyhnutelného a přesouvání do budoucna za každou cenu. Je to šílené. /\ V dokumentu bylo pár opravdu chytlavých myšlenek. Především rozpoložení mysli obrana versus útok. Anonymita je zvláštní hybatel v této věci. Dokumentu chybí 90% informací a 9% jsou jen domněnky, přesto funguje. /// Co můžu změnit já? Chce to mít silnou víru, že i jako jedinec jsem schopen změnit hodně!!! To je základ. Mrzí mě, že hodně lidí cítí bezmoc udělat něco s velkou (opravdu velkou) záležitostí. V prvé řadě to není jen o fyzické moci, ale o silné myšlence. Jenže, co vlastně chceme udělat s dnešním světem, jak ho chceme žít? Bojím se, že všichni to vidíme příliš odlišně, individuálně. Někteří mají moc a ti druzí jsou násilím potlačováni. Naplňujeme vize nejmocnějších. Strany mince se však nejspíš obrátí, ale v zásadě se nic nezmění. Nic zásadního se nezmění. 8.5/10

• 4.12.2016  00:09

Po delší době sáhnu po pětkovém hodnocení, ale je to pro mě pocitově složité?! Chvilkami mám pocit, že je to něco blízkého surové realitě se vším všudy, pak se však naježím pocitem, že jde o tu typickou hollywoodskou šaškárnu. Nejspíš půjdu proti proudu, ale herecká trojice zahrála falešně. Gleesona moc nemusím a tak nějak špatně hraje a bude hrát pořád. Hardymu role nesedla, není to univerzální herec. Jeho hlasový projev je velmi specifický. (ale vtipný) Je to můj oblíbenec, ale ve filmu mi nesedl. DiCaprio je naopak univerzální až moc. Třeba při plazení se po zemi se mi vybavil Vlk z Wallstreet. Spíš makal na kostýmech než hrál. Zpracování celkově je precizní. Střih je v tomto filmu velmi důležitý. Ozvučení mě vtáhlo. Stejně jako střih bylo citlivé a emocionální. Možná si to zasloužilo píseň (vokály), možná ne. Akční scény byly přehledné. Scénář, netradičně ztratil na důležitosti, takže ani nehodnotím. Lásku s indiánkou vidím jako kýč. Sex bych pochopil. 8.5/10

• 9.11.2016  13:36
    Inferno (2016)

Jsem zklamán, protože jména a minulý díl předurčovaly Infernu úspěch. Nemluvě o potenciálu samotné knižní předlohy. V každé kritické chvíli na kterou jsem čekal, jsem byl zklamán! Tu bylo něco přeskočeno, tu zrychleno, tu vynecháno anebo dokonce změněno! Především změněný závěr ve mě vyvařil vodu. Na místo epického globálního poselství, přízemní love story dvou důchodců. Tohle prostě nejen nesplnilo potenciál, ale ani účel. Americká povrchnost ve slepé uličce. 4/10

• 1.10.2016  22:36

První polovina byla hrozná a zbytečná. Osekáním stopáže by vznikl lepší film. Viděl jsem super hororovou scénu i super wtf scénu v rozmezí pár minut. Creepy jeptiška byla cool. Křivák s deštníkem jednoznačně sráží film do kostičky. wtf wtf Ještě podotknu, že mezihry takovým hororům (alespoň to byl horor) nejdou, což platí i tady. Trapnost nad trapnost. Pro nenáročnou většinu to je v pohodě. 5/10

• 1.10.2016  22:12
    Jessabelle (2014)

V rozjezdu mám u takových od pohledu béčkových filmů docela dobrou náladu, jenže ke konci už musím plivat. 0 za scénář a 0 za provedení. Tak bezradné ukončení filmu jsem už dlouho neviděl. Buď tvůrci spoléhají na IQ 1-10, takoví to přece nemůžou nijak řešit, natož do hloubky. Anebo spoléhají na IQ 200-300, ti by to měli přece jenom pochopit, nějak. Bohužel si troufám tvrdit, že většina diváků bude někde mezi. Omlouvám se za použití IQ, protože to nemá s tímto filmem moc společného. 0/10

• 20.9.2016  12:39
    The Neighbor (2016)

Proč ne. Scénář mi skvěle zapadl do rámce toho, co jsem očekával a co jsem chtěl vidět. Očekávání vychází spíše z průměru snímků s podobným námětem. Tato verze se mi zamlouvá. Divák může mít dobrý pocit z toho, že se zápletka nějakým způsobem dotáhne do konce a nemusí domýšlet coby kdyby. Stejně tak film nevyvíjí extrémní tlak na napětí/brutalitu. Absentuje hororová složka. Celkově, nic zvláštního k zapamatování. 5/10

• 20.9.2016  01:40
    Siren (2010)

Otázkou nebylo co se bude dít, ale kdy se to začne dít. Zasloužilo si to nějaký zvrat, který by film posunul do béčkových vod. 0/10

• 8.5.2016  15:25
    Cena svobody (2014)

Bohužel uprchlíci, potažmo uprchlická krize nabývá stále většího rozměru a závažnosti. V situaci, kdy se rozpohybují miliony lidí, už to není tak hezké jako třeba zde. Amerika má výhodu, že si prozatím může a chce regulovat počet a kvalitu. A vůbec, to by bylo na delší povídání. Je to prostě hodně zkreslené, ale to se dalo čekat. Chyby jsou spíše na straně politiků (tahačů nitek), než-li na straně lidí. Od základu nejsme rasisté nebo něco podobně smyšleného. Je to nesmysl. Všichni máme stejnou srdečnost a lidskost, ať už v Africe, US, Evropě. Situace však změní chování. Nakonec jen přirozeně chráníme své rodiny a svůj kmen, což je naprosto přirozené pro všechny bez rozdílu. Prostě jsme všichni stejní. Těch rozdílů opravdu zas tolik není. (Otázka k zamyšlení. Chtějí to tak vlastně?) Dneska je obecná představa "politiků", že lidé jsou hloupí. Snaží se o to. Chtějí to. A tak je třeba s nimi nakládat a vodit je na provázku. Mám pocit, že právě filmový průmysl je k tomu jako stvořený. Je tu předpoklad, že 90% lidí si zformuluje jasný jednoduchý názor. Bojím se toho, že díky takovému systému bude docházet k velmi nehezkým situacím. Amerika je v tomto nejvíc na očích, ale nebuďme naivní, i jinde to funguje podobně. Pořád jsme zcela nepochopili co ta "lidskost" vlastně znamená. Určitě neskrývá jen tu hezkou stranu mince. 8/10

• 8.5.2016  00:58

10 až 30 let zpáteční Sci-Fi a jak to nakonec bere. Podle mě se v plné síle ukazuje fakt, že napínavé a intenzivní Sci-Fi se dá vytvořit s minimem a mnohdy je to minimum ve prospěch věci. Tento počin je i tak docela zvláštní. Přinutilo mě to zamyslet se nad filmy z 90 let, nad atmosférou, rozdíly ve stylu tvorby atd. Fakt je, že povětšinou si vystačím se slovem nostalgie a jdu dál. Teď to beru na větší váhu. Láká mě představa na chvíli se vrátit časem, nasát tu dobu, a pak se samozřejmě vrátit do našeho nej světa. Filmy nám dávají takovou možnost. Částečně. Než-li se pustím do formulace posledních slov chvály, neodpustím si poznámku na cílenost. Mám dojem, že spousta takových efektů na lidi a jejich reakce, je předem vymyšlená a provedena tedy s jasnými instrukcemi. Za jakým účelem se toto děje se mi už rozebírat nechce. Pokud se prostě někdy od takového pocitu oprostím, budu mít z filmu (čehokoli), lepší pocit. Nemůžu si pomoct. /// Atmosféra filmu a tím i pocity diváka tvoří fajn námět, fajn herecký výkon (Goodman), jak jinak originální scénář, ale taky docela netypická hudba. To platí asi vždy. Nevím jestli první část na něco paroduje, ale je zde chytlavá vtipná nota, která pobaví nezaujaté diváky. Pro ty zaujaté je samozřejmě závěr. Tam už si troufám říct, že došlo k parodii na Válku světů (Spielberg). Ač jsem měl v notýsku původně poznámku: odpad až jedna hvězda, nakonec jsem se docela rozepsal. 6.5/10

• 30.4.2016  20:33
    Spectre (2015)

Scénář je bohužel jen navléknutí nového kabátku na nepozměněnou linii. Akce je pořád fajn, ale tím, že nedochází k žádnému vývoji, nadšení zákonitě vyprchá. Jenoduše prohodím-li pořadí bondovek s Craigem, ničeho si nepovšimnu. Nemám velkou naději ve změnu. To nejgeniálnější co je napadne, je po čase vyměnit tvář neboli ksicht filmu. Ve skutečnosti to chce více. 5.5/10

• 30.4.2016  20:01

Jelikož toto téma bylo již dávno objasněno, zdá se mi námět neaktuální. Ano, žijeme stále v rozbouřených vodách z poslední krize, ale ten onen samotný okamžik je dávno za námi. Pro mě osobně to je divné načasování. Zaměřím se tedy na to, co nového film vlastně chce říct. Chce ukázat jak lidé přemýšlejí nad morálkou v situaci, kdy jasně vyhráli a tím mohutně porazili ostatní lidi, kteří se tím dostanou do pořádných problémů. Ať už se jedná o finančnictví nebo gladiátorský zápas, každý bojovník dá přednost "férové" výhře. Řeknu to ještě jinak, finančníci hrají hru, protože je baví, baví je vyhrávat. Nechtějí masakrovat nevinné (skoro nevinné) a bezbranné lidi. Z hvězdné čtveřice herců (minimálně dvě velké hvězdy) zahráli všichni to, co umí. Jen se mi zdá, že Bale umí zahrát všechny typy managerů/obchodníků, což je poklona. 6/10

• 10.4.2016  00:15

Nostalgie na druhou, vracíme se již podruhé k původní trilogii, umocněná fyzickou přítomností původních herců. Jádro scénáře mě zklamalo, zůstalo takřka původní, jen s tím rozdílem, že tentokrát je koule větší. To za těch pár let scénáristé nemohli vymyslet něco lepšího? Detaily jsou už vyloženě v duchu Star Wars, jak jsme zvyklí. Takže jako spojovací prvek 7ka zafungovala. Jestli se má však rozjet celá nová trilogie, chci zajímavější zápletku a prostě víc. 8/10

• 2.4.2016  22:55
    Marťan (2015)

Je to blockbuster? Ano, je. Ridley se drží vyjetých kolejí Hollywoodu jak jen se dá. Kdepak nějaký inovátor, experimentátor. Ať je to krásně jednoduchoučké, ať se na to hezky kouká, ať je to politicky korektní, rasově vyvážené, manipulativní a hlavně ať z toho něco kápne. Kulisy zajištěny. Honoráře zaplaceny. Tfuj. Asi vím co čekat od dalšího filmu a jsem velmi zklamaný. Nové Alieny dostal Ridley za zásluhy a ne za aktuální výkony. (Kdo ví jak se na to dívá studio.) Stejně Alien 1 se mi moc nelíbil a myšlenku zajímavě uchopili až pokračovatelé. Nemůžu i tak říct, že R.Scott je (byl) hrozný režisér. Má neskutečný cit na herce, vizuální a hudební atmosféru atd., ale scénarista je (není scénarista) mizerný. Ku příkladu Ch. Nolan dodává k tomu všemu i to IQčko. A ještě si rýpnu, proč z těch mých 2-5 top režisérů zmiňuji Ch. Nolana? Interstellar. Ridley si sám naběhnul. Asi jsem se moc nerozepsal o samotném filmu, jenže ono to vychází hlavně z rukopisu pana režiséra. Pak se dá s trochou nadsázky říct, že si jsou filmy kopiemi. Herecké výkony mě nijak zvlášť nepřekvapily. Jednalo se o sázku na jistotu. Jak jinak, že? A závěr, křeč béčkového filmu. 5.5/10

• 13.3.2016  01:28
    Everest (2015)

Slibný námět, který se propojil s vynikajícím obrazem a zvukem. Každý záběr byl i díky budovanému úvodu mrazivější. Autentičnost dostala přednost před vším, jinak to nejspíš nemohlo být. Slušelo by zařazení k dokumentárním (biografickým) filmům, namísto k thrillerům, protože mé očekávání bylo jiné. Tvůrci nevytěžili potenciál ani z jednoho a tak pro mě jako nejsilnější zážitek z filmu zůstávají letecké záběry na úžasnou část země. 5.5/10

• 7.3.2016  23:51

Film kde jsem si vychutnával všechny herecké výkony (Tom Hanks!) , atmosféru, kostýmy a vizuální stránku. Námět ne. Nic oslnivého, nic co by zanechalo dojem. Divím se, že zaujal tak velká jména. Popravdě Steven S. je u mě A+ v žánru sci-fi, B- ve všem ostatním. Na scénář mám obecně vyhraněné názory a pochopitelně i tento počin snese kritiku. Pominu-li zákonitosti odvíjející se z námětu, závěr (výměna) mohl být zajímavější. Obzvláště, když k němu vše gradovalo. I kdyby, celkově myšlenkově mdlé, průměrné, bez experimentu. Blockbuster XYZ. Poslední dobou nejsem spokojen s trendy, náměty a scénáři. B- filmy jsou u mě stále B- filmy, i když lepší nejsou. 5.5/10

• 9.1.2016  00:58

V krátkém časovém sledu tolik podobných filmů (Divergence, Hunger Games), proč mě to překvapuje. V žádném případě se nejedná o žádné filmové skvosty, ale o akční jednorázovky s nulovou hloubkou. Z toho vyplývá, že hodnocení je pak spíše podle nálady či sympatie k daným hercům. Na krátkou chvíli se mi líbila atmosféra prostředí a zvuků v labyrintu, jenže mezitím se to samozřejmě několikrát pokazilo klišé scénami. Závěr nebyl v žádném případě originální, ani vtipný, ani dech beroucí. Prostě o ničem. Nechci tvrdit, že scénáře k těmto filmům jsou dementní, ale zcela jistě jim chybí nové nápady a fantazie. Stále platí, že pokud člověk na něco takového narazí poprvé je téměř nadšený, jenže v případě kdy už mu to leze všemi otvory... 3/10

• 3.1.2016  22:55

Fajn filmový žánr. Různorodé, zábavné. Každá povídka řekla svoje a skončila. 6.5/10

• 31.12.2015  00:41

Musím uznat, že asi nejlepší Bond, kterého jsem viděl. Magická Eva Green. 8.5/10

• 30.12.2015  21:20

Asi bych se opakoval, tohle už nemá ten původní duch ani šťávu. Stále dokola stejné vtípky. Přesto palec nahoru za neskutečnou porci AKCE. Bavit nenáročného diváka FF7 zvládá. Tahle série v původním obsazení mi bude chybět. 6.5/10

• 29.12.2015  01:07

Bože můj. Po předchozím bídném díle jsem spíše víc doufal, než-li očekával, v opravdu slušné završení průměrné série. Nakonec tedy všechno do koše, anebo dívejte se jen na první dva díly, což se lehce řekne. Absolutně otřesný film. Jeden z nejhorších za poslední dobu. Tam kde mělo k něčemu dojít, neschopně přešlapoval na místě a pouštěl nám flashbacky z minula. Čas běží a stále nic. Nervozita stoupá. Pak najednou píp, ono se to stalo. Co??? To je všechno? K tomu jsme se připravovali celý jeden film? Bože můj. Já chci svůj čas zpátky. Tak a od této zlomové chvíle, "dobytí bílého domu" je to natahovaná křeč!!! Každá minuta je jako pěstí do oka a já začínám pokukovat po východu z kina. To už je vrchol všeho, nesmyslná pomalá stopáž po všem (ničem) a pak další a další a pak ta rodinka gumová a ptáčci. Připomenu, že nejsem hater co šel do kina na náhodu. Viděl jsem poctivě předchozí díly a přečetl jednu knihu. Film jsem viděl v naprosto neutrální náladě. Po zhlédnutí se dostavilo maximální znechucení. 0/10

• 29.12.2015  00:40
    Blade Runner (1982)

Okouzlující pocit dostat se k něčemu z tak "dávné" doby. Alespoň naše generace má tu smůlu, že dřívější vzpomínky nebylo možné tak docela uchovat. Jistě nějaká ta "páskografie" existovala. Tím pádem chyběla i chuť tvořit a uchovávat. Tuto úvahu ve mě mimo jiné vyprovokovala pasáž s umírajícím replikantem. Každopádně tvůrcům Blade Runner tato chuť jistě nechyběla. Na to, co všechno jsem si od Sci-Fi klenotu sliboval, jednoznačné zklamání. Sci-Fi? Víc Sci-Fi myšlenka, než-li provedení. Fanoušek tohoto žánru se tak musí spokojit jen s kulisami a leteckými záběry. Spousta tmy a spousta deště, zaručeně dobrá volba. Atmosféra nebyla úplně špatná, ale spíš pro typ filmu střílečka / vyvražďovačka. Na hodně místech včetně závěru došlo k utnutí, ale filozofická hloubka zde nebyla. Takže žádné omg to bylo geniální, ale spíš wtf kde je zbytek. Ještě jednou zklamání. PS: Blond vlasy, černé stíny a pták v ruce, to pro mě není Sci-Fi. Sorry. 6/10

• 2.12.2015  21:18

Dějově jsme se téměř vůbec nepohli, zato jsme si několikrát osahali lidské ostatky. Generuje to akorát snížení emoční citlivosti k těmto věcem. Stejný efekt vyvolává dilema hlavní postavy. Komu dát a komu ne. Asi chápu záměr autora, ale v konečném důsledku to vypadá komicky / tragicky. Při vší nelogičnosti žen... I přes systémové chyby je atmosféra stále docela dobrá. Pokud říkáte, že se má hodnotit s druhou polovinou knihy, aby to bylo spravedlivé, já říkám tohle mohl být pohodlně jeden 2,5 hodinový film. Měli bychom dát najevo nesympatie k této praktice - množení lístků do kina. Zde je "úspěšný" příklad této praktiky. 2/10

• 2.12.2015  21:11

Posezení na pláži, prales, mlha, až nápadná spojitost s kultovním seriálem LOST. Přece jenom i samotný příběh je hledání cesty ven ze sci-fi ostrova. Samotný příběh však může narážet na všechno možné. Zcela jistě naráží na totalitní režimy, čímž vyzdvihuje demokracii? Nelze nepřemýšlet o samotném poselství filmu. Jistě, zbytek se dozvíme v dalších dílech, kde nás asi zase tak velké překvapení nečeká. Filmy typu Matrix již tolik neoslní. HG je experiment, smíchání několika osvědčených věcí do překvapivě konzistentního celku. 6/10

1 4 5 6 7 8 9 10 12 18 23