Akta X - Série 10 (2016) (série)

Ach jo, to je další zklamání. Velká škoda, protože tito dva herci by si zasloužili top projekt. Oba dva stále vypadají a hrají skvěle. / \ Scénář je pár minut nadějný, ale pak postupně vyšumí až do odpadu. Díly se zase nedrží jedné dějové linie a je to snad ještě větší b***el než kdysi. Defacto všechno je v tom nejlepším případě maximálně tak dobré jako před patnácti lety. Takže dnes - > u b o h é. Dobře, nerozumím tomu. Asi zase cílí na jinou klientelu ala nenáročný divák s lehkou demencí toužící především po vyvrcholení vztahu M a S. / \ Přiznám se, že jsem mylně čekal něco speciálního, už i kvůli sebevědomé redukci dílů na šest. 4/10

Motýlek (2017)

Nevím no. Dva skvělí a oblíbení herci v plné stopáži, ale scénář bez jiskry. Není si pořádně co odnést a kdovíjaký zážitek to taky nebyl. Nenáročné diváky film určitě neurazí. 4/10

30 minut po půlnoci (2012)

Úvodní část filmu je katastroficky špatná. Žádná atmosféra. Špatná filmařina. Otravné záběry na držky nezajímavých postav. A taky výkony Jessicy a J. Clarka byly ubohé (možná ne zcela jejich vinou). Zhruba před polovinou nám tvůrci konečně nastíní o co tady běží. Kvalita jde nahoru, film má najednou přímočarost a tempo. Střídání mnoha top herců značně pomáhá zacelit rány. Celkový dojem - nic moc. Je to špatně poskládaná a sestříhaná změť záběrů bez přidané hodnoty a bez speciálního zážitku. Námět měl obrovský potenciál. Posledních dvacet minut je i tak pro většinu diváků slast a pomyslné vítězství / uspokojení. 5.5/10

Šokující odhalení (2019)

Kde začít. V prvé řadě to je film, který alespoň pro mě, má jasný smysl. Ukázal na danou problematiku a pohrál si s některými detaily. Mimochodem dost těžké vybalancovat to tak, aby film přijali muži i ženy. Obě dvě strany mají své mouchy a není úplně jednoznačné kdo dělá větší chybu. / Muži se projevují jako muži a ženy jako ženy. Společensky je tento jev méně a méně chápán a to je chyba, protože tohle by nám pomohlo nechat věci tak jak jsou, tak jak byly zamýšleny. Naopak imaginární modely co všechno je možné a nemožné dělat. Co je vhodné a co už ne atd. Ty modely mnohdy otáčejí logiku věci vzhůru nohama. / Divit se proč po takových sexy ženách muži někdy vystartují je jako divit se proč papír hoří... To jenom taková odbočka. / Film je zábavný a poučný. Herecké výkony Charlize a Nicole jsou dech beroucí. Snad nejlepší výkon Charlize Theron. Sedlo jí to. 7/10

Pasažéři (2016)

Film je skvělý, ale proč vlastně? Je to pořádná nálož romantiky, ale i skvělý námět! Dva nadpozemsky dokonalí herci a úžasné - nepřekonatelné interiéry a exteriéry. Plus ten lákavý pocit samoty. Postupně na něco přišli, že to všechno může být úplně jinak. / Ano přiznávám, z Jennifer se často roztékám... Na takových hercích může přežít i Hollywood. 9.5/10

Akta X - Pravda (2002) (epizoda)

Kde začít. Vrtulník, to je znamení, že přichází díl mytologie! Trochu mě mrzí, že se tvůrci neukázali s něčím extra. S něčím, co by alespoň o kousek překonalo to, co jsme už viděli. Místo toho je to taková dlouhá rekapitulace a rozlučkové kolečko. Víc a víc věcí už působilo spíše komicky a to pochopitelně ubírá na vážnosti, uvěřitelnosti a celkově napínavosti. Smoking Man v jeskyni byl posledním zlatým hřebem večera. 4/10

Akta X - Série 9 (2001) (série)

Koncentrace dobrých dílů je každou sérií nižší a nižší. Když se řekne dobrý díl, mám na mysli buď vetřelčí konspiraci, anebo pořádný sci-fi námět. Velká chyba, že tato série se na tyto dva stavební pilíře úplně vykašlala. Je to podvod. Věrnému divákovi se nedostává to, kvůli čemu seriál začal sledovat. Zároveň má nutkání dokoukat tuto ságu až do úplného konce. ...X... Za zmínku stojí dvě sladké epizody: S09E04 a S09E11 těžící z chemie Doggetta a Reyes. S09E17 je pořádná kriminálka a uzavření jedné seriálové větve. S09E19 hmm, kde začít... Vrtulník, to je znamení, že přichází díl mytologie! Trochu mě mrzí, že se tvůrci neukázali s něčím extra. S něčím, co by alespoň o kousek překonalo to, co jsme už viděli. Místo toho je to taková dlouhá rekapitulace a rozlučkové kolečko. Víc a víc věcí už působilo spíše komicky a to pochopitelně ubírá na vážnosti, uvěřitelnosti a celkově napínavosti. Smoking Man v jeskyni byl posledním zlatým hřebem večera. ...X... Poučení: Někdy je lepší skončit dříve, než-li později. 4.5/10

Baby Driver (2017)

Nevím co to je vlastně za žánr. Je to aaakčnííí. Aaamerikaaaa. Bum bum. Auta. Zbraně. Prachy. Tolik úsilí a prostředků do tak prázdného scénáře? Proooč? Špatný film, fajn herci. Rozhodnutí je na vás. 3.5/10

Vikingové (2013) (seriál)

Z velké části jsem vikingy podcenil za béčkové herecké obsazení. První díly jsou navíc slaboučké. / / Každopádně teď po třech sériích cítím naplnění. Velká porce všeho. Zábava, brutalita, filozofie, překvapení a vzrušení. Je to skvělé doplnění našeho dnešního života. Nejvíce mě dobíjí přiměřená jednoduchost - přímočarost. Třeba na příkladu sexu, nikdo nás několik dílů nenapíná jak to vlastně bude, vyspí se spolu, vyspí se s každým, a je klid. Namísto dialogových orgií si dají do držky a zabojujou si. Boje nejsou odfláklé a je jich hodně. / / Dalo se čekat, že ač je to všechno fajn kombinace a sledovat potoky krve značně uspokojivé, časem se to musí přejíst. Není tomu tak. Scénář je tak napěchovaný a různorodý, že to defacto nehrozí. Nemůžu si pomoct, ale vidím hodně podobností s GoT. Kvalita. / / Herecky to je z 90% na jednom. Hádejte. Originální herecký styl a zajímavá postava. Nepředvídatelný, dominantní, mužský, opravdu směsice mnoha věcí. / / S01: 8/10 / / S02: 8.5/10 / / S03: 8.5/10 / / 8.5/10

Sharkwater: Extinction (2018)

Se žraloky je propojena moje duše, a tento dokument, Rob, to propojení ztělesňuje. Je to pro mě strašně emotivní a důležité, a popravdě nejvíce mě štve a trápí nezájem více lidí. To je asi to nejhorší na celé situaci, že žraloci vymřou a nikoho to nebude zajímat, nikdo za ně nebude bojovat. Vymřou celé oceány a ekosystém jak ho známe, ale tady to začíná. Jsou to slabá slova, emoce jsou tady mnohem silnější. - --^-- - Zatím jsem v mém okolí nenarazil na nikoho, kdo by nad tím jen nemávl rukou. To je třeba změnit. Nebude to boj většiny. Potřebujeme alespoň pár lidí a ochránit co půjde ochránit. Důležité je se nevzdát. Když se vzdáme vyhrajou oni. Díky všem, kteří to nevzdali a nevzdávají. - --^-- - Díky všem, kteří dodívali tento dokument, který je obzvláště tíživý. 11/10