Podfukáři (2013)

Styl filmu a infantilní hudba mi od začátku nebyly po chuti, ale celkově to je docela dobré. Objevily se známé herecké jména tak to muselo být dobré, ne? První magický trik byl epický, ale zpětné vysvětlování tomu dodalo tu opravdovou zajímavost a wow. Vedlejší dějová linie byla taková klasická romantická minutka s obzvláště talentovanou herečkou Mélanie Laurent. Raz dva tři a všechno se vyřešilo a zakončilo. Rychle, zběsile a magicky. 7/10

Terminátor: Temný osud (2019)

Nic moc. Poslední dva díly byly bídné a tohle je ještě o pořádný kus horší. Scénář je totální vylízanost a musela to psát celá četa scénáristů? OMG Jeden na*raný mexičan pronásleduje asi svoji nic moc bejvalku. Na pomoc přichází no name blond mikádo baba a chuděra sešlá Linda. Feministky zvládly dojet k Arnoldovi na chalupu, který taky chudák zeschnul. Dali pivko a pak Arnold toho mexického kašpara přizemnil v nějaké peci. Asi to nepřežil. Nedůstojné rozloučení. 2/10

Tajemství smrti slečny Neznámé (2016)

Olwen Catherine Kelly debutovala jako sexxxy mrtvola! Atmosféra první poloviny byla skvělá. Druhá polovina to pokazila s nějakými tuctovými zombiečusy ve tmě. Škoda. 4.5/10

Tělo (2012)

Co španělský film to pecka. Všichni herci zahráli dokonale. Scénář je absolutně dokonalý. Film baví ve všech pasížích. Je to tak dobré a nabízí to všechno co nám většinou zoufale chybí, že na to nemám fráze. Není si na co stěžovat. Závěrečný twist je mohutný. Hollywood se může zase zahrabat i s těmi miliardami tištěných dolarů. 9/10

Trans (2013)

James McAvoy je alespoň pro mě hit or miss, prostě zvláštní herec. V tomto typu filmu, kde byl snímán ze všech úhlů, se to jen potvrdilo. Ostatní herci mě taky nijak nenadchli. Scénář nebyl nějak extra zajímavý. Rozuzlení nebylo šílené. Závěr dal alespoň malou pointu za chaotickým filmem. Abych to shrnul, film si nedokázal udržet napětí, vlastně ani pořádně vytvořit. Všechny volby, od herců, scénáře, chování, rozhodování, hudby, prostě všechno bylo nepřirozené, umělé. Vrcholem byly pokusy o sexuální scény. Nebylo tam žádné napětí, jakoby hrátky nějakých figurín. 3.5/10

Velká čínská zeď (2016)

Krásná Tian Jing. Krásné kostýmy. Stupidní film. Proooč? 3/10

Pacific Rim: Povstání (2018)

Herecké obsazení mi totálně nesedlo. Asi nejhorší výkony co jsem za poslední dobu viděl. Za prvé to nejsou žádné superhvězdy a za druhé ten doporučený koktejl ras na mě tentokrát působil obzvlášť přemrštěně. Stupňuje se to už roky. Je do očí bijící, že priorita není vybrat ty nejlepší a nejlépe se k sobě hodící herce, ale postupovat podle úplně jiných kritérií. Do rolí se například dosazují černoši a asiati, kteří na to tak úplně nemají. Cituji "hvězda Star Wars John Boyega" - propadák Star Wars a všech filmů kde se za poslední dobu objevil. Podobně se dívám i na film jako takový. Byl o míli horší než ten předchozí, který byl sám docela průměrný. Takže dvojka ho jednoduše udělala skvělým. První polovina ve znamení pseudo herectví a druhá ve znamení nekončící nezajímavé únavné akce. 1/10

Pod vodou (2020)

Kristen Steward jsem nepoznal, ups. Dobře ona. Každopádně cool postavy a cool scénář. Na dokonalý koktejl napětí a vzrušení přišli tvůrci už dávno. Krev, tma, vlhko, ostré zuby, spodní prádlo... Funguje to. Atmosféra měla všechny předpoklady pro delší hrátky. Na můj vkus to uspěchali. Mohl to být dobrý film, ale tvůrci jakoby sami nechtěli. 6/10

Lucy (2014)

Ve své podstatě to bylo poutavé sci-fi, které však nefungovalo dobře v kombinaci s béčkovou akcí, alias nějací pomatení korejci. Na jedné straně chtěl být film geniální, ale na druhé straně byl stupidní a nedomyšlený. 3.5/10