V/H/S/2 (2013)

O 100% lepší než jednička. Máme tady 5, respektive 4 příběhy a pátý funguje jako spojka. Tím bych začal jako první. Příběh o dvou detektivech pátrajících po mladíkovy, je naprostá katastrofa, ale taky chápu, že je to naprostá nutnost, aby ostatní povídky do sebe zapadali. Natvrdlost hlavních hrdinů by mě přiměla dát Odpad (za tu dějovou spojku), ale protože účel holt světí prostředky dám jednu a jednu přidám za závěr. Tedy 2 * 35 % ... K samotným VHSkám. První páska - nazvěme ji třeba Implantát, nemá chybu, ne tedy, že by snad příběh byl buhví jak originální, ale zpracování bylo správně mrazivé a i když hlavní hrdina nebyl zrovna myslitel, za povídku dám 5 * a 90 % . Páska číslo dvě (Zombie) nebyla extra děsivá, ale dost mě bavila. Ono sledovat zombie z pohledu první osoby bylo docela žůžo. Ono tepenné krvácení či pronásledování nešťastníků tímhle způsobem mělo dost grády. Nevzpomínám si, že bych někdy něco podobného viděl (z pohledu zombie). Originální a chutná jednohubka. dám 5 * a 95 % . Třetí páska, Fanatik a ďábel, mě do půlky moc nebavila, děj byl poměrně klišovitý a nesliboval překvapení. Ale ono ejhle, k překvapení nakonec došlo a závěr to byl jako hrom. Snad jen maska Satana (či co to vlastně mělo být) byla docela odfláklá, v rychlých záběrech na začátku vypadal celkem fajn, ale na konci když byl vidět v plné parádě, ta hlava kozla fakt nic moc. Celkem dám 3 1/2 * 65 % . Poslední páska (Děcka a Ufoni) byla asi nejslebší a měl bych k ní dost výhrad. Od začátku mě nebavila a zdála se mi dost infantilní. Samosebou do příchodu emzáků. No E.T. to rozhodně nebyl, ale šedí mužíčci, alias action hereos, kteří si to rádi rozdávají v boxerském souboji ? No díky, teda, to se moc nepovedlo. Dám 2 * a 35 % . Suma sumárum hodnotím jako příjemný movie, některé povídky byly fakt OK a oproti jedničce je to znatelný posun vpřed. Nebýt posledního příběhu o emzácích a příběhu spojující dějovou linku dal bych plný počet. Takhle 4 * a 82 %

Pacific Rim - Útok na Zemi (2013)

Nebýt příběh tak klasicky klišovitý, nebýt patetických proslovů a příliš Hollywoodského konce, asi bych dal plný počet. Nicméně souboje typu Godzilla vs Transformers byly opravdu povedené, triky dobré, tempo svižné a i postyvy byly vcelku sympatické, leč málo charismatické. Ten konec byl do určité míry odfláknutý, protože ač jsme tu měli představeny čtyři superposádky, tak dvě nedostali prakticky žádný prostor a třetí se taky sotva mihla, vše bylo orientované na hlavního hrdinu, což možná není špatně, ale film mohl být o trošku delší a nevadilo by o trochu víc akce. 77 %

Scary Movie 5 (2013)

Přiznávám bez mučení, parodie mám rád - člověk u nich vypne, nemusí o ničem přemýšlet a jen se baví. Celá série Scary Movie mě bavila. Jednička - 90 % , dvojka, 80 %, trojka 75 % a čtyřka 73 % ... Bohužel pětka mě už prostě nebavila. Sem tam se objevili náznaky onoho šíleného humoru, který provázel předchozí díly, ale většinu času jsem koukal na hodinky, kdy už bude konec. A i když stopáž je poměrně krátká, měl jsem pocit, že jsem sledoval tříhodinový film. Navíc mi tam dost chyběla Anna Faris, Ashley Tisdale jí v tomhle nesahala ani po kotníky. Suma sumárum, šeď a nuda. 40 %

Neobyčejný Odd Thomas (2013)

Nevím jak přesně hodnotit. Po většinu stopáže jsem měl pocit, že sleduju dobrodružný film pro děti na nedělní odpoledne. Pouze občasné lekačky a hlavně zahnívající Bobova mrtvola mě vracely do reality a říkali, že je to "serióznější" film. Celou iluzi dětského filmu nakonec zboural samotný závěr, který mě dost překvapil. První půlku filmu jsem prozýval, druhá polovina již byla lepší a závěr překvapující. S přihmouřenýma očima to stačí na tři hvězdy. 60 %

Lesní duch (2013)

Abych řekl pravdu, v podstatě jsem dostal přesně tolik, kolik jsem očekával. Dost značnou část filmu jsem měl na tváři úsměv, protože ač se film nedrží předlohy nijak věrně, věděl jsem co se kdy stane a herci mi pomáhali hlavně svou naivitou a nízkým IQ . Logické chyby hlavních představitelů a klišovité chování, mě tak ještě v polovině filmu nutilo dát maximálně dvě hvězdy, možná jen jednu. Po shlédnutí celku musím konstatovat, že zas takový průser to nebyl. Hektlitry krve, některé opravdu povedené gore scény, pár obstojných triků a nakonec i to ,že film se nedržel tupě originálu, to vše patří mezi pozitiva. Plný počet ani v nejmenším, ale na 4 hvězdy skoro dosáhl ... skoro. Kdyby opravdu postavy nebyli tak dětinsky infantilní, bylo by to lepší, ale nakonec tedy za 3 hvězdy. Rozhodně to nebyl propadák, ale potenciál byl větší. 65 %

Pavouci (2013)

Co jsem od toho taky mohl čekat že ? Naprosto klišovitá béčkovina, otřesní nesympatičtí herci, blbě animovaní pavouci / emzáci ... Odpad nedám snad jen proto, že jsem viděl daleko otřesnější pavoučí horory, tohle byla jen nudná slátanina, ne vyložený odpad. Jedna hvězda s odřenýma ušima, 18 %

Černobylský přírodopis (2010) (TV film)

Poměrně fajne zpracovaný dokument o černobylské fauně a floře, hodně zajímavých informací a poměrně dobre zpracování. K dokonalosti však cosi chybí. Nicméně ke shlédnutí doporučuji každému. 80 %

Cars Toon: Burákovy povídačky (2008) (seriál)

Dost hustý, některé "povídačky" byli sice trošičku slabší, ale jako celek nemá chybu. 75 %

Storage 24 (2012)

A tak nebylo to úplně hrozný, ale ani to nebylo ničím dobrý. Monstrum nic moc, lokace potemnělé skladiště, nezáživní herci ... pro milovníky sci-fi emzáckých potvor povinnost, ale vetřelce od toho nečekejte. 37 %

REC 3: Počátek (2012)

Jak asi bude úspěšný pokus o získání chutného a silného čaje, z již dvakrát do poslední kapky vylouhovaného pytlíku ? Bude to stejně úspěšný pokus jako je REC 3 ... Moje hodnocení prvního dílu bylo 5 * a 95 % , ani dvojka nebyla špatná - 4 * a 85 % ... ale tohle fakt ne, jako komedie či parodie by se to dalo brát, ale jako vážně myšlený horor fakt ne. Je mi líto, ale nemohu hodnotit lépe. 40 %.