Správci osudu (2011)

Sice jsem měl chvílema pocit, že se jedná spíš o romantickou komedii než mystery thriller, vše fungovalo jak má. Film nabízí dost netradiční a svérázný pohled na náš osud a na to jak je předurčen, ale i na to, že se dá změnit i zdánlivě nemožné - totiž náš osud. 80 %

The Divide (2011)

Film by se dal rozdělit na tři části. Ta první není vůbec špatná, katastofa, panika, čekání na záchranu ... to je všechno v pořádku, nicméně ve chvíli kdy se situace "dočasně stabilizuje" přichází poměrně dlouhá nudná pasáž "o ničem" . Nudu a nuda a když se něco děje je to na hlavu víc než by bylo zdrávo ... Naštěstí ve chvíli kdy se film chýlí je konci a začne hrdinům "hrabat" začíná mít film ty správné grády a vše vrcholí těsně před koncem ... Samotný závěr je už jen pohled na námi zničenou civilizaci (?). Celkově dobrý snímek, který ale trpí neslanou, nemastnou druhou třetinou a ani charaktery jednotlivých postav nejsou dotaženy . 65 %

Inseminátor (1987)

Další z nekonečné šňůry filmů který jsem jako malý hltal na TV Nova hodně po půlnoci a klepal se u toho strachy .... No dneska to už tak nefunguje hlavně proto, že monstrum je dost gumový, dějové zvraty jsou příliš samoúčelné a charaktery postav klišovité jak jen to jde. Nicméně i přes to se nejdná o špatný film. Ve své době musel fungovat dobře a i dnes dokáže navodit celkem obstojnou atmosféru. 64 %

Na hraně temnoty (2010)

Zdařilý, působivý, atmosférický thriller, s opravdu silnými momenty a prakticky žádnými hluchými pasážemi. Námět není tak úplně originální, ale zpracování a herecké výkony jsou top. 80 %

Pronásledovatelé (1988)

Film těžko hodnotit, námět není zlý a v době uvedení dost možná fingoval, ale po těch letech to už za moc nestojí. Postavy jsou přehnané, dějové zvraty klišovité a ani monstrum za moc nestálo. Nebýt skvělého Michaela Ironsida v záporné roli a toho roztomilého pejska, asi bych dal ještě nižší hodnocení. 45 %

Kanec (1984)

Jako mnoho jiných i tenhle horor jsem poprvé viděl kdysi v devadesátých letech na TV Nova jako malý kluk a strašně moc na mě zapůsobil. No když jsem ho před časem konečně sehnal a shlédl ho, tak přišlo menší vystřízlivění, ale i přes to se dá říct, že se jedná v jistém smyslu o kultovní film, protože alespoň co si myslím já, byl to asi první film s tímto konkrétním námětem a i po těch letech zůstává zdaleka nejlepším co se v dané kategorii kdy podařilo natočit. Objektivně za tři hvězdy, subjektivně jednu přidám. 70 %

Svěrací kazajka (2005)

Hodně netradiční a silný příběh o cestování časem, který jede naplno od začátku až do závěrečných titulků. Prakticky vzato se filmu nedá nic moc vytknout. 80 %

Ďábel v těle (2012)

Celkem zajímavý a inovativní pohled na vymýtání ve stylu Blair Witch či Paranormal Activity. Bohužel atmosféra celkově nic moc, chvílemi to sice stálo za to, ale z větší části byl film jen změť rozsřesených záběrů skoro o ničem. Celkově průměr žánru. 55 %

El trono del infierno (1994)

No zase jeden podprůměrný rádoby horor o satanovi. Na tohle téma jsem naštěstí viděl mnoho daleko lepších počinů, ale zase je fakt, že jsem viděl i horší. Příběh by nebyl zas až tak zlý, ale největším nepřítelem diváka je v tomhle případě nuda a zase nuda. Ve filmu se skoro nic neděje a i to co se děje nepůsobí vůbec děsivě. Kde se vzalo u filmu označení sci-fi, mi není známo, neboť postrádá zdravou logiku. Některé scény byly extra přehnané, jako třeba exploze auta po najetí do krabic a podobně. Závěrečný souboj byl celkem nudný, kvalitativně ho převyšoval souboj s oživlým brněním. Atmosféra sice byla, ale bohužel jen v některých pasážích, povětšinou se dostavovala jen nuda. 45 %

Zlý večerníček (1992)

Taková hovadina se jen tak nevidí. Jediná rádobyvtipná situace je ta, ve které se ta kreslená obluda zhmotní z knihy. Jinakfakt nevím, ono to snad ani nebylo vtipné, spíš jsem byl v šoku. Před shlédnutím jsem nevěděl co od filmu očekávat a po shlédnutí netuším co si o něm mám myslet. Jediný plus je, že jsem neusnul a že herečky byly celkem hezký, ale jinak fakt bída. 17 %