127 hodin (2010)

Film jehož obsah by se v klidu vešel do 10 minut, roztáhlý na víc jak hodinku a půl mi zprvu moc nevoněl a proto jsem se mu vyhýbal. Nakonec přece jen zvědavost byla větší a počáteční skepse se rozplynula v okamžiku nehody. Film je pojat velmi dokumentárně což není na škodu, ba přímo naopak a dokáže si svým způsobem udržet tempo až do konce filmu. Plný počet ovšem dát nemůžu, přece jen zhruba od poloviny filmu už jsem čekal jen na to kdy se konečně rozhodne pro amputaci. Nicméně přes to všechno se jedná o velmi dobrý spíš dobrodružný film s prvky dramatu. 80 %

Děvčátko, které bydlí na konci ulice (1976)

Velice kvalitní mysteriózní drama s lehkými náznaky thrilleru, nikoliv však horor, to v žádném případě. Nicméně to vůbec nevadí, protože dramatická a psychologická stránka věci je naprosto vynikající. K dokonalosti snad chybí jen, že některé scény jsou tak trochu "nedotažené". Prakticky nikdy se nepodíváme pořádně do sklepa, z paní s rudými nehty vidíme jen nehet atd ... Filmu by klidně prospěla i o něco delší stopáž, kdyby byla protkána právě těmito momenty, které ve filmu celkem chybí a snižují thrillerovou stránku. Nicméně i přesto brilantní film v němž exceluje Jodie Foster a nepochybně i Martin Sheen. 83 %

Paranormal Activity (2007)

Ona je hysterická kráva, on je flegmatický kretén. Jí honí v ložnici démon a on to natáčí ... Co z toho může vzejít ? 82 minut ukrutné nudy naprosto o ničem. Vzhledem k tomu, že se děj prakticky odehrává v jedné místnosti se dvěma herci, moc víc se asi čekat nedalo, ale stejně jsem čekal trochu víc. Film, ale postrádá atmosféru a sebemenší náznaky oba krajně nesympatičtí herci pohřbí hned v zárodku. Snad jen posledních pár minut se něco děje, ale to už bylo vše předvídatelné a prostě nudné. 15 %

Jakubův žebřík (1990)

Pecka ! Složité psychologické drama jako hrom. Navíc efektní hororové vsuvky filmu dodávají správně temný šmrnc. 80 %

Přežít svítání (2007)

Celkem obstojný thriller, ale spíš se jedná o drama a to je poměrně dobré. Příběh je sice tak nějak o ničem a některé zvraty jsou hodně samoúčelné, ale celkově film pobaví a tempo je naštěstí vysoké. Průměr žánru okořeněný o nějaké výstřelky a trošku humoru. 57 %

Zakázaná zóna (2010)

Tak nějak nevím, kde všichni berou tu podobu s Districtem 9 , protože já jsem až tolik podobností nenašel. A jestli jde o to, že mimozemšťané havarovali na Zemi, tak by se snad hodilo přirovnání i s Lebkouny ... No nic, ponechme stranou podobnosti a nepodobnosti s tím či oním filmem a zaměřme se na Monsters jako takové. Je to takové sci-fi drama, snad ani thriller a už vůbec né horor. Příběh začíná kdesi "uprostřed" - ufoni už na Zemi dávno jsou a jestli zůstanou kde jsou nebo si podrobí Zemi, toť otázkou a film jí ani neřeší, byť na konci by se již dalo vytušit co bude dál. Je to jen putování dvojice lidí domů a jde jen o to co prožívají při cestě. Co se monster týče, nejsou buhví jak originální a tvůrce se inspiroval obyčejnou chobotnicí, nicméně je fakt, že kráčející stometrová chobotnice, která dokonce i světélkuje je celkem impozantní a stojí za to si počkat na závěr filmu kde se dvě takové potvůrky ukážou v plné parádě. Myslím, že je to scéna co za zapamatování stojí. Příběh je v pohodě, herci jsou v pohodě a potvory taky. Mě se film líbil, dost možná i proto, že jsem od něj nečekal zázraky a nakonec jsem odešel od filmu příjemně překvapen. 75 %

7 gwanggu (2011)

Dvě hvězdy filmu dávám za celkem pěkné monstrum, které , ale spíš než aby nahánělo hrůzu, působilo celkem roztomile. Co je bohužel špatně je, že navíc působilo hodně nepatřičně. Navíc jeho vznik byl tak strašně překombinovaný a nemožný, až to hezké není. Nevím o co se korejci snažili, ale moc se to nepovedlo. Film postrádá atmosféru a jakýkoliv pokus o ní je naprosto rozbitý nepřemožitelnou ústřední hrdinkou, jejíž názory, jsou naprosto šílené a navíc její schopnosti byli taky někde jinde. Trochu mi to připomínalo Millu Jovovich v Residentu ... taky nadschopnosti. Styl natáčení se taky moc nepovedl a chování postav nevím. Je možné, že v Jižní Koreii je to normální, ale pro Evropana je to těžko stravitelné. Jinak třeba scény na motorkách byli opravdu mimo mísu. 40 %

Věc: Počátek (2011)

Hned zkraje chci říct, že po shlédnutí filmu jsem se rozhodoval zda se přiklonit ke čtyřem hvězdám a nebo dát jen tři. Nakonec se rozhoduji pro tři a mám k tomu několik pádných důvodů. Tenhle prequel, nebo spíš remake více méně kopíruje Carpenterovu věc a vlastně i původní Thing From Another World z roku 1951. V případě Carpenterovy verze šlo o znatelný a radikální posun k lepšímu (samozřejmně i v důsledku lepších technik a efektů) a ve finále vznikl jeden z nejlepších sci-fi hororů, tak v tomhle případě o posun k lepšímu nešlo. Taková laťka se stěží překračuje, ale je nutno si uvědomit, že kromě kompletně digitálního monstra a nahrazení hlavního hrdiny hrdinkou film nepřináší nic nového a to je zklamání a velké. Proto, ačkoliv se jedná o dobrý, atmosférický horor se zajímavým monstrem, uděluji jen 3 hvězdy, protože film nepřinesl nic, kvůli čemu by bylo nutné ho shlédnout. Toho kdo neviděl Carpenterovu Věc bude film bomba, ale takhle je moc zbytečný. 67 %

Srážka s mimozemšťanem (2011)

Skvěle obsazená, velice vtipná sci-fi komedie o jednom ufounovi, který by rád domů. Suchý britský humor + americké hurá pojetí, to muselo dopadnout dobře. A Paula si myslím zamiluje každý. 82 %