Perverzáci (2011)

První povídka "Dům a domov" je o párečku úchylných zabijáků, kteří do svého domu lákají bezdomovkyně na trochu těch zvrhlých hrátek a kteří k jejich smůle narazí na společenství upírů (?). Příběh byl zajímavý s originálním rozuzlením. 75 % . Druhý příběh "Stroj na mutanty" se mi moc nezdál. Povídka o mutantech s metrovým penisem a nepřetržitou ejakulací a podivných lécích vyrobených z jejich spermatu, mi přišla spíš jako, že si autor plnil své fantazie, než že by se pokoušel o seriózní horor. A hlavně chyběla atmosféra. 15 % . Třetí příběh "Mrcha" o slečně co se bojí psů a jejím příteli, co nosí doma masku psa, očůrává spodní prádlo a patníky a nechává se píchat připínákem do zadku. Jednoho dne se maník nakrkne a slečně se pomstí ... Celkem úchylárna, ale ještě se dá, 45 % . Celkem hodnotím 50 %

Vyvrhel z pekla (1981)

Před mnoha a mnoha lety jsem viděl tenhle film a přišel mi jako naprosto neskutečný horor. No dneska to zdaleka tak nefunguje, ale dá se říct, že film působí dost atmosféricky a ponuře. Hlavní představitel zabijáka působil celkem věrohodně a film si držel obstojné tempo po celou dobu. Celkem bych dal dvě hvězdy, ale jednu přidám za scénu s vrtačkou. 50 %

Zombie Apocalypse (2011)

Jeden z nejlepších počinů co jsem od výrobce "mehgashitů" Asylum viděl. Příběh jako takový nebyl nic moc extra, prostě taková slabší klasika, charaktery postav byli celkem normální a co se masek týče, celkem to šlo. Jediný větší problém vidím v digitálních efektech, které za moc nestáli. Jako plus bych, ale viděl celkem zajímavý nápad s tygry. Ti se celkem povedli narozdíl od zombie psa. Nad chybkami jako, že z dávno mrvých stříkala krev, nebo, že po krvavých jatkách zůstal hrdince meč naprosto bez krve, jsem celkem rád přivřel oči. Film se odehrával v celkem rychlém tempu a nebýt otřesných digitálních efektů a s lepším scénářem, byl by to celkem fajn film. Takhle alespoň průměr. 55 %

The Plague of the Zombies (1966)

Když jsem film spustil poprvé a hned zkraje viděl bubnující domorodce, dost jsem se zděsil a film vypl, protože tenhle styl není asi to pravé ořechové. Po čase jsem se k filmu vrátil, přiznám se, z nedostatku ničeho lepšího, a ejhle jaké bylo moje překvapení. Je to velice dobrý atmosférický horor s opravdu zajímavou myšlenkou. Pravda je, že masky nejsou nic moc, ale přece jen, po tolika letech se to dá akceptovat. Rozhodně velice zajímavý film, vymykající se žánrovým klišé. 80 %

Parazit (1982)

Céčko jako hrom :) . Dost staré a komické triky, podivné herecké výkony a celkem vtipná příšerka moc horor neudělají. Pamatuju si, že jsem ho viděl jako malý před mnoha lety a nezdál se mi tak zlý, ale i tenkrát mě docela nudil. A to je asi největší slabina filmu. Nuda. Prostě se skoro nic neděje a akční pasáže se omezují spíš na ataky místní party buranů na několik obyvatel zaprášeného městečka. Jedna hvězda za Demi Moore. 15 %

Fáze IV (1974)

Nápad není zlý, scény s mravenci perfektní, ale jinak jen strašná nuda, nuda a zase nuda. Film byl opravdu neskutečně nudný a prakticky nepůsobil jakkoliv strašidelně. O hororu nemůže být ani zmínka a thriller to taky není. Mohlo to být něco víc, ale rozhodně není. 35 %

Jack Frost (1998)

Jo to se tak občas člověk splete a místo hororu si stáhne rodinnou komedii ... Chvíli jsem v cosi doufal, ale už po pár minutách mi došlo, že jsem udělal botu. No, ale tak nakonec jsem film dokoukal a i když tohle není můj šálek čaje, tak jsem vydržel do konce bez poškození zdraví. Film má poměrně dobré digitální efekty a Frost jako sněhulák byl fakt super, ale jinak víceméně film o ničem. Prostě Vánoční rodinný film, který sice neurazí, ale díru do světa neudělá. 38 %

Seznam smrti (2011)

Film bych rozdělil do tří částí, ta první je víceméně psychologická, ale taky poměrně nudná, nic moc se neděje a i když je dramatická stránka poměrně dobrá, tak to není to co bych čekal od filmu s označením horor/thriller. No naštěstí v druhé třetině film mocně nabere dech, zvýší se tempo, hrdinové se pustí do akce a vše je maximálně cool. Super hlášky, brutální vraždy a i dokonale hororová scéna v tunelech ... nicméně od té doby (pro mě taková třetí část) vše zas upadne hodně do podprůměru a konec se mi zdál vyloženě nepovedený. Film disponuje spoustou maximálně skvělých scén, ale jako celek to dost skřípe a na nejvyšší mety rozhodně nemá. 62 %

Ostrov živých (1987)

Před mnohými lety to byl pro mě naprosto fantastický horor se super mutantama, no teď už to taková sláva není. Film mi přijde poněkud překombinovaný a hlavní hrdina se chová prakticky celý film naprosto otřesně. Dlužno ovšem dodat, že ostatní herci mu zdatně sekundují, tedy samozřejmně jen do chvíle kdy bídně zhynou. Mutanti jako takový celkem OK. Na film se dá z nostalgie dívat celkem obstojně, pro toho kdo film v dnešní době uvidí poprvé, bude něco jako parodie na horor. 40 %

Válka Bohů (2011)

Celkem dobrá, ovšem dost bezduchá zábava. Příběh je celkem OK, ale pecka to taky není a charaktery postav jsou taky průměrné. Nicméně vizuální stránka je v pořádku a film se ubírá celkem svižným tempem, tak se člověk ani nestačí nudit a celkově se pobaví. Možná jsem po shlédnutí traileru čekal o něco málo víc, ale zklamán jsem od tohoto filmu neodcházel. 65 %