Život zvířat (2008)

Šokující a brutální horor z prostředí obchodu s lidmi. Ještě brutálnější než horor SAW. Inspirováno skutečnými událostmi.... Tak to tedy určitě ! Šokující je hlavně chování a naivita obětí a brutální je množství klišé a nemyslných scén ve filmu. Celý film je strašně průhledný a předvídatelný. Snad jen ten konec byl trošku jinak než bývá zvykem, ale je jasný že poslední 2 minuty film nezachrání. Herci jsou hrozní, vše působí dost amatérsky a gore efekty vyloženě chybí. Je tu snad jen vyřezávání jazyka (což ale není vidět) a scéna s vrtačkou, ale ta taky není nic moc. Od Odpadu! film zachraňuje pouze to, že jsem film přečkal až do konce bez psychických následků. 10 %

Smrti král (1990)

Tak tohle bylo dost bizarní. Nicméně první polovina byla dobrá, krátké příběhy v rychlém sledu, no druhá půlka to dost zazdila a střílející kameramanka a nebo týpek bijící hlavou o zeď mě moc nenadchly a dost jsem se nudil. 60 %

Zhubni! (1996)

No tak tohle tedy byl horor, vlastně tedy nebyl. Bylo to cosi a rozhodně to horor nebyl a asi ani thriller. Něco jako sci-fi drama řekl bych. Námět je správně švihlej, no zpracování je poněkud horší. Burkeho tlustý kostým jsem mu nevěřil ani náhodou, ale hubnutí bylo celkem fajn.Celkově filmu chyběla logika a myslím, že tvůrci cikána neviděli ani z rychlíku, protože do rolí cikánů dosadili nějaký podivný indiány. Cikánka s prakem byla fakt na ránu. Celkově se na film dalo dívat, ale z pohledu hororu je to sračka. 52 %

Planeta upírů (1965)

Poměrně nenápadité a nudné scifi, bez originální myšlenky, zato s naprosto děsivými rekvizitami a triky, ale to se snad dá omluvit dobou. Snad jen závěr byl poměrně dobrý, ale jinak se jednalo o 86 minut nudy. 33 %

Prokletý ostrov (2010)

Velmi zajímavé psychologické drama o člověku, který se ztrácí ve vlastních bludech. Narozdíl od mnohých jiných filmů se náš hrdina nesetkává s psychopaty maniaky, ale on je tím maniakem jen o tom neví. Filmy ve kterých je realita obrácená naruby v posledních minutách, mám rád a tohle je učebnicová ukázka takového dramatu. 85 %

Dominion: Pod nadvládou zla (2005)

Poměrně zdařilý pokus na téma vymítání satana. Skvělá atmosféra, spousta akce a i trochu toho žvanění, které ale tentokrát mělo hlavu a patu. Jediná výtka směřuje k tomu, že opět se dalo z takového tématu vyždímat trochu víc a projevy ďábla nebyli až tak velké jak by mohli být. Zkrátka a dobře se mělo víc tlačit na pilu. 78 %

$9.99 (2008)

Dost pochmurný animáč, trochu mi připomínal Fimfárum. Loutky jsou hezky udělané, ale zajímavější jsou příběhy. Jsou snad až příliš všední a proto snad jsou tak pochmurné. Mnoho lidí by se s některou z loutek jistě dokázalo ztotožnit. 73 %

Scanners II (1991)

Podobně jako jednička, i dvojka má své nedostatky. Ty se projevují hlavně tím, že hororová stránka filmu je neskutečně mdlá. Je to spíš takový akční sci-fi a ještě hodně béčkový. Několik scén opět navnadilo, ale jako celek se to utápí v šeďi a nudě. Scénář sice poměrně solidní, herecké výkony také, ale málo se tlačilo na pilu a dva třri "scanners" souboje to nezachrání. 65 %

Mrtvý vesmír: Po katastrofě (2011)

Dobrá solidní řežba - ale jen ve vzpomínkách - v přítomnosti se jenom žvanilo a žvanilo. Takže tak napůl, ale příběh je celkově fajn a dobře se na to dívá. Atmosféra je taktéž na výši, nebýt těch dlouhých užvatlaných pasáží, nebylo by co vytknout. 73 %

Seventh Moon (2008)

Klady filmu jsou hlavně lokace ve kterých se děj odehrává - všudypřítomná temná pustina a v ní číhající cosi ... Hlavní hrdinové taky ujdou a příběh ač dost průhledný je taky celkem solidní. Humanoidní monstra moc strachu nenavodí a nejvíc se jim dařilo z kraje filmu kdy si libovali v rozostřených záběrech a nebo při rychlých průletech okolo. Při bližším zkoumání mi masky připomněli neumělé masky zombies z béčkových hororů 70tých a raných 80tých let. Ale to asi není největší zápor filmu. Největší zápor je totiž nuda. Ačkoliv se to nezdá, tak po chvíli jsem koukal jen na to jak naše ústřední dvojice stále prchá temnotou a nic. Škoda, že akce bylo poměrně pomálu, protože pracně vybudovávaná atmosféra se bortila s delšími nudnými pasážemi. Celkově takový průměr. 55 %