Vymítač ďábla (1973)

Hm no možná je to klasika, ale taková bomba to bohužel není. Některé scény jsou opravdu působivé, ale asi nejzajímavější byly scény s různými vyšetřeními. Samo vymítání už tak dobré nebylo. Atmosféra byla vskutku mrazivá, místy až moc, ale celkově působí film poněkud "suše" . Prostě nemá ty grády, které jsem očekával. Takže lehké zklamání. Ovšem herecké výkony byli opravdu dobré. 68 %

Přenašeči (2009)

Poměrně zajímavý film do, kterého jsem se hezky zakoukal a vůbec jsem se nenudil. Scénář byl dost promyšlený, chování postav bylo celkem logické i herecké výkony byli na solidní úrovni. Co bohužel bylo trochu zklamáním, je fakt, že tohle tedy horor vidělo jen z projíždějícího auta.Špatné označení trochu kazí dojem, protože jsem očekával temný postapokalyptický horor a dostalo se mi drama. Což ovšem nakonec není tak špatné. Ale mám pocit, že film nepřišel s ničím novým. Je to taková poctivá řemeslná práce, ale nic novátorského. 66 %

Mrtví mezi námi (2009)

Film by se dal rozdělit na dvě poloviny. Ta první je naprosto příšerně nudná a nezajímavá. Jsme svědky jen několika hysterických záchvatů a spousty žvanění o ničem. Sem tam se sice zjeví nějaký ten duch, ale nepůsobí vůbec strašidelně a film v těchto chvílích nemá vůbec žádnou atmosféru. Tou dobou je film zralý na Odpad! No druhá půlka začíná pěkně tvrdit muziku a začíná se dostavovat i atmosféra a čím víc se blížíme ke konci tím víc atmosféra houstne a vrcholí závěrečnou patnáctiminutovkou, při které jsem měl pocit, že sleduji zcela jiný film. Konec rozhodně za to stojí a je i docela originální a je celkem potěšující, že film nekončí klasickým happy-endem. Nebýt první polovina tak strašně blbá mohl být film celkově o dost lepší a i mé hodnocení by bylo lepší. Takhle je to ovšem pouze sotva průměrná duchařina se zajímavým koncem. 60 %

Zombie přichází (2005)

Skvělé tempo z úvodních titulků se skvělou gore-řežbou bohužel po několika vteřinách rychle uvadá a ačkoliv se první nakažený projevuje už od prvních minut, nic se ve filmu neděje. Lokace jsou opravdu příšerné, herci taktéž a korunu všemu přidává beznadějný scénář. Logika opravdu není silnou stránkou filmu. I rozpočet se zdá být mizerný, protože na place se pohybuje jen několik vězňů a pár dozorců. A jinak kam se člověk podívá, tak tam není nic. Za pousmání stojí scéna ve které si ředitel věznice bere revolver - je zde jasně vidět krabička se slepými náboji. Triky jsou na podobné úrovni jako celý film. Přes to všechno mě film celkem bavil, ale stále nějak nechápu proč. Možná je to tím, že jsem od něj nic nečekal. 38 %

Jason X (2001)

Trapný humor, žádný horor, málo akce, blbá atmosféra, blbý herci .... ale tak abych jen nepomlouval, koukat se na to dalo i přes poněkud debilní námět a trochu pobavila ta androidka co tam Jasona kosila, ale fakt nic moc. Byla to spíš nuda, prostě nic. Díky svému celkem futuristickému pojetí to nemělo nějakou vyslovenou slabinu, ale bylo to tak nějak celkově blbé a špatné. 10 %

Halloween: Zmrtvýchvstání (2002) odpad!

Naprosto pitomá zhovadilost o ničem. Směs naprosto neskutečných a nemožných situací + příšerní herci, to nemohlo nikdy dobře dopadnout. Halloween má jistou historii a i když ne každý díl byl dobrý tak tohle novátorské cosi nesahá ani tomu nejhoršímu z "klasiky" ani po kotníky. Tohle je velká ubohost a vrhá špatné světlo na celý Halloween. K pousmání je i účast Jamie Lee Curtis. Ve filmu se objevila asi na 5 minut jen proto, aby mohly být uvedena v titulcích. A samozřejmě obživnutí Michaela bylo opět vysvětleno velmi svérázně. 4 %

Hellraiser: Vyslanec pekla (2002)

Tenhle film se v mnohém snaží navázat na předchozí díl. A to hlavně stylem a pointou. Bohužel tentokrát se to tolik nedaří a místy film spíš nudí. Závěr po poměrně dobrý, ale ne zas tak překvapivý. Celkově poměrně solidní díl, ale zamrzí hluchá místa. 68 %

Madagaskar 2: Útěk do Afriky (2008)

Příjemná, zábavná, hezky animovaná oddychovka. Některé scénky byli fakt boží. Film se posouvá v poměrně rychlém tempu, člověk nemá moc čas na oddych a film nemá hluchá místa. Pobavil jsem se. 74 %

Henry: Portrét masového vraha (1986)

Dost dobrý, takový drsný a syrový film. Možná mi něco k dokonalosti chybělo, vražd bylo dost, ale k většině se divák vlastně nedostane nebo jen tak nahlíží. Film je takové komorní drama o třech ztroskotancích - slepice na útěku před manželem, deviant s pivkem a trávou a introvertní psychopat. Ač se to nezdá být pravděpodobné, film i přes to že se v něm většinou jen kecá, dobře funguje a vytváří skvělou atmosféru. 77 %

Hellraiser: Inferno (2000)

Tenhle Hellraiser je o dost jiný než ty předešlé a je i o dost lepší. Inferno v té nejčistší podobě. Asi takhle nějak si představuju peklo. A v pekle se s tím tentokrát nepářou, takže zatímco si detektiv myslí, že ze spárů pekelných uteče, neví že už v pekle dávno je. Velmi dobrý film. 85 %