Within the Woods (1978)

Předchůdce slavného Evil Dead se nezapře. Zajímavé ruchy, zajímavá atmosféra, hodně napětí. Evil Dead ve zkrácené verzi. Jen je škoda, že jsem viděl kvalitativně dost otřesnou verzi, ale možná to není tolik na škodu protože jsem byl opět v době děsivých VHS. 76 %

Hellraiser: Pekelný svět (2005)

Další nepovedený Hellraiser, žádná atmosféra a spousta nudy. Celkově byl příběh hodně ujetý a maximálně nepravděpodobný. Prostě hovadina. Magická kostka na internetu a podobný nesmysly, to se fakt nedá. Pár scének ušlo, ale celkově podprůměr. 29 %

Bělásek (1995)

Příběh o neporozumnění a nepochopení génia se zvláštními schopnostmi. Film je nabitý stejně tak statickou elektřinou jako atmosférou některé scény jsou opravdu skvělé. Scéna s umírající srnou byla obzvlášť působivá. Celkově dobře provedený, dobře zahraný a skvěle obsazený film. Drama nebývá můj šálek kávy, ale tohle stojí za pozornost. 93 %

Dark Waters (1993)

Čirou náhodou jsem si všiml tohohle hororu, nic moc jsem nečekal, ale jaké bylo mé překvapení. Akce začíná už od prvních minut, atmosféra je kvalitní už od začátku a rozhodně nepolevuje až do konce. Dlouhou dobu jsem nevěděl oč se přesně jedná, spíš jsem jen tušil a to mě baví. Rozhodně se nejedná o nějaký průhledný film plný klišé, ale o zajímavou atmosférickou pecku. 74 %

Zlomyslný (2004)

NIjak zábavná vyvražďovačka, nijak zajímavý příběh, atmosféra se objevovala jen v náznacích. Děj byl lehce odhadnutelný. Nic moc, dost jsem se nudil a ani ty jatka ve mě nic neprobouzeli. Prostě nuda. Přesto ještě koukatelná. 32 %

1984 (1984)

Myšlenka zajímavá, ale celkové pojetí nic moc. Skoro celou dobu jsem se nudil. Přisuzuji to faktu, že tohle není můj šálek čaje . Svět byl vybarven opravdu těmi nejtemnějšími barvami, ale zas jako takový sci-fi mi to moc nepřišlo. 40 %

Husk (2011)

Tenhle horor je docela bomba. Zpočátku jsem měl pocit že spíš půjde o nějaký klon na téma Kaw nebo Children Of The Corn, ale nakonec se mi dostalo zajímavého atmosférického hororu se skvělým strašákem v kukuřičném poli. Příjemné překvapení. 79 %

Městečko prokletých (1995)

Jelikož jsem neviděl originál, tak nemohu srovnávat. Možná právě proto se mi film líbil. Měl solidní, nejprve tajemnou, později tísnivou, atmosféru, dobré herecké výkony a celkově byl dobře provedený. Děti byli skutečně démonické. Jelikož nemohu srovnávat s originálem, myslím že tenhel film se povedl a i když jsem se místy nudil, určitě se jedná o kvalitní sci-fi snímek. 71 %

Hellraiser: Návrat mrtvých (2005)

Poněkud slabé pokračování jinak poměrně úspěšné série. Celý děj je takový nelogický a nepravděpodobný. Reportérka je opravdu na kudlu do zad, ale asi ne jen ona, ale je jich víc. Herci nic moc, atmosféra žádná a o hororu se ani nedá mluvit. Kdyby na poslední chvíli nenapochodoval Pinhead a neposlal celý společenství "Mrtvounů" do pekel dal bych snad Odpad! 30 %

Freddy versus Jason (2003)

Jako horor je to na Odpad! Ale jako vtipně pojatý akčňák se zajímavými hrdiny, to už se dá brát vážně. Je to celkem paradox, ale právě tady jak Jason tak Freddy předvádějí to nejlepší. Oba tady mají totiž rovnocenného soupeře. Noční můry jsou dobré a Freddy se předvádí jak ve snu tak i mimo něj. Jason ho krásně doplňuje a dohromady je to skutečně řežba. Příběh, ani atmosféru od tohohle nečekejte, ale hodně krve a hodně zábavy ano. 73 %