Barbar (2022)

Skvělá žánrovka s hezky nepředvídatelným dějem. Je to napínavý, moc hezky a v některých momentech i invenčně natočený, vcelku nekompromisní a v některých momentech i docela vtipný (záměrně). Líbilo. Moc.

Kabinet kuriozit Guillerma Del Tora - Pitva (2022) (epizoda)

Vypravěčsky perfektně vystavená epizoda, kamera doslova boží (barevná paleta a svícení, prostě nádhera), příběh zaujal, velmi rychle vtáhnul a nepustil až do makabrózního konce. Spolu s Prohlídkou od Cosmatose nejlepší kousek antologie.

Kabinet kuriozit Guillerma Del Tora - Mimo (2022) (epizoda)

Hodně osobitá epizoda (Amirpour zcela vlastní), která vyniká především stylem (mizanscéna, color-grading, kamera, všechno perfektní). Herci super, groteskní podtón taky, jen ta metafora vcelku dost průhledná, ale ničemu to vlastně v konečném důsledku nevadilo. Taký coenovsky vtipně podtaktovaný body-horror.

Next (2007)

katastrofa k popukání

Black Adam (2022)

tohle snad už nemůže nikoho bavit... mít to 90minut, tak budiž, ale ale přes dvě hodiny digi fackovaček je už hrozně ubíjející.

Venom 2: Carnage přichází (2021)

Občas vlastně i docela zábavné v tom, jak moc to je debilní...ale zas ne tolik, abych si na to po hodině vzpomněl. Dobrý film to není ani náhodou, což naštěstí došlo i hercům.

Na západní frontě klid (2022)

Technicky precizní, akademicky přesná adaptace... jenže tomu chybí srdíčko i dušička... a vlastně cokoliv dalšího, co by tenhle film pozdvihlo nad rámec generického cvičení.

Kabinet kuriozit Guillerma Del Tora - Hřbitovní krysy (2022) (epizoda)

Hodně dobrá epizoda, skvělý vizuál a dobová atmosféra, opravdová makabrózní krása. Natali je hračička, Hewlett výborný protagonista a monstra taky povedená. Bavilo mě to od začátku do konce.