Dostaň ho tam (2010)

Po Kopačkách ve kterém měl Hill své cameo a které vlastně zrodilo ústřední dvojici, jsem očekával daleko nabitější film v rámci vtipu. Jak to u mnoha zábavných scén bývá některých je dobré pomálu. to se děje i tady, co výborně doplňovalo Kopačky zde nedokáže vyplnit celou plochu filmu a tak začne snímek ve své kadenci vtipu pokulhávat Jako nenáročná komedie navzdory dojmům je snímek obstojný

Sociální síť (2010)

My tu tak trochu všichni přistupujeme na Americký sen a způsob života. Pokud hodnotíme hudbu, režii a herecké výkony?! pak se můžeme těšit z opravdu mistrovského filmu na tomhle se ukázalo že Fincher dokáže v podstatě zrežírovat i Ferdu mravence a bude to mít šanci na oscary. Snímek o vymyšlení Facebooku je tupý a nenápaditý, bez děje, přesto se lidem líbí. Nutí mě to přemýšlet jestli je se mnou něco v nepořádku.

Černá labuť (2010)

Právě jsem dokoukal Aronofského Černou Labuť, co o ní říct? žena se teď bojí jít potmě i na záchod a já přemýšlím jestli ten film celý nebyl hlavně o masturbačních a lesbických scénách Natalie Portman, i když mě samozřejmě tyhle scény bavily nejvíc:D

REC (2007)

Již jsem se setkal s názorem že Rec patří mezi deset nejlepších hororů poslední desetiletky. snímáním z prvního pohledu a stylem reportáže se dá řicí že navazuje na Záhadu Blair Witch. Je podobně minimalistický, ale uchopuje látku jiného druhu. Film rychle odsýpá, nemá hluchá místa a v poměrně krátké stopáži upaluje ke svému závěru. Líbí se mi hlavně linka po které putujeme, na začátku se skvěle dostaneme k atmosféře a vytvoříme si vztah k postavám a to mě na filmu baví nejvíc. Není to typický hex'n'slash a místo teenagerů ze střední pozorujeme obyčejné lidi. Bohužel se pro mě nějaký hororový zázrak nekoná, mrzí mě na tom celém hlavně předvídatelnost. Když se někdo podivně zdržuje na místě kam by zdravá mysl nevkročila, čujete že teď musí něco přijít. I přes svoje nedostatky patří mezi velmi povedené kousky. Nová vlna Španělského hororu znovu ukazuje že s ní je nutno počítat, právem je film uveden v sekci Very Important Movies na webu Moviezone

Chicago (2002)

Chicago mě prostě nezklamalo, předvedlo ameriku, showbyznis, Jazz, krásu, tanec a ohromnou porci zábavy.

Management (2008)

Překvapení roku? Na tenhle snímek jsem narazil jako na dvd ležérně pohozené v regálu v elektru. Zaujala mě moje oblíbenkyně Anistonova a taktéž jméno jejího filmového partnera.Zahna si hlavně pamatuju v roli pošuků v Pekelné ženské s krásnou Amandou Peet a v ultranudné Sahaře. Proto když jsem se ke snímku dostal nic jsem neočekával, odměnou pro mě byla velmi jemná podívaná s nádechem melancholie. Velmi příjemná romantika, kterou snesou i pánové bez reptání

Splice (2009)

V podstatě velmi komorní horor s propracovanou psychologií postav, postupně si vytváříte stejné pouto k hlavním hrdinům a jste ostražití, a jak snímek graduje, už jen víte že to celé míří do velké černé díry...

Špióni jako my (1985)

Jestli funguje ve filmech něco víc než záběry výcviku nebo tréninku, pak opravdu nevím co to je. v Bondovkách zbožňujeme když Q představuje vychytávky, v Rockym se těšíme na vybíhání schodů a rány do břicha při sedlezích a mohli bychom si tu vzpomínat dlouze a dlouze. Landis to ví moc dobře také a tak nechal Chase a Aykroyda projít nejtěžším špionským výcvikem a uznejme že v jejich podání se jedná o ohromnou legraci. Když jsou pak nasazeni do akce, prožíváme s nimi jednu šílenou situaci za druhou, která vrcholí Chevyho obvyklým sblížením s první pohlednou ženou, která je nablízku, naštěstí si Dan poradí a najde si svojí špionku. Špioni skvěle konkurují všem žánrovým filmům svými dobrodružstvími a navíc dodávají ohromnou dávku humoru.

Záviš - kníže pornofolku pod vlivem Griffithovy Intolerance a Tatiho Prázdnin pana Hulota aneb Vznik a zánik Československa (1918–1992) (2006)

To mě takhle do kina jednou zlákal název.... název začínající jménem českého folkaře, který zpívá a hraje tzv. pornofolk. Co jsem očekával jsem rozhodně nedostal. Sám hlavní tahák... Záviš, se objevuje v prostřizích scén a jediná jeho role je svými osobitými písněmi oddělovat změť scén bez větší pospolitosti. Pan Karel Vachek by už nikdy podle mého mínění neměl dostat příležitost natočit film, rozhodně ne dříve než se naučí pracovat s kamerou a korigovat děj. Myšlenky, které mají změnit svět se linou na hlavoukroutícího diváka ve sletu, kterému nejde ani věřit. monology se dokonce opakují a tak trapnou historku o Edvardu Benešovi, jsme nuceni slyšet snad třikrát za sebou, poprvé možná zaujme, podruhé nudí a potřetí chcete režisérovi narvat celý kinofilm tam kam slunce nesvítí. Rád bych dal odpad, ale za první vstup Záviše na stříbrné plátno i když je tímto dílem spíše znásilňován dávám jednu hvězdu. Osobně nechápu jak je možné že 153 lidí se průměrně shodne na tom, že si film zaslouží hodnocení 53% a ocitá se v modrých číslech. Troufám že je to pouze tím, že většina filmuznalých uživatelů se prostě rozhodli že si nenechají prznit své smysly tímto počinem.

Bláznivá dovolená (1983)

Dříve než se Chevy Chase úplně zbláznil a začal sázet několikery dovolené do roka, natočil s Haroldem Ramisem první a nejlepší díl této ságy. Vtipy nejsou trapné(minimálně na hraně únosnosti). A na film se prostě dobře dívá