Sexcapades (1983)

1902 - 1955, série krátkých filmů, které ve svojí době byly odvážné tak, že bych se nedivil, kdyby kvůli nim autoři stáli před soudem, nebo dokonce byli popraveni. Dnes mohou na tváři diváka vyvolávat úsměv, možná pozastavení se nad nahotou, někdy nechápavost, co na tom kterém snímku shledáváme erotickým. Pro mě je to výprava do časů, kdy i jen odhalený ženský kotník byl společensky a mravně nepřípustný a takováto díla, byla v prvé řadě ukázkou ohromné odvahy, jak na straně tvůrců, tak hlavně hereček. Fascinovaně si prohlížím i pro mnohé nesmyslný filmeček V nedbalkách a jsem nadšen z toho, že se něco takového dochovalo. Jako svůj vykradačský nápad hledám tvůrčí tým a herečky, abych Sexcapades, lépe řečeno všechny krátké filmy natočil znovu, u některých s více než stoletým odstupem. Pokud se chcete podílet, neváhejte mne kontaktovat.

Iron Man (1994) (seriál)

v rámci animovaných serialů typu Spider-man a podobných, nejde o žádný nadprůměr, autoři totiž uplatňuní koncept "papírového komiksu" ve filmovém světě. Dialogy jsou komiksovou záležitostí: "Poznej moc Mandarina!" *BOOM* s kterou si scénáristi, narozdíl, třeba od již zmiňovaného Spider-mana moc práce nedali, navzdory tomu je zde skvělá porce kreslené akční zábavy a proto nejde o úplně špatný seriál.

Arabela (1980) (seriál)

K Arabele si moje dětská duše nikdy nenašla cestu, fandil jsem Rumburakovi a chtěl aby Fantomas měl co nejvíc prostoru, na úkor všech postav a veškerého příběhu. Vadilo mi jak to bylo komplikované a nikdy nepřišel hrdina co je zbouchal na hromadu a řekl, hele králi tady máš všechny padouchy, přichystej mi uzenáče na snídani jsem zpátky. Na české poměry, však uznávám že pro děti udělali to nejlepší co v té době mohli, po scénaristické a hlavně trikové stránce.

Svět tajemných sil (1985) (seriál)

úvodní znělka mě děsila celé dětství a zároveň taktéž náplň celých epizod, tohle bylo děsivější než Akta-X, tohle byl skutečný svět. skvělé ve své době nebylo nic zajímavějšího.

The Road Runner Show (1966) (seriál)

Nejnápaditější a nejzábavnější z Looney tunes. Pták uličník je v podstatě jen sidekicker kojota Vildy, který díky donáškovému systému od ACME, získává ty nejlepší hejblátka při pokusech o lov na Uličníka. S Vildou jsem pokaždé prožíval absolutní frustraci a přitom maximální radost z toho jaký plán a jaký vynález dokáže tak vtipně a inteligentně použít. Jeho nemluvnost a používání výmluvných cedulek je pro mě maximum krátkometrážního animovaného humoru.

Pekelná kuchyně (2005) (pořad)

Kdo je Ramsay? Neúspěšný fotbalista, úspěšný hrubián a kuchař, v podstatě spíš asi hrubián, než kuchař. Neberu mu to, že vaří skvěle, ale to kde je, má zásluhu hlavně v jeho chování jako z fotbalového stadionu, je schopný hostovy ve své restauraci říct ať jde do hajzlu, když příjde se stížností, že na jídlo čeká již 45 minut a ještě urážet jeho fyzickou schránku(ženě nadává, že by měla spíš jít na liposukci než chtít jíst v jeho restauraci). Lidé se tímto způsobem zábavy baví, já čekám kdy někomu třeba natáhne pěstí, to je taky přece zábavné. oproti Kitchen Nightmares, jde v tomto pořadu už jen o americký způsob reality show, vytratila se edukativnost, vytratil se evropský styl dokumentární zábavy, Ramsey tu na stříbrném podnose servíruje lapidárium lidských odřezků ve formě neúspěšných a po úspěchu toužících lidí, kteří si nechávají nadávat do shnilých šlupek z lejn, jen proto aby byli v televizi s tímhle hrubiánem.

Ano, šéfe s Gordonem Ramseym (2004) (pořad)

Kdo je Ramsay? Neúspěšný fotbalista, úspěšný hrubián a kuchař, v podstatě spíš asi hrubián, než kuchař. Neberu mu to, že vaří skvěle, ale to kde je, má zásluhu hlavně v jeho chování jako z fotbalového stadionu, je schopný hostovy ve své restauraci říct ať jde do hajzlu, když příjde se stížností, že na jídlo čeká již 45 minut a ještě urážet jeho fyzickou schránku(ženě nadává, že by měla spíš jít na liposukci než chtít jíst v jeho restauraci). Lidé se tímto způsobem zábavy baví, já čekám kdy někomu třeba natáhne pěstí, to je taky přece zábavné. Gordon začal ale s velmi dobrým světovým konceptem, do nefungujících otřesných restaurací přišel a poukázal na to jak se to nesmí a nemůže dělat, jak má fungovat čistota, jak prodat jídlo, jak ho připravit. Na jeho licenci navázal dle mého názoru nejlepší TV pořad vůbec Ano, šéfe! a za to je nutné poděkovat.

Ano, šéfe! (2009) (pořad)

Pro mě bezkonkurenčně ta nejlepší "reality show" na celém světovém formátu. Jeden z nejlepších kuchařů, podnikatelů a lidí, které kdy Česká země byla schopna zrodit, Zdeněk Pohlreich se s televizní kamerou vydává tam, kam snad nikdy hygienická stanice a kuchařská múza nevkročila. Pořad je na licenci anglického Kitchen Nightmares šéfa Gordona Ramseyho, pan Pohlreich od něj na začátku od scénáristů zřejmě dostal nakázáno přejímat i některé hlášky: "vyndejte si konečně hlavu z .... a začněte něco dělat!" Na mě působí již značně vulgárně, když se díky svojí rostoucí oblíbeností vymail z drápů producentů, do kterých se ho snaží vtlačit, šéf se stal takovým malým Českým hrdinou. Svým vtipem a glosy, dokáže diváka smíchy povalit z pohovky. To o co hlavně v pořadu jde, je vyhánění pavouků ze zaplivaných rohů českých hospod. Šéf se diví, zlobí, vrhá hromy a blesky, restauratéři se diví, pokají a mrskají zadkem aby vůbec po odvysílání měli ještě šanci přežít v podnikatelském sektoru. Všechny tři sezony pro mě 100%. Na MovieZone prohlásili, že je dobré skončit v tom nejlepším, já nesouhlasím, v ČR je ještě na tisíce hospod, které potřebují Pohlreichův zásah, bude mi chybět a budu doufat, že se šéf do českých zatuchlých kulinářských vod vrátí a zapne svojí nekompromisní čističku.

Prostřeno! (2010) (pořad)

Pokud šéf Pohlreich poukazoval na to, jakými jsme prasaty při stolování v restauracích, Prostřeno poukazuje na drzost a prasáckost, kterou jsme schopni páchat ve vlastních domácnostech. Co je pro diváka a gurmána ještě objevnější a čemu je nutné čelit, je poznatek, že Češi nejsou ochotni se něčemu novému učit, něco nového zkoušet, nebo něco nového uznat. Souboj hostitelů je schopna vyhrát důchodkyně Zlata Kotlíková z Horní Dolní, která servíruje Svíčkovou se šesti a naopak gurmán představující svým hostům Carpaccio jako předkrm a Jehněčí kýtu jako hlavní chod, je udupán do země, protože to rozhodně nikdo jíst nehodlá. Jsem ohromně nadšený z toho, že Prima se pouští do nechtěné satiry na České stolovnictví, s někdy vlažnými a někdy dokonalými glosy od manželského dua Václava Vydry a Jany Bouškové. Velmi by mě zajímal pohled šéfa Pohlreicha. U mě bezkonkurečně za pět, ovšem asi pro jiné kvality než jaký je záměr autorů.

Jamie vaří doma (2007) (pořad)

Nejznámější šéfkuchař světa, bez čepice, v holínkách a na svém statku. Budu lhát když řeknu, že mu tu jeho biofarmu nezávidím. Každá epizoda Vám ukazuje jednu surovinu s kterou se na venkově setkáváte. Mimo Jamieho se často setkáte s jeho italským kuchařským učitelem a jeho hlavním zahradníkem. Jamie si tu prostě masíruje ego tím co všechno si pořídil za svoje vyvařené prachy. Nádherný je tzv. Jamieho zápisník, animovaný soubor receptů s kreslenými vtípky a glosy na to co se na obrazovce děje. za to rozhodně o hvězdičku víc.