3:10 Vlak do Yumy (2007)

„Byron si povedal, že Ježišovi nebude vadiť, ak pozabíja zopár žien a detí. Ježiš asi nemá rád Apačov.“ V podstate súhlasím s Lacim. Croweova postava koná príliš nelogicky nato, aby tento kvalitne natočený western mohol byť aj nadpriemerným filmom. 60 %

Legenda jménem Lamborghini (2022)

Presne takto by nemal vyzerať životopisný film. Podfinancovaný, nudný, s jalovým hlavným predstaviteľom, ktorý sa do svojej role vôbec nehodí. 25 %

Co jsme komu všichni udělali? (2022)

Úplne v pohode pokračovanie. Séria si drží svoj štandard a musím povedať, že i keď ani trojka v podstate nemá scenár, vďaka dobrým hercom, ktorí si zjavne sadli a vedia čo majú hrať sa mi na film pozeralo príjemne. Ak sa vám páčili predchádzajúce časti, za to jedno pozretie to určite stojí. 60 %

Podvodník z Tinderu (2022)

Zaujímavo vystavaný dokument, ktorý však na konci vyšumí trochu do prázdna, keďže, hups spoiler, očakávaný happy end sa nekoná. Židovský Charles Leclerc to mal prešpekulované až nečakane do detailov a je (alebo ani nie je) zarážajúce, že keď od vás šmejd vyláka peniaze, nie je to trestný čin, lebo ste mu ich dali dobrovoľne. Na druhej strane, okradnuté slečny sa rožkom nechali opiť dobrovoľne, pretože ak má človek v profile na Tinderi uvedené, že pracuje ako pokladník v Lidli, dievčence asi veľmi rýchlo stláčajú ESC. 60 %

Betlémské světlo (2022)

„Nie je to náhodou ten spisovateľ Šejnoha?“ – „Je.“ – „On ešte žije?“ – „Bohužiaľ.“ Betlehémske svetlo má v sebe takú tú svěrákovskú poetiku, lenže to je asi tak jediné pozitívum. Ináč je to strašne nezáživný a nudný film. 40 %

Accident Man 2: Zabijákova dovolená (2022)

Bitky sú napriek absencii Jesseho Johnsona natočené prehľadne, akurát choreografia mi pripadala byť pri všetkých takmer rovnaká. Zvyšok tohto filmu (príbeh, postavy, pokusy o humor) je chujovina non plus ultra. Zbytočný sequel. 30 % dávam s prižmúrenými očami.

Top Gun: Maverick (2022)

„Nehovor mi, že nám odišiel aj druhý motor!“ – „Dobre, nepoviem ti to.“ Maverick je film plný nostalgie a spomínania. Chápem, že pre tých, ktorí vyrastali na origináli je to návrat do mladých čias a akési pohladenie na duši. Bohužiaľ ja sa medzi takýchto ľudí neradím, no i napriek tomu sa filmu nedá uprieť isté čaro. Jasné, scenár to v podstate nemá, ale okrem prvotriednych akčných scén ma potešilo i množstvo hlášok („Neskúšaj na mňa ten pohľad!“ – „Iný nemám.“) a také to oldschool pojatie filmu ako celku. 50 %

Samaritán (2022)

Jedna hviezdička je možno trochu kruté hodnotenie, ale Samaritán rozhodne nie je dobrý film. Má chabý príbeh a rovnako chabé špeciálne efekty. Sly ide na štvrť plynu a mal som z neho pocit, že na pľac ho dotiahli násilým. Ak bude v nastolenom trende pokračovať, asi by mal zvážiť odchod do dôchodku po vzore Bruca W. 25 %

Blackjack (1998) (TV film)

„Máš strach z bielej?“ – „Nie, mám alergiu na laktózu.“ Film má tri akčné scény. Vynikajúcu prvú na začiatku, priemernú druhú v prostriedku a podpriemernú tretiu na konci. Medzi nimi sa kvôli pochabému scenáru nachádza iba nezáživná televízna nuda rokov deväťdesiatych. Vlastne, v 90. rokoch sa točili aj lepšie seriály. Blackjack mal byť totiž pilotom k seriálu, no Dolph mal toľko rozumu, že po tomto otrase sa na celý seriál vysral. Našťastie. 20 %

Denní směna (2022)

„Mám odteraz nosiť rolák, či čo?“ Nový kult z toho nebude, ale vzhľadom nato, čo v poslednej dobe Netflix púšťa do sveta, je Day Shift určite to lepšie z ich produkcie. Akcia je fajnová a vtipné scény fungujú hlavne vďaka Daveovi Francovi. Ináč je tempo dosť vlažné, ale zase na konci som mal z filmu dobrý pocit, takže tento raz som ochotný prižmúriť všetky oči a dať 70 %.