Smolný pich aneb Pitomý porno (2021)

„Minulý rok sme tu mali učňa.“ – „Toho paka?“ – „Áno, dostal za úlohu vyrobiť stuhu na veniec s nápisom 'Odpočívaj v pokoji' na oboch stranách. A on na ňu napísal 'Odpočívaj v pokoji na oboch stranách'.“ WTF? Prvú polhodinu obdivujeme "krásy" Bukurešti, pričom sa stretneme so zopár miestnymi idiotmi. Druhú polhodinu nám režisér púšťa akýsi dokumentárny exkurz do rumunskej minulosti (to bolo akože už úplne wtf). No a v záverečnej polhodine sledujeme nepodarenú variáciu na Dvanásť rozhnevaných mužov. Ak bol zámer filmu kritika dnešnej spoločnosti, tak nevyšiel. Ale ak bol zámer filmu poukázať nato, že v Rumunsku sa to len tak hemží debilmi, hulvátmi, rasistami a anitsemitami (čo si osobne nemyslím), tak potom splnil svoj účel na 100 %. Bohužiaľ moje hodnotenie bude o niečo nižšie. 10 %

Mistrovská úroveň (2020)

„Som Roy. A toto urobil Roy.“ Ak by som v záverečných titulkoch nevidel Carnahanovo meno, tak by som dal ruku do ohňa, že Boss Level režírovali Neveldine a Taylor. Táto adrenalínová jazda mi totiž hlavne svojím tempom pripomenula Crank. Páčil sa mi aj námet s časovou slučkou, kedy sa hlavnému hrdinovi opakuje ten istý deň (takýto druh filmov mám rád už od Zdrojového kódu). Jasné, nie je to najgeniálnejší film o cestovaní v čase, ale to zbesilé tempo toho veľa kompenzuje. Jediné, čo by som vytkol je, že z tých výbuchov a palieb guľometu bolo strašne cítiť (vidieť) lacné CGI. Ale áno, uznávam, že ak by sa všetky tie nákladné akčné scény mali točiť v reále, asi by rozpočet musel byť niekoľkonásobne vyšší. Čiže podčiarknuté, sčítané, ak máte radi akčné filmy, ktorým nedochádza dych, je Boss Level tá správna voľba. 60 %

Včela na mušce (2022) (seriál)

„Trevor Bingley, chcete niečo povedať predtým, než vás odvedú?“ – „No, viete, bola tam včela.“  Not bad. Jasné, druhý Mr. Bean to nie je (aj keď inšpirácia je zjavná), no som rád, že niečo takéto vôbec vzniklo. Bola by škoda, keby Rowan Atkinson už nevyužíval svoj, ako to nazvať, mimicko-minimalistický humor? Jasné, väčšina gagov je predvídateľná, ale aj napriek tomu, ma súboj muža - motáka s CGI včielkou bavil. Akurát nechápem, prečo celovečerný film rozkúskovali na deväť kraťasov. 55 %

Ambulance (2022)

„Nepanikár! Predsa ťa nemôžu zatvoriť za sprej v ruke.“ – „Jasné, ale tí chlapci tuto... vyzerajú akoby vypadli z GTA-čka.“  Okej, uznávam, že natočiť takéto žrádlo za 40 mega je umenie. A oceňujem, že je to akčná jazda od začiatku do konca. Ale tu všetky pozitíva končia. Väčšina postáv (vlastne asi všetky) sa nielenže chovajú ako dementi (nevymením sanitku za normálne auto pri prvej príležitosti, čakám, kým fizli zistia, že v nej som), ale aj sú poriadni dementi. Po zhruba hodinke už ani tie bayovské otočky a nálety dronov mi nepripadali byť cool, skôr som z nich dostával záchvaty. Michael natočil za celú svoju kariéru jediný dobrý film, ale Ambulance to rozhodne nie je. Keď natočí aj druhý, zobuďte ma, prosím. 40 %

Pravidla zabíjení (2022)

„Ako dokážeš zbraň ukryť do rozkroku? Keď si ju tam chcem strčiť aj s tlmičom, vyzerá to, že mám obrieho vtáka.“ Chcel som napísať, že je to smutný koniec jednej hereckej legendy. Ale potom som si uvedomil, že je to vlastne to najlepšie, čo Bruce Willis za posledné tri-štyri roky natočil. Takže vyberte si. Kebyže sa jedná o ďalší film Adkinsa s Johnsonom, tak by som ho chválil, že vyzerá kompetentne, má kvalitné akčné scény, a ten ultradementný príbeh by mi možno ani nevadil. Ale keď vidím hviezdy rokov minulých v takomto béčku, je mi z toho vlastne do plaču. 40 %

Rození obchodníci: Vysněné auto (2019) (pořad)

Mike sa vrátil do Británie a jeho novým parťákom je bývalý hlavný mechanik teamu McLaren F1. Znie to super, však? No realita, resp. koncept tejto novej odnože Obchodníkov s autami mi až tak nereže. Síce je pekné, že chalani sa snažia pre klienta zohnať jeho auto snov, pre diváka to však znamená, že sa viac pozerá na kupovanie a predávanie áut, než na ich opravy a renovácie. 55 %

Záchrana klasických aut (2012) (pořad)

Mám rád relácie o renovácii starých, klasických áut. No nemám rád ich americký formát, kde v popredí stoja ľudia a konflikt medzi nimi, ktorý tvorí gro celej relácie. Aj keď Classic Car Rescue je britský program, svojím formátom pôsobí skôr americky. Ale zase uznávam že Bernie a Mario sú celkom komická dvojica, takže pár častí sa dalo v pohode pozrieť. 40 %

S podporou celebrit: Nové auto (2021) (pořad)

Ant je sympaťák a zručný mechanik, ale jeho nový program má jeden zásadný problém. Je to totiž typická americká pičovina, kde americká celebrita akože pomáha zrenovovať auto pre nejakého svojho známeho, ktorý si to strááášne, ale stráášne zaslúži. Polku relácie (toho na konci obdarovaného človeka) ospevujú, ale z renovácie auta veľa neukážu. Ak ste si Anta obľúbili vďaka Wheeler Dealers, tak Celebrity IOU: Joyride je pravý opak. Čiže pre mňa strata času. 25 %

V nemilosti (2021)

Typický hollywoodsky kalkul, ktorý sa síce snaží tváriť chladno a odmerane, no nemyslím si, že cielene. Skôr tak pôsobí kvôli neschopnosti režisérky vtiahnuť diváka do deja, čo vo výsledku vôbec nie je dobré, pretože žiadnu z postáv som si neobľúbil, a tak som len čakal a čakal, kým tento nudný film konečne skoční. Sandra Bullok fajn, ale iba kvôli nej hviezdičky rozhodne pridávať nebudem. 40 %

Tlusťoch (2020)

„Aký je účel vašej návštevy?“ – „Rekreácia. Lov. Chystám sa niečo zabiť.“ Novodobá vianočná klasika z toho rozhodne nebude. Rád by som vedel, čo presne tvorcovia zamýšľali týmto filmom. Vtipný nie je, akčný nie je, určený pre deti už tobôž nie. Z každého rožka troška, ale vo výsledku totálne nahovno. Namiesto príprav novej Smrtonosnej zbrane sa naozaj musí Gibson zahadzovať s takýmito pičovinami? 15 %