Vůně ženy (1992)

„Kocúra nechaj vonku! Nech si aspoň on zakefuje.“ Krásny film. Až mi ľúto, že mi tak dlho unikal. 100 %

1984 (1984)

Jeden z tých filmov pre mysliteľov, ktoré idú úplne mimo mňa. Prvých 70 minút bolo ukrutne pomalých a nudných, potom to začalo byť aspoň trochu zaujímavé, ale stále rovnako pomalé a nudné. Zobrazenie absurdnej totality bolo podľa mňa skôr na škodu, pôsobilo to až príliš nerealisticky. A neodpustím si poznámku na záver, väčšina recenzentov a v podstate aj tvorcovia filmu si pomýlili lásku so sexom.

Pomsta (2021)

„Nikto nie je taký hluchý ako tí, ktorí nechcú počúvať.“ Výborné akčné scény, v niektorých prípadoch dokonca aj nápadité (požiarna hadica), ale mimo nich ma film vôbec nebavil. Robert Wenk scenáristicky zaspal niekedy v 80. rokoch, ale tentoraz to už nie je pochvala. Herecky nabúchané hviezdami rokov minulých, až sa mi chce povedať, že je to také Expendables 3.5 na čele so stále ohybnou Maggie Q. 40 % P.S.: Palec hore dávam Michaelovi Keatonovi a jeho kaskadérom :))

Na špatné straně (2018)

„Keď vás dnes označia za rasistu, ste na tom horšie ako komunisti v 50. rokoch.“ Viete čo najviac vzruší Craiga Zahlera? Keď pretiahne film. Ha-ha. Dragged Across Concrete mohla byť kvalitná, drsná kriminálka, no obsahuje množstvo nezmyselných scén (lupič-zabijak vykrádajúci samoobsluhy, aby si mohol kúpiť nepriestreľnú dodávku, WTF?), zbytočných scén (nekončené sledovačky) a zbytočných postáv (prijebaná Jennifer Carpenter). Pravda, posledná polhodinka je celkom zaujímavá, ale sama o sebe film nezachráni. A vlastne ma nasralo aj to, že koniec bol taký... ako sa v dnešnej dobe hovorí, politicky korektný. 40 %

Tenkrát v Hollywoodu (2019)

„Je celkom slávny.“ – „Tento? A kvôli čomu?“ – „Zabil svoju ženu a prešlo mu to.“ Príjemná retro atmosféra a jedna vynikajúca scéna s Bruceom Lee, ktorá len dokazuje, že keby dnes Bruce žil, po internete by nekolovali vtipy o Chuckovi, ale o ňom. Inak ale kde nič, tu nič. Tarantino nám servíruje svoju alternatívnu realitu rozťahanú na takmer tri hodiny, ktorá nemá ani hlavu, ani pätu. 40 %

The Gardener (2021) odpad!

Gary Daniels je taký zostarnutý, že keby v titulkoch nebolo uvdené jeho meno, ani ho nespoznám. Ale dôchodcovskú kategóriu Mr. Olympia by asi ešte vyhral. Zato profesionálny neherec Robert Bronzi by nevyhral ani súťaž imitátorov Charlesa Bronsona, keďže je už nejak príliš spuchnutý. Síce opustil svojho dvorného režiséra, kameramana a strihača Reného Pereza, ale vo výsledku sa nezmenilo nič. The Gardener je podfinancovaná sračka bez scenára, ktorú mohla zachrániť aspoň akcia, ale... Gary síce dostal priestor, lenže choreografia je nulová (zopár propagačných kopov z otočky) a kamera strašne roztrasená... lenže Bronzi nepredvedie ani to minimum. Nielenže sa nevie biť, on sa nevie ani hýbať! Choregorafia bitiek musí byť prispôsobená jeho (ne)schopnostiam, navyše pri nich vyzerá strašne neprirodzene. Založiť si kariéru na tom, že sa podobá na 20 rokov mŕtveho herca evidentne nestačí.

Banda (2019) (seriál)

„Si federál? Nevyzeráš ako federál.“ – „Imigrant nemôže byť federál?“ – „Nevyzeráš ani ako imigrant.“ – „Nie? A ako teda vyzerám?“ – „Ako herec z pornoverzie Matrixu.“ Podarená adaptácia „tak trochu“ nezvyčajného komixu. Ak sa tešíte na niečo v štýle od Marvelu alebo DC... tak sa radšej netešte. The Boys sa pekne vysmievajú súčasnému trendu komixoviek a ja sa len pýtam ako je možné, že niekto s takouto bandou anti-superhrdinov neprišiel už skôr. Po prvej sérii: Tých osem častí na jednu sériu je tak akurát, lenže nie všetky postavy dostanú adekvátny priestor. Na druhej strane zase musím pochváliť niektoré výborne napísané a zahrané postavy – najmä Homelander a Starlight, večne nasratý Karl Urban s imidžom Hugha Jackmana mi síce liezol na nervy, no uznávam, že Billyho Butchera zahral výborne. Príbeh sa počas prvej série pekne posunul a skončil megacliffhangerom. Inak, 10 miliónový budget na epizódu je (našťastie) na špeciálnych efektoch aj vidieť. Po druhej sérii: Začiatok bol trochu ospalý, ale potom sa to už postupne rozbehlo. Akurát finálne ma trochu sklamalo, čakal som viac - a hlavne som čakal, že tak "jednoduché" scény, ako sú hand-to-hand combaty nebudú doprasené strihom. Kladne hodnotím, že sme sa dozvedeli mnoho vecí z minulostí členov Bandy aj z minulosti Voughtu a ako celok to dáva zmysel. Som zvedavý kam sa príbeh posunie ďalšou sériou. Po tretej sérii: Tretia séria priniesla zaujímavé nápady (V24, Homelander vo vedení Voughtu) a postavy (Soldier Boy), ale prišla mi dosť nekonzistentná, v zmysle horšia epizóda strieda lepšiu a naopak. Je škoda, že nebola poslednou, pretože možnosti na dorazenie Jediného muža na nebi sa núkalo viac, než dosť. No tvorcovia sa radšej rozhodli seriál natiahnuť o jednu (a dúfajme, že aj poslednú) sériu. 1. séria: 80 % 2. séria: 80 % 3. séria: 75 %

Schumacher (2021)

„Myslím si, že s otcom by sme si rozumeli. Pretože hovoríme rovnakým jazykom, jazykom motoršportu. Myslím nato dosť často. Vzdal by som sa všetkého, aby som to mohol mať.“ Pekný dokument, z ktorého som sa dozvedel zopár faktov, o ktorých som predtým netušil, no zároveň musím skritizovať, že veľa momentov Schumiho kariéry bolo vynechaných (Suzuka 1998, koniec sezóny 1999 a prakticky celé úspešné obdobie po roku 2000). Palec hore dávam Damonovi Hillovi a Eddiemu Irvineovi, ktorí mali x dôvodov nepodieľať sa na tomto dokumente, no napriek tomu účasť neodmietli. Najviac emotívne však boli rozhovory s rodinou, hlavne s manželkou Corrinou, ktorá povedala jednu veľmi krásnu vetu, a síce, že nikdy si nekládla otázku prečo sa to stalo práve im, pretože takéto veci sa proste stávajú aj iným. 60 %

Zemřít je snadné (2009)

„Poznám tú miestnosť. Je to skúšobňa. Určite ste tam pred koncertom nacvičovali.“ – „My nenacvičujeme. Len hráme.“ Mohol by som kritizovať blbý scenár, aj to, že akčné scény mohli byť lepšie. Alebo, že Dolph sa (opäť) neprekonal. Ale nebudem. Pretože všetci vieme, že veľký blondín natočil už aj horšie skvosty, takže Command Performance vlastne môžeme považovať za taký jeho nadštandard. Aspoň nemuseli šetriť nábojmi a dočkali sme sa aj jedného reálne vyzerajúceho výbuchu, čo pri súčasnej nízkorozpočtovej produkcii (Castle Falls) nehrozí. A bolo to o niečo lepšie než Dolphova prvá Smrtonosná pasca. 30 %

Die PS-Profis - Mehr Power aus dem Pott (2009) (pořad)

Televízna relácia, kde dvaja týpci na základe zadania od diváka - klienta, kupujú preňho ojazdené auto. Áno, takýchto relácií tu už bolo pomerne veľa a je pravda, že každá časť je plus-mínus o tom istom, ale Jean-Pierre a Sidney sú naozaj podarená dvojka, takže o zábavu je postarané.