Velký den slečny Pettigrewové (2008)

Rozverná Amy Adams házející cukrbliky a špulící rtíky do všech stran. Frances McDormand starší, než skutečně je, resp. není to příliš lichotící role, která by ji dodala té nejlepší vizáže, ostatně, vlastně tu herečka ani příliš velký koncert nepředvádí, což nijak zvlášť ale nevadí a každopádně ztvárňuje skvělý protipól bezstarostnému mládí a frivolnosti Amy. Taky se tu hodně mluví, směje a mračí, šustí tu satén a krajky a klapou podpatky a celé to droboučkými krůčky dotančí ke zdárnému konci. Jste-li uvolnění, chcete-li se jen dívat a nenásilně se bavit, určitě se na slečnu Pettigrew podívejte, mne nijak neurazila (i když ze začátku to vypadalo dost děsivě), naopak.

Můj život beze mne (2003)

Ach to bylo krásný a jak jsem si poplakala, jako dlouho ne. Sarah byla úžasná a vůbec všichni byli báječní. Hudba geniálně podkreslující děj, téma děsivé a přesto tolik ze života...Je to ten druh filmů, na který musíte mít náladu, ale pokud se to sejde, jak má, pokud se správně trefíte, pak jste ztraceni...v tom dobrém slova smyslu.

Lekce neslušného chování (2008)

Na můj vkus je to tu silně nadhodnocené, ale nijak mi to zvlášť nevadí, nebyl to špatnej biják...Jen jsem vlastně celou dobu nevěděla, na co že se to dívám...spíš romanticko-historický film styl Austenová-Brontë, nebo drama spějící k tragickému vyvrcholení, či snad komedii v lehce dobových kulisách? Aby toho nebylo málo, i hudba mě mátla - Sex bomb jako kulisa k tradičnímu honu na koních? Vyděsil mě i tanec Colina, copak mu to nestačilo v Mamma mia? Asi ne. Jediné štěstí, že laťka byla ze začátku nastavena hodně vysoko, takže když se film hledal, až se našel (respektive jeho tvůrci), neválel se v trapném bahně, ani se ztěžka neplatil po kolenou...Takže si ode mě tři hvězdičky zaslouží, i když potenciál byl pravda vyšší.

Volver (2006)

Volver je film, který hodně stojí na Penélope. A já jen nevěřícně zírám, proč mi vlastně celou dobu vadila - tady je úžasná a famózní, nádherná ženská, báječná herečka i zpěvačka. Jen uvěřit jí tu dceru byl trochu problém. Při hodnocení trochu přidávám, asi od poloviny se poměrně hodně zvolnilo tempo a byla to škoda, ale přesto i tak nám Almodóvar opět poskytl citlivý pohled do ženského světa a toho, co všechno v sobě skrývá za sílu a potenciál. Výborné.

Zánik Empire Falls (2005) (TV film)

Skutečně hvězdné obsazení a příběh vyprávění s obrovským citem a zájmem. Nečekaný závěr, který mne překvapil. Měla jsem jinou představu a ono se z toho nakonec i stalo drama! Ale to vlastně nebylo až tak důležité, podobně jako to, jestli postava Helen Huntové měla o 20kg víc nebo míň.

Nakonec zemře (2010) (amatérský film)

Kristepane! Myslím, že jsem musela zestárnout o několik let!!!

Miluju Saru Jane (2008)

Teď úplně nevím, co je myšleno emotivním příběhem. Mně to moc emotivní nepřišlo, konec je ovšem nečekaný a drsný, ale co, chtělo to ženskou/dívčí ruku.

Fifty Percent Grey (2001)

Tak narozdíl od jiných kraťasů, které jsou příliš dlouhé, tento mi přišel zbytečně krátký, animace byla výborná, takže bych i ráda koukala dýl.

Spin (2005)

Neuvěřitelná pecka, něco tak úžasnýho jsem už neviděla snad roky...to není za 5, ale aspoň 10 hvězdiček! Paráda! Cokoliv dalšího dodávat by bylo velmi, ale opravdu velmi zbytečné. Navíc, Djkoma to vystihl za mne a lépe.

Teletubbies (1997) (seriál)

Já to měla svého času ráda a dokonce na to psala i seminárku...Je to tak trochu nostalgie a to já můžu.