V zajetí démonů (2013)

Výtečná duchařina s hrůzostrašnou atmosférou...jedinou mojí výtkou je začátek: zdlouhavý, skoro až nudný, zbytečné představení postav, které nakonec ve filmu nehrají žádnou roli, obecně zavedení diváka do děje - než jsem pochopila, o co asi půjde, kdo je kdo, tak mne to docela otrávilo. To už jsem dlouho neviděla, že by se takto někdo motal z kruhu a nemohl z něj ven. Když už se vše ale uvedlo na pravou míru a bylo jasné, kdo bude hlavními hrdiny a jaký příběh budeme sledovat, začala zběsilá, dechberoucí jízda. Herecké hvězdičky, které přesvědčivě kulily oči a byly stále v šoku a děsu, tomu dodávaly bezva šmrnc.

Země naděje (2012)

Velmi vydařený film. Psychologické drama...jako vždy výtečný Damon (jako by ani nehrál roli - je to on, je to reálné, věřila jsem mu každé mrknutí oka). Příjemná hudba....zajímavý příběh, v závěru bohužel nechutně americký...a to je mojí jedinou výtkou. Je jasné, že Promised land nebude trhákem roku, ale rozhodně film patří do skupiny těch nadprůměrných, byť bohužel méně nápadných děl.

Truth or Dare (2012)

Béčkové, nijak překvapivé, chvílemi nechutné, závěr lehce překvapivý, ale opravdu jen lehce. Hlavní hrdinka je sexy a jde do podoby Angeline Jolie, to je asi největší tahák filmu. Ale neuráželo mne to a dívat se na to dalo.

Pravidla mlčení (2012)

Spousta mluvení. Staří dobří herci, Redford, jak jej známe. Kvalitní filmařina bez žádnéhopřekvapení.

Sezóna zabíjení (2013)

Film jako by se skládal ze dvou částí - ta první je víc než výtečná - příběh, atmosféra, herci...a pak se to zvrhne a v závěru je to tak blbé a trapné, až jsem se skoro styděla, že se na to dívám....Přesto se mi moc líbila hra, kterou ti pánové rozehráli...věřím, že se dobře bavili a spolu jim to moc sedne. Bylo to něčím netradiční a mělo to šmrnc, alespoň po většinu filmu.

Světová válka Z (2013)

Výborný akčňák s modrookým Bradem a zombíky v hlavní roli. Nutné vidět na velkém plátně, pořádně ozvučené. Melodie, která se line filmem od prvních titulků, je dokonalá a velmi zdařilá. Scény jsou nadupané, leč předvídatelné a mnoho z toho, co je nám tu předkládáno, jsme už viděli jinde. Na druhou stranu, Světová válka Z si nehraje na víc, než je, a v rámci svého žánru patří k tomu nejlepšímu, co bylo natočeno, určitě se na to ráda po letech podívám znovu, podobně jako např. na Válka světů

Zdrojový kód (2011)

Precizně odvedená práce, vysoká kvalita...ale přece jen tomu něco chybělo, to něco podstatné, co by film učinilo jedinečným. Každopádně vynikající Gyllenhaal a slušné akční scény.

Krvavý stát (2011)

Horor, který je navíc krutě vtipný, zejména v závěru? Neskutečná kombinace, jedinečná a jen houšť. Tuhle jízdu jsem si užila a jsem ráda, že jsem nedala na komentáře některých uživatelů zde, kteří Red State posouvali podle mého názoru zcela chybně do vod určených pro teenagery. I my ze starší generace si můžeme přijít na své.

Maniak (2012)

Jeden velký omyl a já nechápu a kroutím hlavou čím to, že film má tak vysoké hodnocení. Bylo to hloupé, trapné, zvrhlé a nechutné a to vše prvoplánově a samoúčelně. Chci-li hloubku, pustím si raději Psycho, což je z podobného ranku, ale nesrovnatelné kvality. Rychle zapomenout, pro mne a snad i pro ubohého Froda (Elijah se v mým očích své nálepky již nezbaví, i když bude mít ruce zakrvavené ještě o krapet víc).

Jack Reacher: Poslední výstřel (2012)

Cruise může a Jack Reacher dle mého názoru má potřebný nadhled a ironii sama ze sebe, tedy divák dostane přesně to, pro co si přišel (slabší odvar Mission Impossible) a jde spokojeně domů. O čem to bylo, to už jsem žel již další den nevěděla.