Tajemství (2007)

Židi ve Francii za druhé světové války. Jeden z příběhů, tragických, jak jinak. S krásnými herci a pomalým tempem vyprávění. Líbilo se mi to, což o to, ale pochybuji, že mi zůstane v paměti.

Trust (2010)

Poučný film pro teenagery, jak se nechovat na netu. Zdá se mi, že víc než věrně zachytil, co všechno se může stát a především jsem nadšená ze způsobu, jakým se tvůrci věnovali jednotlivým postavám. Tu tragédii prožívali všichni zúčastnění a každý trochu po svém a režisérovi se povedlo víc než zdařile ty jednotlivé pohledy zachytit. Dovětek na závěr byl možná trochu laciný, ale hodil se. A velký potlesk navíc Cliveovi, byl zdá báječný, naprosto bezchybný v roli otce dospívající dcery a seklo mu to zde víc než ve všech těch akčňácích, ve kterých se producíruje nyní.

Ohnivé ulice (1984)

Mělo to něco do sebe. I když jsem xkrát během sledování měla cukání film vypnout (staré, gangy, potyčky, téma tuctové, jen aby bylo o čem hrát), ale pak mi to přišlo natolik klasické a stylové (místy hraničící s parodií), navíc se slušnou hudební stránkou, že jsem to dorazila do konce a docela jsem si to užila, včetně mladičkého hejkovského Willema Dafoe.

Henry a June (1990)

Někdy méně je více. Na kvalitu je potřeba víc než dlouhé, rádoby smysluplné pohledy, kupa maskary a rtěnky a hlubokomyslné řeči, které vyznívají prázdně a zbytečně. A že to má být životopisné, o Henry Millerovi? Hm, tak to taky nestačilo.

Muži, co zírají na kozy (2009)

Plejáda skvělých herců. Neuvěřitelné "džouky." Parodie na entou. Jízda, jakou zažijete málokdy, v hlavní roli s dokonalou dvojkou naivka McGregor a ujetý Clooney parodující vlastně i sám sebe. Když se tomu poddáte, budete se skutečně bavit.

Candyman (1992)

Kvalitní horor z počátku devadesátých let a zdá se, že přibývající roky mu jen přidávají na kráse a atraktivnosti. Poutavé záběry, strhující hudba, temnota snoubící se lehce erotickými prvky a tahle kombinace kupodivu nepůsobí ani trapně. Tedy, pokud jde o mne, já jeho jméno nevyslovím, ani jednou, natož v zrcadle.

Alcatraz (2012) (seriál)

Kdo se našel v Lostech, bude se mu líbit i Alcatraz. Zvuk zavírajícíchvězeňských dveří mi stále zní v uších, roztomilý Hurley mne bavil i zde a osud jednotlivých postav mne také nenechával chladnou. Chci druhou řadu!

Dům snů (2011)

Ze začátku to vypadalo jako horor, než se to všechno překlopilo (škoda), nastal zvrat a pak to byla tak trochu detektivka. První půlka je rozhodně lepší, napínavá. A konec, ten taky mohl být romantičtější...ale jo....a na herce se dobře koukalo.

Super 8 (2011)

Mnoho povyku pro nic. Už teď mi to přijde přestárlý, pro děti, tak akorát dobrý na sobotní líné odpoledne, aby se děti zabavily a rodiče si na chvíli vydechli. Zpočátku napětí a zajímavé scény (příjezd vlaku) vystřídá tupé klišé, vřískající děti a monstra, kterých už jsme viděli mračna kdekoliv jinde. Nejsem si jistá, kdo je vlastně cílovkou, ale mám za to, že snahou zalíbit se film zbytečně ztrácí u všech skupin.

Záhadné zmizení (1993)

Zajímavá podívaná se zkušenými hereckými matadory. Je to docela detektivka, i když vraha hledat nemusíme. Ale stojí za to dívat se na jednotlivé postavy, jak to s rozdanými kartami rozehrávají. A i když už film něco pamatuje, tváří se docela jako švihák. A mně to bavilo se na něj koukat, i když stopáž bych možná o pár minut zkrátila.