Za bílého dne (1991) (TV film)

Víc než slušný TV film, nečekaný zvrat, pomalu stupňované napětí. Psychologické drama (jak toto spojení nemám ráda, ale tady se holt hodí), velmi vydaření, poodhalující kus toho, jací jsme a můžeme být - ať už jde o obě strany. Příjemné překvapení.

Mezi světy (2005)

Bože můj, kolik filmů se ztracenými lidmi v Mexiku už jsem viděla? Už jsem jak ten detektiv ve snímku....no, pro mě tuctové béčko, které přišlo o můj zájem brzy v prvních minutách.

Kalvárie (2004)

Hm....i když je to docela staré, jako by to bylo natočené dneska. Napínavé, nepříjemně napínavé. A pak se to zvrhne....a mně ty zvrhlosti prostě nedělají dobře. Naštěstí to není až tak perverzní ve smyslu násilí či brutality, je to prostě ujetý a ty perverznosti jsou typu Lynch tak na stou...jo jo, je to znepokojující a na mě silné kafe a je mi i líto, že vlastně kazím hodnocení, protože kdo tohle snese a má to rád, chápu, je to kvalita. Pro mě za mezí únosnosti.

V lepší společnosti (2010)

Nečekaně dobrý film, který mi doteď doznívá v hlavě a tak nějak podivně mě nenechává v klidu. Bylo to temné, děsivě temné. Gosling byl bravurní, jemu ti podivíni zvláštně sednou a obzvlášť ke konci rozjíždí skutečnou jízdu. Film je podle skutečné události a o to víc je zajímavé.Hmm....až si říkám, že tomu nízkému hodnocení nerozumím. Za mě nemám co vytknout.

Prokletí (2008)

Ne ne, z béčkových vyvražďovaček jsem už vyrostla. V konec jsem doufala lepší, to nakonec bylo také zklamání. Myšlenka - no, slabá....Ne že by to bylo až tak zlé, ale u hororů mívám laťku trochu výš. Lekačky tu byly, to je pravda, dokonce i zdařilé, ale...stejně to bylo béčko.

Dohazovač (2005)

Romantická komedie - a tak jo, párkrát jsem se usmála a dvakrát se i zasmála. Je jasné, co se stane, ale stejně mne zajímalo, jak se to stane - no provedení mohlo být lepší, ale....jako program při cestě autobusem obstojné.

Má mě rád, nemá mě rád (2010)

Kdybych byla milovník filmů o mládeži a dospívajících, určitě jásám víc. Ale i když jím nejsem, moc se mi to líbilo...bylo to poetické, bylo to moudré, místy úsměvné, jindy zas vážné. To, že platan je a může být krásný strom, už rozhodně nezapomenu. Svět dětí a teenagerů je svět úplně jiný, než ten náš dospělácký a většinou je pro nás už uzavřený - někdy se ale otevře, aspoň na chvíli a my můžeme snít a být kýmkoliv - a děje se to právě i prostřednictvím filmů, jako byl tento.

Dívka tvých snů (1998)

Film, který stojí na překrásné (ale dle mého názoru i dobře hrající) Penélope. Je famózní. K tomu spousta českých herců v menších a ještě menších rolík, kromě Mirka Táborského, který si střihl jednu z hlavních. Téma také stojí za shlédnutí (jak se možná točil za druhé světové film, pod taktovkou nacistů). No a závěr - těžko říct. Koukněte na to.

Krása na scéně (2004)

První záběry - nuda a šeď. A pak přišel zvrat a dokonce i téma k uvažování a herci se trochu rozjeli a všude samé pudřenky a paruky - a mne to začalo bavit. A závěr, ten byl skoro dechberoucí. Ne, není to film pozoruhodný, určitě se ale může pochlubit zajímavým tématem (ženy x muži v herectví a trocha historie k tomu) a slušným obsazením a kostýmy.

Strom v srdci (2008) (TV film)

Jednoduchý TV film, velmi schématický, dojemný až jímavý, hrající na city. Nejsilnější stránku vidím v hudbě. Věřím, že knížka mohla být o x tříd výš.