Stupnice strachu (2007) (TV film)

Ale né, tak strašný to nebylo. Klasické televizní drama se seriálovými hvězdičkami. Od začátku víme, kdo je vrah, ale to u těchto filmů čekám. Dostala jsem, co jsem nakoupila.

Dluh (2010)

Hmm....určitě kvalitní film. Silné téma. Skvělí herci. Napětí....a přesto mne to nijak zvlášť bohužel nechytlo. Poprvé. Ovšem, je to jeden z mála filmů, kterému chci dát druhou šanci - a dovedu si i představit, že pak radikálně přehodnotím. To prostě není jednohubka :)

J. Edgar (2011)

Nejsem Američan, FBI mi nic neříká, tak ještě Leonardo...byla to bohapustá nuda. Jsem sice ráda, že vím, kdo za vznikem Úřadu stál a jak těžké bylo prosadit velké myšlenky....ale stačil by nějaký krátký šotík :)

Shake Hands with the Devil (2007)

Silný příběh podle skutečné události. Genocida....Na druhou stranu, nejsem si jistá, že má někdo zasahovat do záležitostí někoho jiného. Asi ano, být na místě generála, jak tomu bylo ve filmu, těžko bych zavřela oči a odjela pryč....ale nic nemá jen jednu stranu a jeden pohled. Velmi cenný film. Hodně stál herecky na Roy Dupuisovi - byl výtečný. A Rwanda - nádherná.

Zkrat (2011)

Co je lepšího, než přes 90minut koukat na jakousi ženskou, která buší hlava nehlava do svých mužských kolegů, nebo oni surově buší do ní? Pravda, kolikrát jsou u toho docela slavní herci. Co ta ženská dělá a chce, to jasné není, ale to asi nebylo cílem filmu. No, mně tedy důvod vzniku uniká. A samotný obsah, o tom se mi ani psát nechce, no rozhodně jsem se nebavila.

Hráč (1992)

Zábava až do poslední tečky, kdy konec je určitě tou nejsilnější částí. Mladistvý Tim Robbins, ležérní, vylekaný, upřímný, pokrytecký...pozlátko Hollywoodu, nebo kdoví...Kupa herců, devadesátá léta...je to pastva pro oči a ani příběh není marný, tak trochu nadupaný film a přitom tak volně a poklidně plynoucí....bavilo mě to.

Pastorova žena (2011) (TV film)

Jednoduchost nade vše. Už od prvních záběrů bylo víc než jasné, o co půjde, a taky že jo. Provedení klasické. Stopáž přiměřená. Nic víc, nic míň, žádné velké ambice a zrovna to jsem i v tu chvíli chtěla dostat. Hledáte-li intelektuálno, nebo něco nového, neotřelého, sáhněte po jiném titulu. U mě spokojenost.

Čas, který zbývá (2005)

Na můj vkus příliš surové, vulgární, tvrdé, depresivní....jako by šlo o soutěž, čím ještě víc šokovat, co ještě přidat. To mi přišlo jako hlavní ambice a něčeho takového nemusím být divákem. Jinak téma samozřejmě drsné, možná se jen nechci zabývat svojí vlastní smrtelností...

Žena v černém (2012)

Nudná duchařina s poněkud netradičním koncem - snad jen ten stál za to. Daniel byl výtečný, což o to, bohužel hrál v jakýchsi podivných, na můj vkus nízkorozpočtových kulisách. O leknutí nemůže být ani řeč, samotný nápad ničím nový, tempo vyprávění velmi pomalé. Podivnost to byla, bohužel ne v tom lepším slova smyslu.

Jeden den (2011)

Tedy, nápad dobrý (jeden den chronologicky asi 16 let po sobě). I takhle se dá příběh vyprávět. To je ovšem nejsilnější stránka filmu. Docela se dařilo maskérkám a kostymérkám a hrdinové se opravdu proměňovali. No, ale Anne mi tu moc nesedla a oceňuji celkové zakončení, přesto jako celek mne to za srdce nevzalo.