Incident (1967)

Výtečný film - sice hned brzy je jasné, o co půjde, ale není to nijak na škodu. Tvůrce si dává načas s vytvářením základní scény a v ní pak rozehrává solidní drama. Černobilá pak všechno ještě podtrhuje. A ano, bohužel, to, že jsou lidi ovce a ztrácí se ve stádu, to je pravda. Je to v naší podstatě a to, co se dělo ve filmu, je ještě dobré.

Nezničitelná láska (2004)

Rozhodně podivný film. Craig v roli učitele, milence, objekt lásky, svědek nehody, ze které se viní. A my sledujeme, kam jeho postavu posouvají události, ale zejména jeho vlastní emoce, jaký zmatek se v něm odehrává a kam to všechno vede. Stát se může cokoliv. Logika stranou. On to vůbec není špatný film a vlastně by mě zajímala literární předloha - dokážu si představit, že by to šlo zfilmovat jinak - na druhou stranu, nemusí být všechno pecka, která divákem otřese. Takto zůstává Nezničitelná láska velmi otevřená a dává každému prostor k dalším úvahám.

Sunset Strip (2000)

Mozaika příběhů, která se točí kolem hudební branže a showbusinessu. S každým tónem elektrické kytary se dostává víc a víc pod kůži. Až mě to nakonec chytlo. Závěrečné titulky s dovysvětlením kdo kde jak a s kým pak už byly jen příjemou tečkou. Citlivě udělaný film.

Zatímco spíš (2011)

Tenhle režisér že točil REC? Tak tady šel na můj vkus s laťkou hodně dolů. Španělské horory určitě ano - no tohle je spíš drama. Komentář píši s párdenním odstupem a musím říct, že se mi toho už hodně vykouřilo z hlavy. Námět byl zajímavý (ujetý domovník-recepční), ale rozhodně ne originální. Drama to asi bylo, ale taky už jsem viděla větší. Postavy se tradičně chovají nelogicky a celé je to víc filmové než reálné. Blábol to nebyl, to určitě ne, ale obávám se, že po dalších pár dnech už se mi Mientras duermes vykouří z hlavy víc než doteď, ne-li docela.

Jak nezískat Pulitzera (2003)

Výtečný film. Vůbec jsem netušila, do čeho jdu, jen snad, že to bude z novinářského prostředí. O to víc jsem byla překvapená. Paráda. Bravurní příběh, navíc podle skutečné události, skvělé herecké výkony. Zdánlivě nenápadný film, přitom tolik silný.

Frekvence (2000)

Docela starý film, a přesto zabavil a byl napínavý - tedy kromě začátku, který se zbytečně táhl. Jednotlivé dějové zvraty jsou v dostatečném počtu, ani málo, ani moc, Dennis Quaid vypadá dobře, téma je zajímavé, byť ne nijak nové, film si na nic nehraje a toho si vždycky cením. Trochu bych možná ubrala ze škatulek - až takové drama thriller to není, sci-fi vlastně kromě té ústřední myšlenky také ne, no kriminálka je to zajímavá, a že je zrovna nemusím.

Tajemství starého hotelu (2011)

Ztráta času. Sympatická Sara Paxton - fajn. Dva looseři jako recepční v hotelu, který se za pár dní zavírá a navíc v něm prý straší - no paráda. Hned v úvodu nám tvůrci předvedou, že lekačky by jim šly....příběh se buduje velmi dobře, postavy super, ani málo, ani moc...napětí houstne - ale na můj vkus kde nic, tu nic. Sex bez sexu. Škoda, chtělo by se zvolat - a takový potenciál to mělo!

Ocelové magnólie (1989)

Je to babský film - takový ten o ženských, třeba i různého věku, kteří se někde potkávají (zde sousedky - v salónu krásy jedné z nich), povídaj si, "řeší" menší i větší starosti všedního dne, stane se nějaká tragédie, ale ony to zvládnou - hodně právě proto, že se vzájemně mají. A celé je to vyplněné příjemným, laskavým humorem, tunou smíchu a pár slzami, má to pěkné kulisy a plno báječných hereček a celé je to nakonec obrovsky optimistické, dodávající energii. A takové filmy mám ráda, moc, když přijde chuť a je jich třeba.

Vrahouni (2010)

Pán a Paní Smithovi už tu byli, proč točit takovou kopii s méně atraktivními herci? Moc to ani mezi nimi nejiskří, žádné extra překvápko se nekoná a vůbec - vlastně není co divákovi nového nabídnout. A že by to bylo parodie? Tak to také ne. Ovšem, jste-li ko, asi to snesete a ani nebudete muset zvracet na veřejnosti.

John Carter: Mezi dvěma světy (2012)

Bylo to divný. Vypadalo to jako parodie, ale asi nebyla. Plno efektů...úplně ujetej guláš. Milovníci fantasy si asi přišli na své, já se mezi ně neřadím, takže ano, jsem ráda, že vím, o co šlo, ale taky jsem ráda, že jsem na to nešla do kina, byť by se asi 3D šiklo...