Julie (2008)

Celý film stojí na výkonu báječné Tildy (ona to ani jinak neumí). Julia je nesympatický looser, alkoholička, zoufalec, který překročí hranici a vstoupí do míst, odkud už není návratu. Přesto v sobě nakonec kus lidskosti vykutá. Kulisy jsou odpudivé a vrcholem je pak Mexiko a Mexikánci. Francouzská kinematografie se nezapře, ale hvězdé dílo to určitě není, na to je téma příliš tuctové.

Mother's Day (2010)

Velmi příjemné překvapení, spíš thriller, než horor. Rebeccu bych nepoznala, ale roli šíleňkyně, co pase po dětech a vede je k tomu nejlepšímu, jí opět sedla. Možná bych filmu vytkla závěr - byl zbytečný a pokud si tvůrci chtěla nechat otevřené dveře pro případné opakování, šlo to určitě i jinak a nápaditěji. Bylo to docela dlouhé, ale rozhodně jsem se nenudila - když už by se případně schylovalo k nějakému klidnému tónu, začalo se něco dít a ani o kdejakou brutálnost nebyla nouze, ale docela solidně, že to šlo vydýchat. Zdařilý a rozhodně nadprůměrný film ve svém žánru.

Neřízená střela (2010)

Ach ta láska! Neřízená střela je velmi zdařilá (vím, že není úplně francouzská, ale vyznívá tak), velmi svižná komedie, jakých je jako šafránu. Bluntová je kouzelná a musí motat hlavu nejen Victorovi, ale i většině diváků, ženské polovičky nevyjímaje. Není to vůbec trapné či klišé, no a když se pomine hlavní myšlenka - kterak se profesionální zabiják, mistr v oboru - zamiluje do své oběti, je to opravdu výtečné.

Lovci hlav (2011)

Dobrých akčňáků by člověk hledal až i mikrospokop a začíná být pravidlem, že chce-li divák dobrý film, musí vyrazit na sever - a většinou se nesplete. Je to docela dobrý mix různých žánrů (i ta romantika by se našla), film šlape po celou dobu, s různými zvraty. Přišlo mi to tedy lehce přitažené za vlasy, rozhodně nevěrohodné (z malého zlodějíčka se stává brilantní stroj, který kličkuje mezi kulkami a vydává se do nejextrémnějších situací, aniž by okem mrkl), je to částečně předvídatelné, ale to je asi jediná výtka. Na plné čtyři hvězdy bych to neviděla, ale nad průměrem rozhodně ano.

Rio (2011)

Klasický kecací animák bez nápadu. Snad jen ty barvy a představa hřejou. Zbytek je nuda a neoriginalita a až je mi líto, že tím przním vkus potomka.

The Divide (2011)

Bylo to hnusný a PERVERZNÍ a fakt to nedoporučuji. Doteď se mi z toho chce opravdu až fyzicky zvracet. Po shlédnutí vás přejde chuť opravdu na skoro všechno. Čekala jsem apokalyptický film - no o ten se to jen otřelo. Venku se cosi stalo, ale o to vlastně moc nejde. Skupinka lidí skončí uzavřená ve sklepě - pár divnejch chlápků, asi to nebyli žádní beránci, dvě holky, mladší starší. Vím, že v extrémních situacích se člověk může změnit jakkoliv - viz např. Standfordský experiment, ale nevěřím a nechci věřit, že až do této míry. Je to hnus a nechutnost, na můj vkus zbytečně odhalující - dobře, nestačilo to aspoň v náznacích? Tak teď už můžu jen doufat, že se z toho někdy otřesu, ale obávám se, že ne, ty lidské stonožky už bohužel taky z hlavy nikdy nedostanu.

Sladká svoboda (1986)

No, je tu spousta hvězd. Je to dost staré. Vztahy mezi jednotlivými postavami se odehrávají na pozadí natáčení historického filmu. A mně to přišlo docela nudné. A bylo mi úplně jedno, jestli má Alan Alda zůstat svobodný, nebo ne - a byla jsem ráda za závěrečné titulky. Možná jen nemám smysl pro tento typ humoru či satiry. Snad jen ta písnička o kolínku a stehýnku mi zní v uších, ale ani s tím si nejsem jistá, zda jsem za to ráda...

Hunger Games (2012)

Hvězdičku dolů za plochost postav - co mě nejvíc štvalo bylo nedovysvětlování některých pohnutek. Jak rozumět tomu, k čemu došlo mezi splátci 12. kraje? Šlo o hru, nebo to bylo reálné? Ale jinak skvělá popcornová zábava, jakou jsem čekala - a dostala. Je to mainstream, je to podívaná, nevadilo mi, že se postavy nechovaly "drsně." Bylo to akční, napínavé, byť dlouhé, uteklo to rychle. Dostala jsem chuť přečíst si knihu (tam bych snad mohla pochopit to, co zůstalo skryto), těším se na další díl...a moc se mi líbilo obsazení, bylo báječné.

Kamarád taky rád (2011)

Největší předností filmu jsou bezesporu sexy hlavní protagonisté. Timberlake má svaly, Mila nejen krásné oči....hrozně se tu žvaní. Samé ptákoviny. Zpočátku to má drive, ale ten pomaličku mizí - no bída to není, naštěstí jsem ani nečekala žádnou parádu, pokud se tedy chcete hlavně dívat, proč ne. Jinak mě baví ty různé překlady názvu, proč to dělat jednoduše, když to jde složitě. Že se ztratí myšlenka, tím si hlavu nikdo neláme. Ale to je věčný evergreen.

Hugo a jeho velký objev (2011)

Nádherný vizuální příběh, poetický a snový. Je to sice asi rodinný film, ale obávám se, že každému do noty nepadne - a to je škoda. Je to překrásná pohádka, dojemný příběh, který se odehrává na malém prostoru pařížského nádraží. Óda na film a jeho počátky. A mne to bavilo moc.