Koloběh "života" (2006)

Na Baraku sa to nechytá ani zďaleka.. Úvod nuda z USA v podobe čiernych "looserov", Mexiko si už ani nepamätám, vyzdvihnúť môžem akurát týpka z Tokia, ktorý ma zaujal svojou úchylkou v mange. Nejako to prešlo celé vedľa mňa..

Mikrokosmos (1996)

Hmyz je moja slabosť a tu ho môžete vidieť naozaj zblízka. Ale treba byť vyspatý lebo tieto zábery dosť uspávajú :)

Půlnoční vlak (2008)

Vinnie Jones sa fakt hodí len na takéto úlohy, ale na druhej strane je v nich perfektný. Niečo na spôsob Dannyho Treja :). Záver pôsobivý, nevedel som ako sa to skončí až do posledných minút. Kto má rád husté mordovačky si príde na svoje.

Zázračná planeta - Série 1 (2006) (série)

Treba vidieť! A čím väčšie plátno tým lepšie.. Pre dokumentárnych nadšencov povinná jazda.

Balzac a Švadlenka (2002)

Nádherné scenérie čínskych hôr prepletené takmer rozprávkovým príbehom. Až na to, že sa to dialo aj v skutočnosti a myslím omnoho tvrdšie. Ázijská poetika má čosi do seba a takmer vždy ma vtiahne a pohltí, aj keď sa k nej chcem postaviť skepticky.

Krátký film o zabíjení (1987)

Ešte teraz mám zimomriavky z tej hroznej reality! Tento film sa asi nedá pozrieť dvakrát. Totálna depresia. V podstate ma doteraz odrádza navštíviť nášho severného suseda...

3-iron (2004)

Film má byť o emóciách a tu sa mi ich dostalo plným priehrštím. Jednoducho ma ten film chytil ako rybu na udicu. Kim ki duk nesklamal, aj keď záverečná tretina filmu už nebola podľa mojich predstáv. Dovtedy som sedel ako prilepený a vnímal bežiaci dej ako v tranze. Neviem stále popísať čím to je. Zrejme obrazové vnímanie ázijskej reality pre mňa stále exotické. No ďaľší dôležitý aspekt je, v akej momentálnej nálade pozeráte ten ktorý film. Možno o deň skôr by som mal chuť na zúrivú akciu a tento film by možno skončil v priemere. Ktovie..

Milionář z chatrče (2008)

Hodnotenie za mňa urobil kOCOUR, za čo mu patri moje poďakovanie. Lepšie by som to nevystihol. Sám som v tom horúcom kresle sedel, no tie otázky v indickom Milionárovi boli veľmi gýčovité a na efekt urobené. To mi pokazilo výsledný dojem.

Collateral (2004)

Veľmi dobrý, profesionálne zvládnutý thriller, kde Jamie Foxx o kúsok predčil Toma Cruisa. Hudba sedela perfektne aj nočné LA a v podstate ani presne neviem definovať, čo mi v tomto filme chýba k piatim hviezdičkám. Ale niečo to bolo. Tak za 4...

Časové pásmo bylo změněno