Krátký film o zabíjení (1987)

Ešte teraz mám zimomriavky z tej hroznej reality! Tento film sa asi nedá pozrieť dvakrát. Totálna depresia. V podstate ma doteraz odrádza navštíviť nášho severného suseda...

3-iron (2004)

Film má byť o emóciách a tu sa mi ich dostalo plným priehrštím. Jednoducho ma ten film chytil ako rybu na udicu. Kim ki duk nesklamal, aj keď záverečná tretina filmu už nebola podľa mojich predstáv. Dovtedy som sedel ako prilepený a vnímal bežiaci dej ako v tranze. Neviem stále popísať čím to je. Zrejme obrazové vnímanie ázijskej reality pre mňa stále exotické. No ďaľší dôležitý aspekt je, v akej momentálnej nálade pozeráte ten ktorý film. Možno o deň skôr by som mal chuť na zúrivú akciu a tento film by možno skončil v priemere. Ktovie..

Milionář z chatrče (2008)

Hodnotenie za mňa urobil kOCOUR, za čo mu patri moje poďakovanie. Lepšie by som to nevystihol. Sám som v tom horúcom kresle sedel, no tie otázky v indickom Milionárovi boli veľmi gýčovité a na efekt urobené. To mi pokazilo výsledný dojem.

Collateral (2004)

Veľmi dobrý, profesionálne zvládnutý thriller, kde Jamie Foxx o kúsok predčil Toma Cruisa. Hudba sedela perfektne aj nočné LA a v podstate ani presne neviem definovať, čo mi v tomto filme chýba k piatim hviezdičkám. Ale niečo to bolo. Tak za 4...

Faktótum (2005)

Chinaski je moja obľúbená postava avšak film zobrazuje tohoto chlapíka predsa len v krajšom svetle ako kniha. A to uberá filmu na vypovednej hodnote. Matt Dillon mi tam nejako nepasuje, skôr Rourke alebo Nicholson. Celé mi to pripadalo ako dvakrát prevarený čaj.. Ale tým, čo nečítajú Bukowského môžem odporučiť a dať aj 4 hviezdičky.

Quantum of Solace (2008)

S Bondom akého si pamätám z čias Conneryho to má pramálo spoločné. A Bourne sa mi videl o hodne lepší.. Zrejme starnem :)

Mučedníci (2008)

Kontroverzný, zrejme horor z filozofickým podtextom v závere.. Povedal by som, že dva v jednom. Prvá polovica svižná jazda až príliš dynamická kamera. tak si predstavujem správny nástup. Druhá polovica - čakanie na pointu. Scény mučenia, skôr trápenia v reťaziach boli príliš dlhé, pointa good. Je vidieť kus poctivého európskeho remesla. Teraz si počkám ako to efektami sprznia amíci...

Padlé ženy (2002)

Jednoducho milujem boj dobra zo zlom / pozostatok z detských čias :) /. A viem si vychutnať záporné postavy, ktoré v podobe hlavnej sestry a jej podriadených boli excelentné. A ak mám film hodnotiť podľa hluchých minút, tak chcem či nie, musím dať 5 hviezdičiek.

Věc (1982)

V mojom rebríčku hororov je medzi päť najlepšími.. A v čase keď som tento film videl prvý krát bol spolu s Votrelcom a Evil Dead v prvej trojke. Pre priaznivcov tohto žánru možno len doporučiť.

Po přečtení spalte (2008)

Aj to len preto, že sú to Coenovci. V podstate som čakal až do konca kedy pride to pravé orechové, ktoré zvyknú bratia servírovať. Bohužiaľ som sa nedočkal.. Zaujala ma len premena brada Pitta na Benicia del Tora asi v polovici filmu. Myslim na tvár :)